19:05

19:05

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 2-0 για τη Βέροια.

19:04

90'+3: Κίτρινη στον Ελλακόπουλο.

19:02

18:59

Βγαίνει αντεπίθεση για τους γηπεδούχους, ο Δαύκος αποκρούει πλασέ του Μαγιέφσκι, στη συνέχεια ο Ούκα σταματά σουτ του Καϊκούτ και από κοντά ο Ανάκογλου σκοράρει. Δεν χρειαζόταν να βγει τόσο ο Δαύκος στην αρχή της φάσης.

18:59

87': ΓΚΟΛ για τη ΒΕΡΟΙΑ!

18:58

87': Βρίσκει λίγο χώρο, κάνει και το σουτ ο Νέτο και στέλνει την μπάλα άουτ.

18:54

83': Απευθείας φάουλ εκτελεί ο Μανούσος, άουτ φεύγει η μπάλα.

18:53

82': Κίτρινη στον Καϊκούτ.

18:52

Ανεβάζει όσο μπορεί περισσότερο την πίεσή της η Καλλονή.

18:49

78': Ετζενγκέλε αντί Ναζλίδη για τη Βέροια.

18:48

77': Ο Ελλακόπουλος εκτελεί κόρνερ, ο Μπραούλιο παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

18:46

75': Σουτ στην κίνηση κάνει ο Καλτσάς, άουτ φεύγει η μπάλα.

18:45

74': Κάρλσον αντί Τσαμπούρη για την Καλλονή.

18:44

73': Πολύ καλό σουτ από τον Ελλακόπουλο, ο Λόπεθ αποκρούει.

18:42

Πολλά τα λάθη και για τις δύο ομάδες.

18:39

68': Δυνατό σουτ του Τσαμπούρη, η μπάλα πηγαίνει στον Σιόντη, ο οποίος μένει στο έδαφος.

18:35

Πατάει πολύ καλύτερα η Καλλονή που κρατά τη Βέροια στην περιοχή της.

18:32

61': Ανάκογλου αντί Άρτσε για τη Βέροια.

18:31

Ξανά στο έδαφος ο Άρτσε, νέα διακοπή.

18:29

58': Ευκαιρία για την Καλλονή! Εκτελείται το κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Μπραούλιο κι εκείνος αιφνιδιάζεται και από τη μικρή περιοχή δεν εκτελεί.

18:28

57': Μπραούλιο αντί Μπλάζιτς για την Καλλονή.

18:28

Στο έδαφος ο Άρτσε, προσωρινή διακοπή.

18:25

54': Πέφτει εγκαίρως στα πόδια του Ναζλίδη και μπλοκάρει ο Δαύκος μετά τις κόντρες που προηγήθηκαν.

18:21

Μάχες στον χώρο του κέντρου και ημιτελείς προσπάθειες.

18:17

46': Ελλακόπουλος αντί Γουερέ για την Καλλονή.

18:17

18:16

Επιστροφή στον αγωνιστικό χώρο για τις δύο ομάδες.

18:02

18:01

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

17:59

Στο έδαφος ο Δαύκος, υπάρχει ένα πρόβλημα με το μάτι του.

17:58

45': Ο Γεωργιάδης κάνει το γύρισμα, ο Ναζλίδης παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

17:56

42': Ο Μανούσος κάνει το σουτ εκτός περιοχής, ο Μίκιτς πάει να μπει στην πορεία της μπάλας, αλλά δεν τα καταφέρνει. Μπλόκαρε ο Λόπεθ.

17:55

41': Καϊκούτ αντί Κόλα για τη Βέροια.

17:54

40': Κίτρινη στον Σιόντη.

17:52

Στο έδαφος ο Κόλα, δεν φαίνεται να μπορεί να συνεχίσει.

17:51

37': Κόρνερ για την Καλλονή, το εκτελεί ο Γκόλιας και με γροθιές απομακρύνει ο Λόπεθ.

17:47

33': Ο Ναζλίδης το εκτελεί, ο Δαύκος αποκρούει και στη συνέχεια κάνει τρομερή επέμβαση με το αριστερό του πόδι σε νέο σουτ του Ναζλίδη!

17:47

33': Κίτρινη στον Αναστασιάδη.

17:46

32': ΠΕΝΑΛΤΙ για τη ΒΕΡΟΙΑ! Ο Γεωργιάδης περνά τον Γκόλια, μπαίνει στην περιοχή και ανατρέπεται από τον Αναστασιάδη.

17:43

Πολλά τα προβλήματα στον χώρο του κέντρου για τους Μυτιληνιούς που διώχνουν συνεχώς βεβιασμένα την μπάλα.

17:40

Εξακολουθεί να κυκλοφορεί την μπάλα η Βέροια, διαρκώς σε θέση άμυνας η Καλλονή.

17:36

Δεν δείχνει σημάδια αντίδρασης η Καλλονή.

17:32

Ανακουφισμένος ο Ελευθερόπουλος στον πάγκο, είχε ζητήσει από τους παίκτες του να πετύχουν ένα γρήγορο γκολ.

17:29

Ο Κόλα βάζει πλάτη τον Αναστασιάδη, δίνει στον Μαγιέφσκι κι εκείνος με ωραίο σουτ από το ημικύκλιο ανοίγει το σκορ.

17:29

15': ΓΚΟΛ για τη ΒΕΡΟΙΑ!

17:26

13': Απευθείας φάουλ από τον Τσαμπούρη, μπλοκάρει ο Λόπεθ.

17:26

12': Κίτρινη στον Πούγγουρα.

17:24

10': Δοκιμάζει το πόδι του ο Μαγιέφσκι και στέλνει την μπάλα άουτ.

17:21

Δεν έχει ρυθμό ο αγώνας.

17:18

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

17:15

17:12

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

17:09

Το τελευταίο της χαρτί παίζει πιθανότατα η Καλλονή, που καίγεται για το τρίποντο προκειμένου να συνεχίσει αν ελπίζει.

17:05

Νίκη για να τελειώνει με την υπόθεση της παραμονής θέλει η ομάδα της Ημαθίας που προέρχεται από ήττα από την ΑΕΚ.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Βέροιας με την Καλλονή ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΒΕΡΟΙΑ
Λόπεθ, Νέτο, Πούγγουρας, Μπράβο, Γιαννούλης, Σιόντης, Άρτσε, Μαγέφσκι, Γεωργιάδης, Ναζλίδης, Κόλα.
Αναπ: Καντιμοίρης, Όστοϊτς, Μαραγκός, Ετζενγκέλε, Ανάκογλου, Γιουσούφ, Καϊκούτ
ΚΑΛΛΟΝΗ
Δαύκος, Μίκιτς, Ούκα, Αναστασιάδης, Γκόλιας, Τσαμπούρης, Καλτσάς, Γεωργίου, Μπλάζιτς, Γουερέ, Μανούσος
Αναπ: Μαλλής, Γιουκαρής, Κάρλσον, Μπραούλιο, Φαβάλι, Ελλακόπουλος, Γιορέντε
Διαιτητής: Κύζας (Δράμας) Βοηθοί: Τσολάκης (Αθηνών), Λάμπρου (Αν. Αττικής) 4ος: Μπαλατσούκας (Θεσπρωτίας)