Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:23

Λήξη αναμέτρησης, 1-1 το τελικό σκορ.

21:22

90'+6: Κίτρινη στον Παπαδόπουλο.

21:22

90'+6: Σκοράρει ο Παπαδόπουλος, αλλά ακυρώνεται το γκολ του. Σωστή η απόφαση, δεν καλυπτόταν.

21:19

Όσο μπορεί κρατά μακριά τον Ατρόμητο από την περιοχή του ο Λεβαδειακός.

21:17

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:13

87': Λημνιός αντί Κοντοέ για τον Ατρόμητο.

21:12

Στο έδαφος ο Βερέμκο, προσωρινή διακοπή.

21:10

84': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Λε Ταλέκ κοντρολάρει στην περιοχή, κάνει και το πλασέ και ο Βερέμκο αποκρούει. Εξαιρετική η σκαφτή μπαλιά του Ούμπιντες.

21:09

Πιέζει ο Ατρόμητος που ψάχνει το γκολ.

21:06

80': Παπαδόπουλος αντί Στόιτσεφ για τον Ατρόμητο.

21:03

77': Κίτρινη στον Κοντοέ.

21:01

74': Απευθείας φάουλ από τον Ούμπιντες, άουτ φεύγει η μπάλα.

20:59

73': Αποβάλλεται ο Τριποτσέρης που πάει χωρίς λόγο με δύναμη σε μαρκάρισμα ενώ είχε κάρτα.

20:57

71': Κίτρινη στον Μπελγκαζουανί.

20:56

70': Κίτρινη στον Φυτανίδη.

20:55

68': Γροντής αντί Ματέι για τον Ατρόμητο.

20:54

68': Μπελγκαζουανί αντί Μπεν για τον Λεβαδειακό.

20:52

Πονάει ο Μπεν που χτύπησε στο δοκάρι. Προσωρινή διακοπή.

20:51

65': Απίστευτη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ο Μάντζιος κάνει παράλληλο γύρισμα και από τη μικρή περιοχή ο Μπεν με προβολή στέλνει την μπάλα ψηλά.

20:49

63': Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ο Μπεν εκτελεί κόρνερ χαμηλά, ο Τριποστέρη κάνει προβολή και στη γραμμή απομακρύνεται η μπάλα από τον Ούμπιντες.

20:48

62': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Ούμπιντες κάνει το γύρισμα, ο Μπρίτο δεν μπορεί με την πρώτη, αλλά με σουτ από κοντά στη συνέχεια αστοχεί.

20:47

61': Καψάσκης αντί Ατζαγκούν για τον Λεβαδειακό.

20:43

57': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Από βαθιά μπαλιά ο Ματέι κερδίζει την μπάλα, κάνει και το πλασέ και ο Βερέμκο αποκρούει.

20:43

Ο Μάντζιος εκτελεί το πέναλτι, επιλέγει τη δεξιά γωνία του Μπάρκα κι εκείνος πέφτει αριστερά.

20:42

56': ΓΚΟΛ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!

20:42

56': Κίτρινη στον Κεϊτά.

20:41

55': Πέναλτι για τον Λεβαδειακό! Ο Μερεμπασβίλι μπαίνει στην περιοχή, ο Κεϊτά κάνει το τάκλιν, αλλά δεν βρίσκει μπάλα και ανατρέπει τον Γεωργιανό.

20:40

54': ΔΟΚΑΡΙ για τον Ατρόμητο! Ο Κοντοές βγάζει τη σέντρα, ο Στόιτσεφ παίρνει την κεφαλιά και σημαδεύει το αριστερό δοκάρι του Βερέμκο.

20:37

Ο Ούμπιντες εκτελεί κόρνερ, ο Φυτανίδης παίρνει κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και νικά τον Βερέμκο. Τον έχασε στη φάση ο Μάντζιος.

20:37

51': ΓΚΟΛ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

20:35

49': Κάνει ένα σουτ ο Μάντζιος και στέλνει την μπάλα άουτ.

20:32

46': Τόπι αντί Ντομοβτσίσκι για τον Λεβαδειακό.

20:32

20:31

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:15

20:15

20:14

45': Κίτρινη στον Τριποτσέρη.

20:12

42': Δοκιμάζει το πόδι του ο Μπρίτο και στέλνει την μπάλα άουτ.

