Κίτρινη στον Κόρμπο για διαμαρτυρίες, καθώς ο Πανιώνιος έβγαινε στην αντεπίθεση.

19:05

Λήξη αναμέτρησης, 1-1 το τελικό σκορ.

19:02

19:01

90': Νέο σουτ στην κίνηση ο Γεωργίου, άουτ φεύγει η μπάλα.

19:01

89': Ο Γεωργίου βρίσκει χώρο, κάνει και το σουτ από τα όρια της περιοχής και ο Διούδης μπλοκάρει.

18:59

Έντονες και δικαιολογημένες διαμαρτυρίες από τον πάγκο του Πανιωνίου καθώς ο Μπακασέτας εκτέλεσε φάουλ με παίκτη μπροστά του και δεν δόθηκε επανάληψη.

18:56

85': Στη θέση του Ελλακόπουλου ο Σπυρόπουλος για την Καλλονή.

18:54

83': Ευκαιρία για την Καλλονή! Έγκαιρα βγαίνει ο Διδούδης και πέφτει στα πόδια του Μίκιτς πάνω που θα πλάσαρε.

18:54

83': Τζανδάρης αντί Καθάριου για τον Πανιώνιο.

18:52

81': Κόρνερ για την Καλλονή. Το εκτελεί ο Φαβάλι και προ του Αναστασιάδη απομακρύνεται η μπάλα.

18:49

78': Ο Μπακασέτας εκτελεί απευθείας φάουλ και κερδίζει κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

18:46

74': Ο Γεωργίου βγάζει τη σέντρα, ο Φαβάλι κάνει το γυριστό στην κίνηση και αστοχεί.

18:45

74': Κάρλσον αντί Μάρκοβιτς για την Καλλονή.

18:45

73': Απευθείας φάουλ από μακριά από τον Μπακασέτα, με δεύτερη προσπάθεια ο Δαύκος.

18:44

72': Μπακασέτας αντί Χαλκιαδάκη για τον Πανιώνιο.

18:42

Ετοιμάζουν αλλαγές οι δύο προπονητές.

18:39

68': Ευκαιρία για την Καλλονή! Ο Τασουλής βάζει κόντρα στον Μανούσο, εκείνος κάνει στη συνέχεια το σουτ και αστοχεί.

18:38

67': Ο Μάρκοβιτς κάνει αδύναμο σουτ και ο Διούδης μπλοκάρει.

18:37

66': Κόρνερ εκτελεί ο Χαλκιαδάκης, με δυσκολία απομακρύνει ξανά σε κόρνερ ο Δαύκος. Το δεύτερο περνά ανεκμετάλλευτο.

18:36

65': Ο Καθάριος κάνει ωραία ενέργεια και δυνατό εκτός περιοχής σουτ, αποκρούει ο Δαύκος.

18:35

63': Σέντρα από τον Τσαμπούρη, ο Μάρκοβιτς παίρνει την κεφαλιά και ο Διούδης μπλοκάρει.

18:34

63': Καραμάνος αντί Μπαργκάν για τον Πανιώνιο.

18:33

61': Κάνει το σουτ ο Μπαργκάν, κοντράρει η μπάλα και ο Δαύκος μπλοκάρει.

18:32

60': Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ του Φαβάλι, περνά απ' όλους η μπάλα και φεύγει κόρνερ. Ο Αργεντινός ξανά εκτελεστής, απομακρύνει ο Διούδης.

18:31

59': Κίτρινη στον Μπαργκάν.

18:28

"Αυτούς έχουμε, με αυτούς παίζουμε" γύρισε και είπε ο Καραγεωργίου όταν ακούστηκε η ατάκα από την κερκίδα "βγάλε το 10 (Μάρκοβιτς) έξω".

18:26

Πολλές οι μονομαχίες στον χώρο του κέντρου.

18:22

51': Γίνεται η σέντρα από τον Τσαμπούρη, ο Μανούσος κάνει το σουτ και στέλνει την μπάλα άουτ.

18:21

50': Κόρνερ για την Καλλονή περνά ανεκμετάλλευτο.

18:18

47': Δοκιμάζει το πόδι του από απόσταση ο Χαλκιαδάκης, αποκρούει ο Δαύκος.

