0
21:18

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:18

Δεν ήταν πολλές οι καλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες, οπότε το 0-0 ήταν απολύτως λογικό.

21:18

Λήξη αναμέτρησης χωρίς σκορ.

21:16

90'+2: Σουτ από απόσταση ο Μπαξεβανίδης, μπλοκάρει ο Μπαντής.

21:14

21:12

88': Λούι αντί Μπερτόγλιο για τον Αστέρα.

21:11

87': Ο Μπερτόγλιο εκτελεί φάουλ, ο Ζησόπουλος κάνει το σουτ και ο Ζαρόπουλος μπλοκάρει.

21:07

83': Κίτρινη στον Μουκάμ.

21:04

80': Κίτρινη σε Βασιλακάκη και Αλόκο για μία αψιμαχία που είχαν.

21:01

77': Σανκαρέ αντί Ντουντού για τον Αστέρα.

20:58

74': Κρίστοφερ αντί Νιέτο για την Ξάνθη.

20:56

73': Ο Νιέτο φεύγει στην πλάτη της άμυνας του Αστέρα και πέφτει ύστερα από τάκλιν του Μπαντή. Δύσκολη φάση, αλλά ο τερματοφύλακας των Αρκάδων ξεκάθαρα δεν βρίσκει μπάλα. Φάουλ και αποβολή θα ήταν, αν σφύριζε ο Παπαδόπουλος.

20:56

72': Ιωαννίδης αντί Μάσα για τον Αστέρα.

20:55

Στο 58% η κατοχή μπάλας για τον Αστέρα.

20:52

68': Κίτρινη στον Μπαξεβανίδη.

20:50

66': Καπετάνος αντί Σκούρτη για την Ξάνθη.

20:49

66': Μακρινό σουτ από τον Κιτοκό, άουτ φεύγει η μπάλα.

20:47

Στο έδαφος ο Γιάννου, προσωρινή διακοπή.

20:44

61': Κίτρινη στον Καρυπίδη.

20:40

57': Στη θέση του Ορφανίδη ο Παπαστεριανός για την Ξάνθη.

20:37

53': Ευκαιρία για την Ξάνθη! Ο Βασιλακάκης κάνει γύρισμα προς το πέναλτι, ο Ντουντού δεν διώχνει και το σουτ του Ορφανίδη πηγαίνει πάνω στον Μπαντή.

20:36

52': Ξεμαρκάρεται ο Γιάννου, κάνει και το σουτ και ο Ζαρόπουλος μπλοκάρει.

20:34

Δεν φαίνεται να έχει αλλάξει κάτι συγκριτικά με ό,τι παρακολουθούσαμε στο πρώτο ημίχρονο.

20:30

20:29

Επιστροφή στον αγωνιστικό χώρο για τις δύο ομάδες.

20:15

20:14

44': Απευθείας φάουλ από τον Μάσα, εύκολα μπλοκάρει ο Ζαρόπουλος.

20:12

43': Κίτρινη στον Κιτοκό.

20:11

41': Βγαίνει γρήγορα ο Ζαρόπουλος με προβολή και απομακρύνει την μπάλα.

20:07

37': Κόρνερ για την Ξάνθη. Ο Λουσέρο το εκτελεί και ο Ζησόπουλος διώχνει.

20:06

36': Κόρνερ για την Ξάνθη. Ο Λουσέρο το εκτελεί, η μπάλα περνά απ' όλους.

20:05

35': Αργεί ο Σκούρτης να αποφασίσει, η μπάλα πηγαίνει στον Σολτάνι και το σουτ του κοντράρει στα σώματα. Όλα άρχισαν από λάθος του Ντουντού.

20:02

32': Ωραία αλλάζουν μπάλα οι παίκτες του Αστέρα, στα σώματα το σουτ του Γιαννούλη.

19:59

Στο 67% η κατοχή μπάλας για τον Αστέρα.

19:56

27': Από μακριά δοκιμάζει το πόδι του ο Μουκάμ, άουτ φεύγει η μπάλα.

19:55

26': Ο Σκούρτης συγκλίνει, κάνει και συρτό σουτ εκτός περιοχής και ο Μπαντής μπλοκάρει.

19:52

22': Κίτρινη στον Ντουντού.

19:50

Πολύ κακή η Ξάνθη, κάνουν εύκολα το λάθος οι παίκτες της και γι' αυτό υπάρχει και δυσαρέσκεια στην κερκίδα.

19:46

Προσπαθεί να χτίσει επιθέσεις με κάτω την μπάλα ο Αστέρας, αλλά δεν γίνεται επικίνδυνος.

19:42

13': Κίτρινη στον Ορφανίδη.

19:38

Πιέζει ο Αστέρας, που έχει μπει καλύτερα.

19:34

3': Ο Μουκάμ κάνει το σουτ από διαγώνια θέση και αστοχεί.

19:30

19:28

19:25

Υπό προϋποθέσεις αυτό είναι το τελευταίο χαρτί για την Ξάνθη για να μπει σε τροχιά πεντάδας δεδομένου ότι την μεθεπόμενη αγωνιστική ο Αστέρας κοντράρεται με τον ΠΑΟΚ.

19:22

Να μειώσουν τη διαφορά από τον Πανιώνιο και να πιάσουν τον ΠΑΟΚ θέλουν οι Αρκάδες, οι οποίοι την προηγούμενη αγωνιστική είχαν ηττηθεί από τον Πλατανιά.

19:19

Σε πολύ καλή κατάσταση βρίσκονται οι Ακρίτες οι οποίοι προέρχονται από διπλό στη Λεωφόρο κι εντός έδρας νίκη με τον Ηρακλή.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Ξάνθης με τον Αστέρα Τρίπολης ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΞΑΝΘΗ
Ζαρόπουλος, Μπέρτος, Λισγάρας, Καρυπίδης, Μπαξεβανίδης, Λουσέρο, Βασιλακάκης, Νιέτο, Ορφανίδης, Σολτάνι, Σκούρτης.
Αναπ: Γκαραβέλης, Παπαστεριανός, Φλίσκας, Γούτας, Καπετάνος, Κρίστοφερ, Ντιμιτρόφ
Μπαντής, Κιτοκό, Ζησόπουλος, Αλόκο, Γιαννούλης, Ντουντού, Χαμντανί, Μπερτόγλιο, Μάσα, Μουκάμ, Γιάννου
Αναπ: Θεοδωρόπουλος, Κουρμπέλης, Τσάβες, Λούι, Ιωαννίδης, Στανισάβλιεβιτς, Σανκαρέ
Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας) Βοηθοί: Γεωργαράκος (Αθηνών), Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου) 4ος: Σελίμος (Λακωνίας)