16:52

16:52

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την Κέρκυρα με 2-1.

16:48

88': Κίτρινη στον Γκόμες.

16:46

Κοντρολάρει το ματς η Κέρκυρα, η οποία έχει πλέον αυτό που θέλει και παίζει με τον χρόνο.

16:41

80': Κίτρινη στον Μπαλντοβαλίεφ.

16:39

Χρυσή αλλαγή για τον Βοσνιάδη ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού Βόλου που σκόραρε με το που μπήκε στο ματς.

16:34

Ο Χιντζίδης παίρνει την μπάλα, συγκλίνει προς τα μέσα και με δυνατό δεξί σουτ εντός περιοχής σκοράρει.

16:33

72': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

16:32

71': Χιντζίδης αντί Ντιόγκο για την Κέρκυρα.

16:28

Συνεχίζει να πιέζει η Κέρκυρα, μονόλογος είναι το ματς.

16:24

63': Σουάνης αντί Αρναρέλλη για την Κέρκυρα.

16:22

61': Αλλαγή για την Παναχαϊκή. Ο Ρουμπάτος στη θέση του Σαμπατάκου.

16:21

60': Μπαλντοβαλίεφ αντί Νίκιτς για την Κέρκυρα.

16:16

55': Κίτρινη στον Νίκιτς.

16:11

51': ΔΟΚΑΡΙ για την Κέρκυρα! Ο Αρναρέλλης κάνει σουτ εντός περιοχής και η μπάλα πάει στο δοκάρι. Στην επαναφορά ο Παμλίδης σουτάρει ακι αποκρούει ο Στρέζος.

16:10

Πιέζει σταθερά η Κέρκυρα για την ανατροπή.

16:05

48': Ευκαιρία για την Κέρκυρα! Από λάθος γύρισμα του Ρόκα ο Αρναρέλλης παίρνει την μπάλα, ο Στρέζος αποκρούει το σουτ του και στη συνέχεια ο Κρητικός σουτάρει στα σώματα.

16:02

15:45

15:41

40': Ο Ντουαλά δοκιμάζει το πόδι του εκτός περιοχής και ο Στρέζος μπλοκάρει.

15:38

38': Αδύναμο σουτ από τον Πέδρο, μπλοκάρει ο Αραμπατζής. Όλα άρχισαν από λάθος του Κρητικού.

15:35

35': Κίτρινη στον Κρητικό.

15:33

32': Κίτρινη στον Λαμπρόπουλο.

15:32

Συνεχώς τον Πέδρο ψάχνουν οι συμπαίκτες του. Είναι μονίμως μπροστά την ώρα που όλοι οι υπόλοιποι αμύνονται.

15:28

Με σχετική άνεση φτάνουν προς την περιοχή οι γηπεδούχοι, αλλά στη συνέχεια δυσκολεύονται.

15:22

22': Ωραία μπαλιά του Ντουαλά στον Παμλίδη, εκείνος κάνει συρτό σουτ και ο Στρέζος μπλοκάρει.

15:19

Ο Κόντος από δεξιά κάνει το γύρισμα προς το ύψος του πέναλτι, στα σώματα το σουτ του Ντουαλά, ο Παμλίδης μπαίνει στη φάση και με δεύτερη προσπάθεια σκοράρει.

15:19

18': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

15:17

Σταθερά οι Φαίακες σε ρόλο πρωταγωνιστή, η Παναχαϊκή από την πλευρά της περιμένει.

15:13

Ψιχαλίζει στο νησί και αυτό δεν έχει βοηθήσει και στο να πάει αρκετός κόσμος στο γήπεδο.

15:09

9': Κάθετη στην πλάτη της άμυνας, κάνει το σουτ ο Πέδρο από το ύψος της μεγάλης περιοχής και η μπάλα φεύγει ελάχιστα άουτ.

15:09

9': Νέο κόρνερ για την Κέρκυρα, ο Κόντος το εκτελεί αλλά δεν βρίσκει συμπαίκτη.

15:08

8': Κόρνερ για την Κέρκυρα, ο Γκόμες κάνει κακή σέντρα και η φάση περνά ανεκμετάλλευτη.

15:07

Προσπαθεί να αντιδράσει η Κέρκυρα.

15:03

3': Παράλληλο γύρισμα από τον Αρναρέλλη, δε βρίσκει την μπάλα ο Παμλίδης.

15:03

Γίνεται παράλληλη μπαλιά από δεξιά, ο Αραμπατζής αποκρούει σουτ του Τρίγκα και από κοντά ο Πινδώνης σκοράρει.

15:02

2': ΓΚΟΛ για την ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ!

15:01

14:59

14:57

Πολλά προβλήματα έχει η Παναχαϊκή καθώς δεν εκδόθηκαν τα δελτία των μεταγραφών της. Δεμένα τα χέρια του Σταθόπουλου πρακτικά.

14:53

Υπενθυμίζεται ότι οι Πατρινοί την προηγούμενη αγωνιστική δεν έπαιξαν, καθώς είχε αναβληθεί το ματς τους με τον Πανελευσινιακό.

14:49

Να αντιδράσει μετά το ματς στην Καλλιθέα και την ήττα καλείται η Κέρκυρα.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Κέρκυρας με την Παναχαϊκή ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΚΕΡΚΥΡΑ
Αραμπατζής, Γκόμες, Ντιόγκο, Γρομητσάρης, Ιωάννου, Κρητικός, Νίκιτς, Αρναρέλλης, Κόντος, Ντουαλά, Παμλίδης
Αναπ: Κουτζαβασίλης, Σουάνης, Χιντζίδης, Μπαλντοβαλίεφ, Βλάχος, Ντατίδης, Γεωργακόπουλος
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ
Στρέζος, Χούσα, Ασίγκμπα, Σαμπατάκος, Λαμπρόπουλος, Πινδώνης, Τρίγκας, Μουκίδης, Χαρτσιάς, Ρόκας, Πέδρο
Αναπ: Βορύλλας, Ρουμπάτος
Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου) Βοηθοί: Τζαφόλιας (Αν. Αττικής), Μανούρας (Τρικάλων) 4ος: Γρατσάνης (Τρικάλων)