Έντονες αποδοκιμασίες στην Τούμπα για τον ΠΑΟΚ, χειροκροτήθηκαν οι παίκτες του Ηρακλή.

21:22

Καλά τακτικά στημένος ο "Γηραιός", πήρε τρίποντο γοήτρου κυρίως.

21:21

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 1-0 για τον Ηρακλή. Πρώτη φορά που περνά από την Τούμπα μετά το 2003!

21:19

90'+2: Κίτρινη στον Πουρτουλίδη.

21:19

90'+2: Απευθείας κόκκινη στον Βίτορ για χτύπημα εκτός φάσης. Έχει δώσει το φάουλ ο Θάνος και ο Πορτογάλος στη συνέχεια χωρίς λόγο χτυπάει τον Πουρτουλίδη.

21:18

90'+2: Μπαίνει από αριστερά στην περιοχή ο Κυριακίδης, κάνει και το σουτ και ο Βελλίδης αποκρούει.

21:18

21:17

90': Ο Μυστακίδης εκτελεί το κόρνερ, ο Τζαβέλλας παίρνει καρφωτή κεφαλιά αλλά σημαδεύει τον Περνίς.

21:16

89': Λουκίνας αντί Μπουλούτ για τον Ηρακλή.

21:12

85': Ο Κάτσε εκτελεί κόρνερ, ο Βίτορ παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

21:09

83': Δεν κάνει κοντρόλ εντός περιοχής ο Μυστακίδης και χάνεται η ευκαιρία.

21:06

80': Γκολάσα για τον ΠΑΟΚ στη θέση του Βούλγαρου φορ.

21:06

79': Πουρτουλίδης αντί Λεοζίνιο για τον Ηρακλή, που επίσης πονά.

21:05

Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Μπερμπάτοφ

21:03

77': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Κάτσε κάνει σέντρα, Μπερμπάτοφ και Πέλκας είναι μόνοι τους αλλά μπερδεύονται και δεν παίρνουν την κεφαλιά.

21:02

75': Απευθείας φάουλ από τον Κάτσε, εύκολα μπλοκάρει ο Περνίς.

21:01

Ο Λεοζίνιο φεύγει στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΚ, αδειάζει πολύ εύκολα τον Τζαβέλλα και πριν τον κλείσει ο Χατζηισαΐας με ιδανικό πλασέ ανοίγει το σκορ.

20:59

73': ΓΚΟΛ για τον ΗΡΑΚΛΗ!

20:59

72': Κίτρινη στον Περνίς.

20:58

71': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Τσίμιροτ βγάζει εξαιρετική κάθετη, ο Πέλκας μπαίνει περιοχή, κάνει και το πλασέ προ του Περνίς και σημαδεύει το αριστερό δοκάρι.

20:57

Στο 61% η κατοχή μπάλας για τον ΠΑΟΚ.

20:56

69': Κάνει σουτ από μακριά ο Χαρίσης, άουτ φεύγει η μπάλα.

20:55

68': Ξεμαρκάρεται και κάνει το σουτ ο Κυριακίδης, μπλοκάρει ο Βελλίδης.

20:55

Προσωρινή διακοπή, στο έδαφος ο Μπουλούτ. Έχει ανάψει το ματς, πάντως, είναι πολύ καλύτερος ο ρυθμός του.

20:51

64': Χαρίσης αντί Κίτσιου για τον ΠΑΟΚ.

20:49

62': Ιντζόγλου αντί Τσιλιανίδη για τον Ηρακλή.

20:46

59': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή! Ο Τσιλιανίδης κάνει ωραία κάθετη στον Βέλλιο, εκείνος μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, κάνει το σουτ και ο Βελλίδης αποκρούει με τα πόδια. Στη συνέχεια της φάσης ο Μπουλούτ είναι έτοιμος να κάνει κεφαλιά και ο Μυστακίδης τον γκρεμίζει. Δεν δίνει κάτι ο Θάνος.

20:45

58': Κίτρινη στον Μπουκουβάλα.

20:43

56': Κίτρινη στον Τσιλιανίδη.

20:41

54': Ο Κίτσιου δοκιμάζει από μακριά το πόδι του και στέλνει την μπάλα άουτ.

20:39

52': Βγάζει τη σέντρα ο Κίτσιου, κάνει την κεφαλιά ο Σάμπο και αστοχεί.

20:38

Καλύπτεται ο Μυστακίδης, αλλά ο εκτεθειμένος Μπερμπάτοφ έχει κάνει κίνηση προς την μπάλα. Αυτό έχει δοθεί.

20:37

50': Σκοράρει ο Μυστακίδης και ο επόπτης σηκώνει το σημαιάκι του. Όλοι πάνω στον επόπτη τώρα.

20:34

47': Ο Κάτσε εκτελεί φάουλ, ο Χατζηισαΐας παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

20:33

46': Μυστακίδης αντί Λέοβατς για τον ΠΑΟΚ.

20:32

20:31

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:16

Παράπονα από τους ανθρώπους του ΠΑΟΚ προς τον Θάνο.

20:16

20:15

45': Ο Μπερμπάτοφ κινείται ωραία, αλλά δεν πιάνει το σουτ όπως θα ήθελε.

20:14

44': Κίτρινη στον Καρασαλίδη.

20:13

Νεύρα ανάμεσα σε Μπερμπάτοφ και Λεοζίνιο για φάουλ που έκανε ο δεύτερος.

20:09

39': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Κάτσε εκτελεί φάουλ, ο Μπερμπάτοφ στο δεύτερο δοκάρι παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί από κοντά.

20:09

38': Κίτρινη στον Σαραμαντά.