16:49

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 1-0 για τον Λεβαδειακό.

16:46

16:42

86': Κίτρινη στον Ελλακόπουλο.

16:42

86': Στη θέση του Μανούσου ο Μπραούλιο για την Καλλονή.

16:40

84': Σουτ με το δεξί κάνει ο Φαβάλι εντός περιοχής, μπλοκάρει ο Βερέμκο.

16:39

83': Κίτρινη για καθυστέρηση στον Ατζαγκούν.

16:39

83': Τόπι αντί Ατζαγκούν για τον Λεβαδειακό.

16:37

Προσωρινή διακοπή, στο έδαφος ο Ατζαγκούν.

16:35

79': Κίτρινη στον Μεντί.

16:31

76': Κίτρινη στον Κάρλσον.

16:30

Αποβάλλεται ο Χωριανόπουλος από τον πάγκο, αν και ο Καρτάλης ήταν εκείνος που ξέσπασε για την απόφαση του Σελίμου.

16:28

Ο Μάντζιος αναλαμβάνει την εκτέλεση, σουτάρει δυνατά στη δεξιά γωνία και νικά τον Δαύκο που έπεσε σωστά.

16:28

72': ΓΚΟΛ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!

16:27

71': Πέναλτι για τον Λεβαδειακό! Δεν αγγίζει καν τον Ατζαγκούν ο Αναστασιάδης, πέφτει θεαματικά ο Αφρικανός.

16:26

70': Κάρλσον αντί Μάρκοβιτς για την Καλλονή.

16:24

68': Κίτρινη στον Αναστασιάδη.

16:23

67': Ο Μανούσος από αριστερά μπαίνει προς τα μέσα, κάνει δυνατό σουτ και ο Βερέμκο αποκρούει.

16:21

Έδωσε πνοή ο Μπελγκαζουανί στους Βοιωτούς, που έχουν πάρει μέτρα στο γήπεδο.

16:17

62': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό, εκτελείται με πάσα και ο Δαύκος μπλοκάρει το γύρισμα του Μπελγκαζουανί.

16:16

61': Ελλακόπουλος αντί Μπλάζιτς για την Καλλονή.

16:14

59': Μπελγκαζουανί αντί Μερεμπασβίλι για τον Λεβαδειακό.

16:14

58': Νέο κόρνερ για την Καλλονή. Ο Φαβάκι το εκτελεί, ο Μάρκοβιτς παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

16:11

55': Κάνει σουτ εκτός περιοχής ο Καλτσάς, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

16:09

Ελαφρώς καλύτερος ο Λεβαδειακός.

16:06

Τελικά συνεχίζει ο Μανωλάς που ξεπέρασε τις ενοχλήσεις.

16:03

47': Με το που μπήκε ο Μανωλάς, φαίνεται πως θα βγει. Γύρισε το πόδι του σε μία ωραία προσπάθεια που έκανε.

16:02

46': Πολύ ωραία ενέργεια από τον Καψάσκη, φέρνει την μπάλα στο αριστερό και αστοχεί.

16:01

46': Αλλαγή για τον Λεβαδειακό, Μανωλάς αντί Τσουρίκοφ.

16:01

16:01

15:46

15:44

Στο έδαφος ο Μπλάζιτς, προσωρινή διακοπή.

15:43

Ελέγχει απόλυτα το ματς η Καλλονή που προσπαθεί να εκμεταλλευτεί τα πολλά λάθη των γηπεδούχων.

15:39

40': Γκολ για την Καλλονή, αλλά ακυρώνεται ως οφσάιντ. Ο Μάρκοβιτς που πήρε την κεφαλιά ήταν ελάχιστα πιο μπροστά. Σωστή η απόφαση.

15:36

37': ΔΟΚΑΡΙ για την Καλλονή! Ο Φαβάλι εκτελεί φάουλ, γίνεται η κόντρα στο πόδι του Μανούσου και η μπάλα καταλήγει στο αριστερό δοκάρι του Βερέμκο.

