1
21:23

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:23

Από ένα ημίχρονο είχε η κάθε ομάδα με τον Ηρακλή πάντως να έχει τις πιο κλασικές ευκαιρίες στο δεύτερο, στο οποίο κυριάρχησε.

21:23

Λήξη αναμέτρησης, 1-1 το τελικό σκορ.

21:22

90'+3: Κίτρινη στον Περόνε.

21:20

90'+1: Αδύναμο σουτ από τον Λεοζίνιο, μπλοκάρει εύκολα ο Μπαρόχα.

21:20

21:18

89': Κίτρινη στον Λουκίνα.

21:16

Προσωπική προσπάθεια απο τον Βέλλιο που κάνει το κάτι παραπάνω και χάνει την μπάλα.

21:12

83': Ο Σιμόες κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ. Ο Μάνταλος το εκτελεί και η κεφαλιά του Πέκχαρτ φεύγει άουτ.

21:10

81': Λουκίνας αντί του Μοντέιρο για τον Ηρακλή.

21:09

Σε φάση διαρκείας η μπάλα παίρνει ύψος, ο Ζιαμπάρης πέφτοντας κάνει ένα πλασέ και νικά τον Μπαρόχα. Μεγάλο το μερίδιο ευθύνης του Βενεζουελάνου τερματοφύλακα.

21:09

80': ΓΚΟΛ για τον ΗΡΑΚΛΗ!

21:08

79': Κόρνερ για τον Ηρακλή, το εκτελεί ο Λεοζίνιο και περνά ανεκμετάλλευτο.

21:06

Προσπαθεί να αντιδράσει ο Ηρακλής.

21:03

Ο Μάνταλος εκτελεί κόρνερ, στο πρώτο δοκάρι ο Άρθο παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα κοντράρει στον Βέλλιο και από τη μικρή περιοχή ο Πέκχαρτ σκοράρει.

21:03

74': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:01

73': Χάνει την μπάλα μόνος του ο Περνίς, διορθώνει το λάθος ο Ζιαμπάρης.

21:01

72': Από μακριά κάνει σουτ ο Σαραμαντάς, μπλοκάρει ο Μπαρόχα.

21:01

72': Κόρνερ για τον Ηρακλή. Ο Λεοζίνιο το εκτελεί και ο Γιόχανσον απομακρύνει.

20:59

70': Φαλτσαριστό σουτ με το αριστερό κάνει ο Περόνε, άουτ φεύγει η μπάλα.

20:58

69': Δοκιμάζει το πόδι του ο Μοντέιρο και στέλνει την μπάλα άουτ.

20:54

65': Στη θέση του Μπαρμπόσα ο Λαμπρόπουλος για την ΑΕΚ.

20:51

62': Από αρκετά μακριά ο Μάνταλος κάνει το σουτ και η μπάλα φεύγει εκτός.

20:49

60': Περόνε αντί Μπουλούτ για τον Ηρακλή και Λεοζίνιο αντί Ρομάνο.

20:46

58': Τζιμπούρ αντί Βάργκας για την ΑΕΚ.

20:43

Προσωρινή διακοπή, αντιμετωπίζει πρόβλημα ο Μπαρόχα.

20:41

52': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή! Από τις κόντρες η μπάλα στρώνεται στον Βέλλιο, εκείνος κάνει συρτό σουτ και ο Μπαρόχα χωρίς να έχει καλό οπτικό πεδίο μπλοκάρει.

20:39

50': Κίτρινη στον Βάργκας, που θα μπορούσε και να αποβληθεί.

20:39

Πολύ σκληρό μαρκάρισμα από τον Βάργκας, έξαλλοι οι παίκτες του Ηρακλή. Έχουμε σύρραξη στον αγωνιστικό χώρο. Εκτός εαυτού ο Μπαρτολίνι.

20:37

48': Ο Βάργκας βρίσκει λίγο χώρο, κάνει το σουτ και αστοχεί.

20:35

46': Ευκαιρία για τον Ηρακλή! Ο Ρομάνο εκτελεί κόρνερ, ο Μπαρτολίνι παίρνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι και αστοχεί για λίγο.

20:34

20:34

Ό,τι μπορούν κάνουν τα μηχανήματα για να φύγει το νερό.

20:33

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό οι δύο ομάδες.

20:16

20:16

Δεν κράτησε τις καθυστερήσεις ο Σπάθας, μόνο 5'' παίχτηκαν.

20:16

20:15

Παρατηρήσεις από τον Σπάθα προς τον Παπαδόπουλο.

