16:53

16:53

Λήξη αναμέτρησης χωρίς σκορ.

16:51

90'+4: Απευθείας φάουλ εκτελεί ο Σουμπίνιο, άουτ φεύγει η μπάλα.

16:49

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:46

Στο έδαφος ο Ναζλίδης, προσωρινή διακοπή.

16:44

87': Καλό σουτ από τον Στόιτσεφ εκτός περιοχής, άουτ φεύγει η μπάλα.

16:44

Πιέζει ο Ατρόμητος, ο οποίος ψάχνει το γκολ της νίκης.

16:40

82': Καλή ενέργεια από τον Στόιτσεφ, ο Σουμπίνιο κάνει το πλασέ, η μπάλα κοντράρει στον Μπράβο και φεύγει λίγο έξω. Ανεκμετάλλευτο περνά το κόρνερ.

16:39

Θλάση φαίνεται πως έχει πάθει ο Λόπεθ.

16:38

80': Σουτ εκτός περιοχής κάνει ο Μπίτολο και αστοχεί.

16:36

79': Νέτο αντί Γεωργιάδη για τη Βέροια.

16:36

78': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Στόιτσεφ κάνει το γύρισμα, ο Μπρίτο σουτάρει και με διπλή επέμβαση ο Καντιμοίρης μπλοκάρει την μπάλα.

16:34

77': Ο Ούμπιντες εκτελεί φάουλ, ο Λε Ταλέκ παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

16:34

76': Κεϊτά αντί Ουσέρο για τον Ατρόμητο.

16:33

76': Ο Σόιτσεφ κάνει το σουτ εκτός περιοχής και ο Καντιμοίρης αποκρούει.

16:32

75': Ο Γεωργιάδης βγάζει τη σέντρα, ο Ναζλίδης παίρνει την κεφαλιά αλλά δεν βρίσκει την μπάλα όπως θα ήθελε.

16:28

Στο 59% η κατοχή μπάλας για τον Ατρόμητο.

16:24

67': Καντιμοίρης αντί Λόπεθ για τη Βέροια.

16:22

65': Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο, Λε Ταλέκ και Σουμπίνιο μπαίνουν, Ματέι και Παπαδόπουλος βγαίνουν.

16:22

Έχει χτυπήσει ο Λόπεθ σε σύγκρουση με τον Ματέι και ζητά αλλαγή.

16:19

62': Μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια. Ο Γεωργιάδης κάνει σέντρα, ο Ναζλίδης από τη μικρή περιοχή δεν μπορεί με προβολή, ο Γιουσούφ κάνει το γύρισμα και ο Ούμπιντες παραχωρεί κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

16:18

60': Νέο σουτ από τον Στόιτσεφ με το δεξί και χωρίς δύναμη αυτή τη φορά, μπλοκάρει εύκολα ο Λόπεθ.

16:17

60': Ο Στόιτσεφ παίρνει την μπάλα εκτός περιοχής, κάνει δυνατό σουτ από το ημικύκλιο και ο Λόπεθ αποκρούει.

16:15

16:13

56': Κόρνερ για τη Βέροια, το εκτελεί ο Γεωργιάδης και η μπάλα απομακρύνεται.

16:09

52': Ο Στόιτσεφ δίνει στον Μπίτολο, εκείνος από μέσα αριστερά κάνει φαλτσαριστό σουτ και στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.

16:07

Μπήκε πιο δραστήρια η Βέροια.

16:03

46': Γιουσούφ αντί Άρτσε για τη Βέροια.

16:03

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

16:01

15:57

Πρέντραγκ Τζόρτζεβιτς και Ανδρέας Νινιάδης μεταξύ άλλων στις εξέδρες του γηπέδου.

15:45

15:42

43': Εντελώς αδύναμο το απευθείας φάουλ του Ούμπιντες, εύκολα μπλοκάρει ο Λόπεθ.