15:34

Ασύνδετος ο Λεβαδειακός, ούτε μία συνεργασία δεν βγάζουν οι παίκτες του.

15:30

31': Κίτρινη στον Φαβάλι.

15:29

Έχει νεκρά διαστήματα το παιχνίδι. Σε αυτά δεν γίνεται τίποτα το αξιοσημείωτο όπως εδώ κι ένα πεντάλεπτο.

15:26

27': Κίτρινη στον Καλτσά.

15:24

25': Την τελευταία στιγμή κι ενώ πιεζόταν από τον Φαβάλι διώχνει παρακινδυνευμένα ο Βερέμκο.

15:22

Προσωρινή διακοπή, στο έδαφος ο Μίκιτς που δέχτηκε στο κεφάλι με δύναμη την μπάλα.

15:19

Έχουν μεγαλύτερη διάθεση οι φιλοξενούμενοι, μπαίνουν πιο δυνατά στις μονομαχίες έως τώρα.

15:15

16': Κίτρινη στον Μπλάζιτς.

15:14

15': Ευκαιρία για την Καλλονή! Ο Μανούσος κάνει τη σέντρα, μεγάλο λάθος από τον Γιάχιτς στην προσπάθειά του να απομακρύνει, κεφαλιά από τη μικρή περιοχή ο Γεωργίου και αποκρούει ο Βερέμκο.

15:13

14': Ίδια κίνηση από τον Μανούσο, συγκλίνει προς τα μέσα και αστοχεί στη συνέχεια.

15:10

Προσωρινή διακοπή, στο έδαφος ο Μουλόπουλος.

15:09

Αρκετές οι μάχες στον χώρο του κέντρου.

15:05

6': Συγκλίνει ο Μανούσος, κάνει και το σουτ εκτός περιοχής και αστοχεί.

15:04

Έχει ξεκινήσει καλύτερα ο Λεβαδειακός.

15:01

2': Ο Καψάσκης στρώνει στον Μαχαίρα, εκείνος κάνει το σουτ και αστοχεί.

15:01

14:57

Βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

14:54

Στην 11η θέση της βαθμολογίας βρίσκεται ο Λεβαδειακός που με νίκη κλειδώνει οριστικά την παραμονή του, ένα θαύμα αναζητά η ουραγός Καλλονή.

14:51

Οι Μυτιληνιοί ήρθαν ισόπαλοι με τον Πανιώνιο στο τελευταίο τους παιχνίδι.

14:48

Χωρίς νίκη στο 2016 βρίσκονται οι Βοιωτοί, οι οποίοι προέρχονται από ισοπαλία με τον Ατρόμητο και ήττα από τον Παναιτωλικό.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Λεβαδειακού με την Καλλονή ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Βερέμκο, Μουλόπουλος, Μεντί, Γιάχιτς, Τσουρίκοφ, Μαχαίρας, Μαχαμάτ, Ατζαγκούν, Μερεμπασβίλι, Καψάσκης, Μάντζιος
Αναπ: Τσιντώτας, Μανωλάς, Μίνγκας, Τόπι, Παππάς, Μπελγκαζουανί, Χατζηλάμπρος
ΚΑΛΛΟΝΗ
Δαύκος, Τσαμπούρης, Μίκιτς, Αναστασιάδης, Γκόλιας, Καλτσάς, Μπλάζιτς, Γεωργίου, Φαβάλι, Μανούσος, Μάρκοβιτς
Αναπ: Μαλλής, Ελλακόπουλος, Ούκα, Μπραούλιο, Κάρλσον, Σπυρόπουλος, Ξύδας
Διαιτητής: Σελίμος (Λακωνίας) Βοηθοί: Τάτσης (Ηπείρου), Χουσκόγλου (Θράκης) 4ος: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)