18:17

18:15

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:02

18:01

45'+1: Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Χαλκιαδάκης με εξαιρετική πάσα βγάζει μόνο του τον Ανσαριφάρντ, εκείνος κάνει σκαφτό πλασέ και αστοχεί.

18:01

Ο Φαβάλι εκτελεί κόρνερ, ο Μάρκοβιτς παίρνει καρφωτή κεφαλιά και ο Διούδης πραγματοποιεί εξαιρετική επέμβαση. Στο δοκάρι στη συνέχεια στέλνει την μπάλα ο Μίκιτς και ο Αναστασιάδης σκοράρει από τη μικρή περιοχή.

17:59

45': ΓΚΟΛ για την ΚΑΛΛΟΝΗ!

17:55

41': Σουτ από μακριά κάνει ο Μανούσος, άουτ φεύγει η μπάλα.

17:54

40': Ευκαιρία για την Καλλονή! Από εκτέλεση φάουλ του Φαβάλι η μπάλα δεν απομακρύνεται, ο Μανούσος από το ύψος του πέναλτι κάνει το σουτ και αστοχεί για λίγα εκατοστά.

17:53

38': Αδύναμο σουτ από τον Καλτσά, εύκολα μπλοκάρει ο Διούδης.

17:52

37': Στη θέση του Βαλιού ο Γεωργίου για την Καλλονή.

17:51

37': Από τα όρια της περιοχής ο Ελλακόπουλος δοκιμάζει το σουτ και αστοχεί.

17:51

Έχει ζητήσει αλλαγή ο Βαλιός.

17:49

Εμφανώς επηρεασμένοι οι γηπεδούχοι μετά το γκολ γιατί πατούσαν καλύτερα.

17:46

31': Κίτρινη στον Μανούσο.

17:45

Ο Χαλκιαδάκης κάνει δυνατό σουτ εκτός περιοχής, ο Δαύκος αποκρούει και ο Ανσαριφάρντ από κοντά σκοράρει.

17:44

29': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

17:43

Έχει ρυθμό το ματς, καλύτερη η Καλλονή όσο περνούν τα λεπτά.

17:39

24': Κίτρινη στον Καθάριο.

17:38

23': Κόρνερ για τον Πανιώνιο, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:34

19': Ο Μίκιτς δίνει στον Ελλακόπουλο, εκείνος μπαίνει περιοχή από δεξιά αλλά κάνει κακό γύρισμα.

17:30

15': Ατομική προσπάθεια από τον Μανούσο, κακό το τελείωμά του.

17:28

13': Κάνει το σουτ ο Τσαμπούρης και μπλοκάρει με άνεση ο Διούδης.

17:25

10': Κίτρινη στον Οικονόμου.

17:22

Έχει μπει καλύτερα ο Πανιώνιος.

17:19

4': Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Ο Μπαργκάν το εκτελεί και ο Μανούσος απομακρύνει.

17:15

17:12

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

17:08

Να πάνε στο +6 από τον Αστέρα θέλουν οι Νεοσμυρνιώτες που συνεχίζουν να διεκδικούν την είσοδο στα πλέι οφ.

17:05

Το τελευταίο τους χαρτί παίζουν πιθανότατα οι Μυτιληνιοί που χρειάζονται οπωσδήποτε τη νίκη μήπως και παραμείνουν στην κατηγορία.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Καλλονής με τον Πανιώνιο ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΚΑΛΛΟΝΗ
Δαύκος, Μίκιτς, Βαλιός, Αναστασιάδης, Γκόλιας, Καλτσάς, Τσαμπούρης, Ελλακόπουλος, Μανούσος, Φαβάλι, Μάρκοβιτς.
Αναπ: Μαλλής, Γεωργίου, Ξύδας, Γουερέ, Κάρλσον, Σπυρόπουλος, Μπραούλιο
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Διούδης, Αργυρόπουλος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Τασουλής, Κόρμπος, Σιώπης, Καθάριος, Χαλκιαδάκης, Μπαργκάν, Ανσαριφάρντ.
Αναπ: Παπαδόπουλος, Πατσατζόγλου, Μπακασέτας, Καραμάνος, Μασούρας, Βλάχος, Τζανδάρης
Διαιτητής: Βοσκάκης (Ρεθύμνου) Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας), Βλάσσης (Λασιθίου) 4ος: Ρατσιάτος (Αργολίδας)