15:41

Σκάουτ της Άστον Βίλα βρίσκεται στο Περιστέρι για να δει τον νεαρό τερματοφύλακα του Ατρομήτου Μπάρκα.

15:37

37': Ο Λαζαρίδης κάνει βαθιά μπαλιά, ο Κοντοές από μέσα δεξιά παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

15:34

35': Ο Ούμπιντες εκτελεί κόρνερ, η μπάλα απομακρύνεται, ο Στόιτσεφ κάνει αμέσως το σουτ και ο Λόπεθ μπλοκάρει.

15:33

Στο 58% η κατοχή μπάλας για τον Ατρόμητο.

15:32

32': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Ούμπιντες εκτελεί φάουλ, ο Λαζαρίδης από κοντά βάζει την προβολή και αστοχεί. Ήταν πάντως σε θέση οφσάιντ, αν και δεν υποδείχτηκε.

15:29

29': Από πλάγια εκτός περιοχής ο Μαλόν κάνει το σουτ και στέλνει την μπάλα εκτός εστίας.

15:26

26': Από πολύ μακριά δοκιμάζει το πόδι του ο Λαζαρίδης και αστοχεί.

15:21

Παιχνίδι αλληλοεξουδετέρωση βλέπουμε με τους Περιστεριώτες ναι μεν να είναι καλύτεροι, αλλά όχι και ουσιαστικοί.

15:17

Δεν υπάρχουν τελικές στο ματς με τη Βέροια να κλείνει καλά τους χώρους έστω κι αν επιθετικά δεν κάνει κάτι.

15:13

13': Ωραίος συνδυασμός από τους παίκτες των γηπεδούχων, η πάσα του Παπαδόπουλου δεν είναι η καλύτερη δυνατή και ο Λόπεθ βγαίνει γρήγορα και μπλοκάρει.

15:12

Προσπαθεί να ισορροπήσει η Βέροια, αλλά χάνει εύκολα την μπάλα.

15:09

Έχει την υπεροχή ο Ατρόμητος έως τώρα.

15:06

6': Κόρνερ για τον Ατρόμητο, ο Γεωργιάδης απομακρύνει στο πρώτο δοκάρι.

15:04

4': Προσπαθεί να βγάλει αντεπίθεση ο Ατρόμητος, κακή η πάσα του Παπαδόπουλου για τον Ματέι.

15:01

14:58

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

14:55

Ατρόμητος και Βέροια είναι ισόβαθμοι ακριβώς πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού. Αν κάποια εκ των δύο πάρει τη νίκη, κλειδώνει και την υπόθεση παραμονής.

14:52

Μεγάλη ανάσα πήραν οι Ημαθιώτες την προηγούμενη αγωνιστική νικώντας την Καλλονή.

14:49

Με κεκτημένη ταχύτητα από την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου και τη νίκη επί του Παναθηναϊκού προέρχονται οι Περιστεριώτες.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Ατρομήτου με τη Βέροια ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Μπάρκας, Κοντοές, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Μπίτολο, Ουσέρο, Μπρίτο, Ούμπιντες, Στόιτσεφ, Ματέι, Παπαδόπουλος
Αναπ: Γκορμπούνοφ, Κούρος, Κεϊτά, Σουμπίνιο, Λε Ταλέκ, Μπάλλας, Γροντής
ΒΕΡΟΙΑ
Λόπεθ, Μαλόν, Μαραγκός, Μπράβο, Γιαννούλης, Σιόντης, Άρτσε, Γεωργιάδης, Ανάκογλου, Μαγιέφσκι, Ναζλίδης
Αναπ: Καντιμοίρης, Πούγγουρας, Μεληκιώτης, Όστοϊτς, Ετζενγκέλε, Γιουσούφ, Νέτο
Διαιτητής: Σπάθας (Πειραιά) Βοηθοί: Κασσαβέτης (Αιτ/νίας), Καλφάκης (Χανίων) 4ος: Μουρτζάκης (Ηρακλείου)