Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:45

Διαμαρτυρίες από τον Σίλβα προς τους διαιτητές.

21:44

Εντυπωσιακό παιχνίδι με πολύ καλό ρυθμό για τα δεδομένα του ελληνικού πρωταθλήματος. Ανώτερος ο Ολυμπιακός στο πρώτο ημίχρονο, έμεινε με 10 από νωρίς και στη συνέχεια με 9. Ήταν λογικό η ΑΕΚ να κυριαρχήσει στη συνέχεια.

21:43

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την ΑΕΚ με 1-0. Σπάει έτσι το αήττητο του Ολυμπιακού, το οποίο φέτος διήρκεσε έως την 22η αγωνιστική.

21:42

90'+4: Κίτρινη στον Ντομίνγκεζ.

21:41

Στο έδαφος ο Άρθο, προσωρινή διακοπή.

21:40

Έχει πάει ψηλά ο Σιόβας για να παίρνει τις μεγάλες μπαλιές που γίνονται.

21:39

90'+1: Κίτρινη στον Πέκχαρτ.

21:38

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:38

90': Ο Μαζουακού κερδίζει κόρνερ για το Ολυμπιακό και αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

21:38

Πιέζει πλέον ο Ολυμπιακός έστω και με αριθμητικό μειονέκτημα.

21:34

86': Αποβάλλεται και ο Γκάλο με δεύτερη κίτρινη, με 10 η ΑΕΚ. Τράβηξε τη φανέλα του Μαζουακού.

21:33

85΄: Ντομίνγκες αντί Ντουρμάζ για τον Ολυμπιακό.

21:33

85': Κίτρινη στον Ντίντακ.

21:31

Κυκλοφορεί την μπάλα η ΑΕΚ, στο μισό γήπεδο περιμένει ο Ολυμπιακός.

21:29

Τώρα αρχίζει και πάλι το ματς είχαμε μία διακοπή για κάτι περισσότερο από ένα λεπτό.

21:27

Έχει μπει ο μισός πάγκος του Ολυμπιακού μέσα, δεν έχουμε παιχνίδι. Και από την ΑΕΚ εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο άτομα.

21:26

Ο Μπουονανότε σημαδεύει το αριστερό δοκάρι του Ρομπέρτο, αλλά έρχεται ο Βάργκας και σκοράρει με σκαστό σουτ.

21:25

78': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:24

76': Αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη ο Μιλιβόγεβιτς που έχει υποπέσει στην παράβαση.

21:24

76': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΚ! Από την επιμονή του Ντίντακ η Ένωση παίρνει αυτό το πέναλτι. Έκανε σουτ και ο Μιλιβόγεβιτς χωρίς λόγο άπλωσε τα χέρια του. Η μπάλα βρήκε σε αυτά.

21:23

75': Μπουονανότε αντί Αραβίδη για την ΑΕΚ.

21:22

75': Μπαίνει περιοχή ο Μάνταλος, κάνει την παράλληλη μπαλιά και ο Ρομπέρτο αποκρούει.

21:21

73': Ο Ντουρμάζ κάνει σουτ εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα άουτ.

21:19

Εξαιρετικός ο ρυθμός στο ματς.

21:17

69': Κίτρινη στον Μιλιβόγεβιτς.

21:17

69': Καλή αντεπίθεση από την ΑΕΚ, κακό το τελείωμα του Αραβίδη με το αριστερό από τα όρια της περιοχής.

21:16

68': Βάργκας αντί Γιόχανσον για την ΑΕΚ.

21:15

68': Ο Γκάλο βγάζει ωραία σέντρα, ο Μάνταλος παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί από καλή θέση.

21:14

67': Απευθείας φάουλ εκτελεί ο Μιλιβόγεβιτς, αλλά η μπάλα φεύγει ψηλά.

21:13

65': Πολύ κακό σουτ από τον Μιλιβόγεβιτς, κανένας λόγος ανησυχίας για τον Μπαρόχα.

21:12

64': Δυνατό σουτ από τον Κασάμι εκτός περιοχής, πέφτει στη δεξιά του γωνιά ο Μπαρόχα.

21:11

64': Δυνατή σέντρα από τον Μπαρμπόσα, μαζεύει με δεύτερη προσπάθεια ο Ρομπέρτο προ του Αραβίδη.

