2
19:58

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό σας βράδυ.

19:55

Σπουδαίο διπλό για την ΑΕΛ, που επιστρέφει στην κορυφή της Β' Εθνικής με 41 βαθμούς (ακολουθούν πλέον Κέρκυρα και Απόλλων Σμύρνης με 39). Δίκαιη νίκη για τους φιλοξενούμενους, απέναντι στον Πανελευσινιακό που τα έδωσε όλα στο β' ημίχρονο. Στις 6 έναντι 17 οι τελικές για την ΑΕΛ και η κατοχή στο 50%-50%. Το παιχνίδι πάντως, από το 60' και μετά είχε τρελό ρυθμό με την μπάλα να πηγαίνει πάνω κάτω συνεχώς.

19:55

Στον κόσμο τους για να τους ευχαριστήσουν οι παίκτες της ΑΕΛ.

19:53

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Πανελευσινιακός - ΑΕΛ 0-2.

19:52

90'+5: Βολίδα Βάιτζερ, διώχνει δύσκολα σε κόρνερ ο Ξενοδόχοφ. Στην εξέλιξη της φάσης οι φιλοξενούμενοι απομακρύνουν εύκολα.

19:51

90'+4: Ατομική προσπάθεια Μαρουκάκη, περνά όποιον βρίσκει μπροστά του και ανοίγει στα αρισετρά της περιοχής για τον Κρητικό, κακό τελείωμα - σουτ, μπλοκάρει ο Μανιάτης.

19:47

Συμπληρώθηκαν τα 90'. Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:46

89': Σέντρα-σουτ Κρητικού από θέση μέσα αριστερά, δεν έχει πρόβλημα ο Μανιάτης.

19:45

88': Κόρνερ για τον Πανελευσινιακό. Ο Κυζερίδης εκτελεί, διώχνουν οι αμυντικοί της ΑΕΛ.

19:45

88': Τρίτη αλλαγή και για τον Πανελευσινιακό. Ο Ναούμ αντί του Κωνσταντινίδη.

19:43

86': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η ΑΕΛ. Ο Κρητικός στη θέση του Βαρέλα.

19:43

86': Φάουλ για τον Πανελευσινιακό από τα αριστερά με τον Κυζερίδη, διώχνει με τις γροθιές ο Ξενοδόχοφ.

19:40

Ο Μαρουκάκης επιχειρεί να περάσει την μπάλα πάνω από τον Μανιάτη, διώχνει ο τερματοφύλακας του Πανελευσινιακού που έχει βγει, η μπάλα φτάνει στον Βαρέλα, που ανοίγει δεξιά για τον Λαμπρόπουλου, διαγώνιο σουτ και 0-2.

19:40

83': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

19:37

80': Τεράστια ευκαιρία για τον Πανελευσινιακό. Ο Κυζερίδης εκτελεί φάουλ από τα δεξιά, σαν κόρνερ είναι, κεφαλιά από τον Πούρνο, η μπάλα κάνει γκελ και φεύγει ένα μέτρο από το αριστερό δοκάρι

19:37

80': Σουτ Λαμπρόπουλου από θέση μέσα δεξιά, μπλοκάρει ο Μανιάτης.

19:36

Κίτρινες κάρτες σε Κυζιρίδη και Πούρνο για διαμαρτυρίες.

19:34

Έξαλλος ο Θανάσης Δημόπουλος μπαίνει μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Έντονες διαμαρτυρίες. Προσωρινή διακοπή στο ματς. Και αποβολή για τον προπονητή του Πανελευσινιακού από τον πάγκο.

19:33

75': Ο Γιαννιτσάνης πέφτει σε επαφή με τον Κομεσίδη πέφτει μέσα στην περιοχή... Ζητούν πέναλτι οι γηπεδούχοι.

19:32

74': Δεύτερη αλλαγή και για τον Ντόστανιτς. Ο Χοτζάλι αντί του Ουρτάδο.

19:31

73': Νέα αλλαγή για τον Θανάση Δημόπουλο. Ο Πούρνος στη θέση του Πλαβούκου.

19:30

72': Φάουλ για την ΑΕΛ σε καλή θέση, από τα αριστερά του ημικύκλιου. Εκτελεί απευθείας ο Βαρέλα, η μπάλα κοντράρει στο τείχος, επιστρέφει στον άσο των φιλοξενούενων, σουτ, μπλοκάρει ο Μανιάτης.

19:30

Με έναν σέντερ φορ πλέον η ΑΕΛ και σε ρόλο "δεκαριού" τον Λαμπρόπουλο.

19:28

70': Κίτρινη κάρτα στον Αναστασόπουλο.

19:28

70': Σουτ Βαρέλα, η μπάλα κοντράρει σε Παληγεώργο και ο Μανιάτης δεν έχει πρόβλημα να μπλοκάρει.

19:27

69': Πρώτη αλλαγή και για την ΑΕΛ. Ο Λαμπρόπουλος στη θέση του Μπόγιοβιτς.

19:26

68': Οφσάιντ ο Γιαννιτσάνης. Λάθος υπόδειξη αυτή τη φορά.

19:25

67': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βαρέλα από τα αριστερά της περιοχής, μπλοκάρει ο Μανιάτης.

19:23

65': Πρώτη αλλαγή για τον Πανελευσινιακό. Ο Τσολακίδης αντί του Ανδρίκου.

19:22

64': Εκτέλεση φάουλ για τον Πανελευσινιακό με γέμισμα, θα μπλοκάρει σε δεύτερο χρόνο ο Ξενοδόχοφ.

19:21

63': Οφσάιντ ο Γιαννιτσάνης. Σωστή υπόδειξη.

19:20

62': Κόρνερ για τον Πανελευσινιακό με τον Κυζιρίδη από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:20

62': Ο Ανδρίκος κάνει βουτιά, ζητά και πέναλτι, δέχεται την κίτρινη κάρτα. Σωστή απόφαση από τον ρέφερι.