20:10

41': Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Μάντζιος μπαίνει στην περιοχή, κάνει καλό διαγώνιο σουτ και η μπάλα φεύγει ελάχιστα έξω.

20:09

Έχει ενοχλήσεις ο Ντομοβτσίσκι, να δούμε αν θα καταφέρει να συνεχίσει.

20:08

39': Σουτ από μέσα αριστερά κάνει ο Λε Ταλέκ, μπλοκάρει ο Βερέμκο.

20:05

36': Σουτ από μακριά κάνει ο Μαχαμάτ, μπλοκάρει ο Μπάρκας.

20:04

35': Σουτ χωρίς ιδιαίτερη δύναμη κάνει ο Μάντζιος, εύκολα μπλοκάρει ο Μπάρκας.

20:01

31': Ο Μουλόπουλος κάνει τη σέντρα, ο Μάντζιος παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

19:59

30': Βρίσκει χώρο, κάνει και το σουτ ο Ματέι και αστοχεί.

19:57

27': Κόρνερ εκτελεί ο Ούμπιντες, ο Φυτανίδης παίρνει την πρώτη κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

19:57

Προσωρινή διακοπή, στο έδαφος ο Τριποτσέρης.

19:54

25': Κίτρινη στον Μπεν.

19:52

23': Κοντρολάρει και σουτάρει ο Λε Ταλέκ χωρίς δύναμη, μπλοκάρει ο Βερέμκο.

19:50

Καλύτερος ο Ατρόμητος, δείχνει πως ελέγχει το ματς πλέον.

19:46

18': Ξανά κόρνερ για τον Ατρόμητο. Το εκτελεί ο Ματέι, βγαίνει με μπουνιές και διώχνει ο Βερέμκο.

19:45

16': Κόρνερ εκτελεί ο Ματέι, ο Μπρίτο πιάνει το γυριστό και ο Βερέμκο μπλοκάρει.

19:44

Αρκετά πίσω γυρίζει ο Ματέι για να δώσει βοήθειες.

19:41

Πολλές οι βεβιασμένες μεταβιβάσεις με αποτέλεσμα η κατοχή να χάνεται εύκολα.

19:37

Παιχνίδι κέντρου έως τώρα, προσπαθούν να βρουν πατήματα οι δύο ομάδες.

19:34

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

19:30

19:28

19:26

Υπενθυμίζεται ότι το ματς είναι εξ αναβολής για τη 16η αγωνιστική. Άλλες δύο φορές ήταν να διεξαχθεί. Τη μία δεν κατέστη δυνατό λόγω χιονόπτωσης και την άλλη λόγω ισχυρού αέρα και βροχόπτωσης.

19:23

Σε καλή κατάσταση ο Ατρόμητος, ο οποίος όμως στο τελευταίο του ματς έμεινε στο 0-0 με τη Βέροια.

19:19

Από συνεχόμενα αρνητικά αποτελέσματα προέρχεται ο Λεβαδειακός, ο οποίος μετά το διπλό στο ΟΑΚΑ επί της ΑΕΚ (21/12) δεν έχει ξανακάνει νίκη.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Λεβαδειακού με τον Ατρόμητο ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Βερέμκο, Μουλόπουλος, Τριποτσέρης, Γιάχιτς, Μεντί, Μαχαμάτ, Ατζαγκούν, Μπεν, Μερεμπασβίλι, Ντομοβτσίσκι, Μάντζιος
Αναπ: Τσιντώτας, Μανωλάς, Μίνγκας, Τόπι, Τσουρίκοφ, Μπελγκαζουανί, Καψάσκης
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Μπάρκας, Κοντοές, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Μπίτολο, Κεϊτά, Ούμπιντες, Μπρίτο, Στόιτσεφ, Ματέι, Λε Ταλέκ
Αναπ: Γκορμπούνοφ, Κούρος, Μπάλλας, Θεολόγου, Λημνιός, Γροντής, Παπαδόπουλος
Διαιτητής είναι ο Δημήτρης Στυλιαράς (Αιτωλοακαρνανίας) με βοηθούς τους Ιορδάνη Δημητριάδη (Καστοριάς) και Παναγιώτη Μεσσήνη (Αχαΐας). Τέταρτος ο Θανάσης Τζήλος (Λάρισας)