0
20:01

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό σας βράδυ.

19:54

Δύσκολη, αλλά πολύτιμη νίκη ηρεμίας για τον Απόλλωνα Σμύρνης, απέναντι στα Χανιά που πάλεψαν στα ίσα το ματς και ήταν καλύτερα στο β' ημίχρονο. Βέβαια οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν ειδικά στην περίπτωση του δοκαριού να κλειδώσουν την επικράτηση και να μην χρειαστεί να αγχωθούν στο φινάλε. Με αυτό το τρίποντο η "Ελαφρά Ταξιαρχία" έφτασε τους 39 βαθμούς και προσπέρασε με ένα ματς περισσότερο την ΑΕΛ (παίζει στην Ελευσίνα τη Δευτέρα) και την Κέρκυρα (αγωνίζεται με την Παναχαϊκή την Κυριακή εντός), που έχουν 38 και 36 πόντους αντίστοιχα.

19:52

90'+5: Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Απόλλων Σμύρνης - Χανιά 1-0.

19:51

90'+4: Εκτελεί από τα δεξιά ο Μασάδο, κεφαλιά Παλιάτσιου από το πρώτο δοκάρι, άουτ.

19:50

90'+3: Κίτρινη κάρτα στον Παγώνη.

19:49

90'+2: Σέντρα Δεινόπαπα, κεφαλιά Παλιάτσιου, κόντρα και κόρνερ.

19:48

90΄+1: Έχει πέσει στο έδαφος ο Φαρινόλα, κρατά τη μέση του και προσπαθεί εμφανώς να κερδίσει πολύτιμα δευτερόλεπτα. Αρχίζει το ματς στο λεπτό.

19:47

Συμπληρώθηκαν τα 90'. Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:44

87': Κίτρινη κάρτα στον Ρουσάκη.

19:37

80': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο Τεννές για τον Απόλλωνα. Ο Στεργίδης στη θέση του Μπουντόπουλου.

19:35

Λίγο πριν το τελευταίο δεκάλεπτο, η είσοδος του Καμαρά έχει δώσει επιθετική ώθηση στον Απόλλωνα, ο οποίος θα μπορούσε να έχει "καθαρίσει" το παιχνίδι.

19:33

77': Σέντρα Πάνου από τα δεξιά, σουτ Φαρινόλα μέσα από την περιοχή, κόντρα και κόρνερ. Εκτελεί από τα δεξιά ο Βάντερσον, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:30

74': Συρτό σουτ Δεινόπαπα από θέση έξω αριστερά, άουτ.

19:29

73': Ο Χατζηλιάδης βγάζει τη σέντρα από τα δεξιά, κεφαλιά Παλιάτσιου, άουτ.

19:28

72': Κόρνερ για τον Απόλλωνα με τον Βάντερσον από τα δεξιά, διώχνουν προσωρινά οι αμυντικοί του ΑΟΧ, η μπάλα φτάνει στον Καμαρά, ντρίπλες μέσα στην περιοχή, κοντρές, απομακρύνει με τα πόδια ο Πρίφτης, η μπάλα χτυπά στην πλάτη Διαμαντόπουλου και φεύγει δύο μέτρα πάνω από την εστία των Χανίων. Λίγο έλειψε να έχουμε αυτογκόλ, στην εξέλιξη της φάσης το νέο κόρνερ περνά ανεκμετάλλευτο.

19:28

72': Τρίτη αλλαγή για τον Λυρώνη για λογαριασμό του ΑΟΧ. Ο Χατζηλιάδης στη θέση του Νύκταρη.

19:24

68': Σέντρα Φαρινόλα από τα δεξιά, ο Καμαρά μπερδεύεται και δεν θα μπορέσει να σουτάρει, άουτ η μπάλα.

19:24

67': ΔΟΚΑΡΙ για τον Απόλλωνα. Ο Καμαρά από τα αριστερά κλέβει και βγάζει στον Βάντερσον, ο οποίος με τη σειρά του ανοίγει για τον Φαρινόλα, μόνος από το ύψος της μικρής περιοχής, σουτ στην οριζόντια δοκό η μπάλα.

19:22

65': Μακρινό σουτ Καρτσαμπά, δεν έχει τύχη.