20:11

41': Κίτρινη στον Βέλλιο.

20:08

37': Κόρνερ για τον Ηρακλή. Το εκτελεί ο Ρομάνο, ο Βέλλιος παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

20:06

36': Κίτρινη στον Άρθο.

20:04

Ενδεικτικό του ματς είναι ότι ο Ρομάνο αναγκάστηκε να σηκώσει ψηλά την μπάλα για να τη διώξει και αμέσως μετά ο Μπουλούτ γλίστρησε στην προσπάθειά του να γίνει κάτοχος.

20:03

Πατά καλύτερα η ΑΕΚ, ελέγχει πλήρως το ματς και ψάχνει τρόπους για να γίνει απειλητική.

20:01

29': Κίτρινη στον Ρομάνο.

19:57

27': Κίτρινη στον Μπαρμπόσα.

19:56

25': Απευθείας φάουλ εκτελεί από πλάγια ο Μπαρμπόσα, άουτ φεύγει η μπάλα.

19:52

22': Σουτάρει από το ημικύκλιο ο Μπαρμπόσα με πολλά σώματα μπροστά του, μπλοκάρει ο Περνίς.

19:49

Δεν σταματά η βροχή και έτσι η δουλειά των ποδοσφαιριστών γίνεται ολοένα και πιο δύσκολη.

19:45

15': Ο Μάνταλος εκτελεί φάουλ από πλάγια, ο Σιμόες παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

19:45

Δυσφορεί και ο Πογιέτ που ζήτησε να παιχτεί ποδόσφαιρο. Τώρα ακούγεται και η ανακοίνωση.

19:44

Πέφτει μία κροτίδα στον αγωνιστικό χώρο και ο Σπάθας διακόπτει το ματς ζητώντας να βγει ανακοίνωση από τα μεγάφωνα.

19:42

Να παίζουν με την μπάλα οι παίκτες του ψηλά ζήτησε ο Πογιέτ λόγω αγωνιστικού χώρου.

19:41

11': Ο Μπαρμπόσα εκτελεί φάουλ, ο Άρθο κάνει κάτι σαν πλασέ και αστοχεί.

19:37

Δυσκολεύονται πολύ οι παίκτες των δύο ομάδων, το νερό είναι πολύ και ο αγωνιστικός χώρος σε πολύ κακή κατάσταση.

19:36

6': Ο Μοντέιρο από πολύ μακριά δοκιμάζει το πόδι του, μπλοκάρει ο Μπαρόχα.

19:34

3': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Πέκχαρντ, λανθασμένη η απόφαση.

19:31

19:28

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:25

Μεγάλη νίκη έκανε και η Ένωση την προηγούμενη αγωνιστική, αφού έγινε η πρώτη ομάδα που υποχρέωσε σε ήττα τον Ολυμπιακό φέτος στην Ελλάδα.

19:21

Από το μεγάλο διπλό στην Τούμπα προέρχονται οι Θεσσαλονικείς, οι οποίοι θα ήθελαν να δώσουν συνέχεια. Τρεις ήττες μετρούν κόντρα στην ΑΕΚ και αυτό είναι ένα επιπλέον κίνητρο.

19:18

Βροχερός ο καιρός στη Θεσσαλονίκη με αποτέλεσμα να είναι βαρύς και ο αγωνιστικός χώρος.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Ηρακλή με την ΑΕΚ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΗΡΑΚΛΗΣ
Περνίς, Μπουκουβάλας, Ζιαμπάρης, Καρασαλίδης, Σαραμαντάς, Κυριακίδης, Μπαρτολίνι, Μοντέιρο, Μπουλούτ, Ρομάνο, Βέλλιος
Αναπ: Γιαννίκογλου, Περόνε, Ζαμπάζης, Λουκίνας, Τσιλιανίδης, Πουρτουλίδης, Λεοζίνιο
Μπαρόχα, Μπακάκης, Άρθο, Κολοβέτσιος, Ντίντακ, Σιμόες, Γιόχανσον, Μάνταλος, Μπαρμπόσα, Βάργκας, Πέκχαρτ.
Αναπ: Ανέστης, Ζουκουλίνι, Λαμπρόπουλος, Τζεμπούρ,Τζανετόπουλος, Πλατέλλας, Μπουονανότε.
Διαιτητής: Σπάθας (Πειραιά) Βοηθοί: Πετρόπουλος (Αρκαδίας), Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας) 4ος: Καραντώνης (Ημαθίας) Κυριακή (21/2)