21:09

Στο έδαφος ο Μιλιβόγεβιτς, ο οποίος δέχτηκε την μπάλα στο πρόσωπο.

21:07

59': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος το εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται.

21:03

56': Κίτρινη στον Κολοβέτσιο.

21:03

55': Στα σώματα το σουτ του Πέκχαρτ, νέο σουτ από τον Μάνταλο που φεύγει άουτ.

21:01

54': Βρίσκει χώρο, κάνει και το σουτ ο Κασάμι και αστοχεί.

21:01

52': Αλλαγή για την ΑΕΚ, ο Τσέχος μπαίνει στη θέση του Ζουκουλίνι.

20:59

Σήκωσε αμέσως τον Πέκχαρτ ο Πογιέτ και θα τον βάλει σε λίγο.

20:57

49': Καλή η απευθείας εκτέλεση του Μπαρμπόσα, αποκρούει με μπουνιές ο Ρομπέρτο.

20:56

49': Στη θέση του Φορτούνη ο Ντα Κόστα για τον Ολυμπιακό.

20:55

47': Κόκκινη στον Μποτία, με 10 ο Ολυμπιακός! Σωστή η απόφαση, τραβά τον Αραβίδη που έβγαινε μόνος του με τον Ρομπέρτο έστω κι αν το φάουλ έγινε εκτός περιοχής. Μεγάλη ένταση και διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους. Ο Ισπανός ισχυριζόταν ότι έπεσε μόνος του ο φορ της ΑΕΚ.

20:53

20:53

Σύμφωνα με τις πρώτες εκτιμήσεις, ο Πάρντο έχει υποστεί θλάση στην αριστερή γάμπα.

20:52

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:43

Με τη λήξη του ημιχρόνου συνεχίστηκε και ο εξάψαλμος του Μελισσανίδη στον παρατηρητή διαιτησίας.

20:36

20:36

45+2: Κόρνερ κερδίζει ο Ολυμπιακός. Ο Φορτούνης το εκτελεί, ο Κασάμι πιάνει εντυπωσιακά γυριστό και ο Μπαρόχα μπλοκάρει.

20:35

20:33

45': Κίτρινη στον Γκάλο.

20:32

43': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ελαμπντελαουί βγάζει τη σέντρα, ο Ντουρμάζ στην κίνηση παίρνει την κεφαλιά και ο Μπαρόχα κάνει πολύ καλή επέμβαση.

20:30

41': Ο Αραβίδης κάνει ωραία πάσα για τον Ζουκουλίνι, την τελευταία στιγμή κάνει το τάκλιν ο Ελαμπντελαουί και παραχωρεί κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

20:27

Οδηγία Πογιέτ σε Μάνταλο και Γιόχανσον να ηρεμήσουν το παιχνίδι στη μεσαία γραμμή.

20:25

Ένταση με πρωταγωνιστές τους Ντουρμάζ και Σιμόες.

20:24

Με αφορμή την προηγούμενη υπόδειξη για οφσάιντ ο Μελισσανίδης βγήκε από το μπουθ που κάθεται και έβαλε σε έξαλλη κατάσταση τις φωνές στον παρατηρητή διαιτησίας Δημήτρη Κύρκο. Αυτή η ενέργεια Μελισσανιδη έφερε χειροκρότηματα απο τους ΑΕΚτζηδες στα επίσημα.

20:22

Υπάρχουν κάποια μικροεπεισόδια στα επίσημα.

20:22

33': Στη θέση του Πάρντο ο Σεμπά για τον Ολυμπιακό.

20:21

33': Οφσάιντ δίνει ο βοηθός στον Μπαρμπόσα, ο οποίος ήταν από πλάγια έτοιμος για σέντρα, λανθασμένη η υπόδειξη.

20:19

Πρόβλημα με τον Πάρντο, ο οποίος θα γίνει αναγκαστικά αλλαγή.

20:18

29': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Ντίντακ κάνει τη σέντρα, η μπάλα φτάνει στον Μάνταλο κι εκείνος από μέσα αριστερά κάνει κάτι ανάμεσα σε σέντρα και σουτ.

20:17

28': Από μακριά κάνει ένα σουτ ο Σιόβας και είναι εντελώς άστοχο.