Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:24

Στον Μάνταλο ο Στραματσιόνι για να διαμαρτυρηθεί.

21:23

Τέταρτο σερί εντός έδρας ματς χωρίς νίκη για τον Παναθηναϊκό, ο οποίος δεν έχει ούτε γκολ σε αυτό το χρονικό διάστημα.

21:23

Λήξη αναμέτρησης, μεγάλη νίκη για την Ξάνθη στη Λεωφόρο με 1-0.

21:19

90'+1: Κίτρινη στον Μολέδο.

21:19

21:17

Με τον χρόνο παίζουν οι ποδοσφαιριστές της Ξάνθης.

21:13

85': ΔΟΚΑΡΙ για την Ξάνθη! Ο Σκούρτης παίρνει την κεφαλιά και σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι.

21:11

Στο έδαφος Μπέρτος και Ζαρόπουλος, προσωρινή διακοπή. Συγκρούστηκαν μεταξύ τους.

21:10

82': Ο Λουντ κάνει σουτ από το ημικύκλιο, πολύ καλή η επέμβαση του Ζαρόπουλου.

21:08

80': Βασιλακάκης αντί Νιέτο για την Ξάνθη.

21:08

80': Πέτριτς και Κλωναρίδης αλλάζουν την μπάλα, εκτός φεύγει το σουτ του πρώτου.

21:05

77': Λουντ αντί Λαγού για τον Παναθηναϊκό.

21:04

Στο μισό γήπεδο παίζεται πλέον το ματς, η Ξάνθη παρατάσσει διπλή ζώνη άμυνας.

21:01

72': Καλό σουτ από τον Κλωναρίδη, κόρνερ παραχωρεί ο Ζαρόπουλος. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

20:58

70': Παπαστεριανός αντί Φλίσκα για την Ξάνθη.

20:58

70': Ο Λαγός δίνει στον Πέτριτς, εκείνος κάνει το σουτ από τα όρια της περιοχής και στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.

20:55

Ο Νιέτο από αριστερά κάνει εξαιρετικό παράλληλο γύρισμα, η μπάλα περνά απ' όλους και ο Σολτάνι στο δεύτερο δοκάρι τη στέλνει στα δίχτυα.

20:55

67': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

20:52

64': Πράνιτς αντί Βιγιαφάνιες για τον Παναθηναϊκό.

20:51

63': Σουτ από μέσα αριστερά κάνει ο Ορφανίδης, πέφτει στη γωνιά του και αποκρούει ο Στιλ.

20:47

59': Σκούρτης αντί Ντιμιτρόφ για την Ξάνθη.

20:47

Σε κάθε ευκαιρία διαμαρτύρονται πλέον στον Μάνταλο οι παίκτες του Παναθηναϊκού. Πριν λίγο ο Λαγός, τώρα ο Εσιέν.

20:45

57': Ο Ντιμιτρόφ κάνει έξυπνη σέντρα, δεν μπορεί να μπει στην πορεία της μπάλας ο Νιέτο.

20:42

54': Στη θέση του Καλτσά ο Εσιέν για τον Παναθηναϊκό.

20:41

Έτοιμος να βάλει τα κλάματα είναι ο Ζέκα αποχωρώντας εμφανώς εκνευρισμένος.

20:41

53': Από μία κίτρινη σε Λουσέρο και Ταυλαρίδη.

20:40

Μία κίνηση εκτός φάσης με το χέρι του κάνει ο αρχηγός του Παναθηναϊκού και γι' αυτό αποβάλλεται.

20:39

51': Απευθείας κόκκινη στον Ζέκα! Έξαλλος ο Πορτογάλος, διαμαρτύρονται όλοι οι παίκτες του Παναθηναϊκού.

20:37

49': Κίτρινη στον Μαρινάκη.

20:37

49': Σέντρα από τον Κλωναρίδη, ο Καρυπίδης βάζει την προβολή και ο Ζαρόπολος μπλοκάρει προ του Πέτριτς.

20:34

20:32

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:17

20:15

45': Κίτρινη στον Λαγό.

20:12

41': Ωραία ξεμαρκάρεται ο Σολτάνι, κάνει και το σουτ και ο Στιλ μπλοκάρει.

20:09

Εντολή για ζέσταμα έδωσε στον Εσιέν ο Στραματσιόνι βλέποντας ότι υπάρχει πρόβλημα στον χώρο του κέντρου.

20:06

35': Απευθείας φάουλ εκτελεί ο Καλτσάς και η μπάλα φεύγει πάνω από τα δοκάρια.

20:05

Νεύρα ανάμεσα σε Μπέρτο και Καλτσά. Υπάρχει γενικά ένταση ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές. Προηγουμένως είχαμε μία αψιμαχία με πρωταγωνιστές τους Ζέκα και Σολτάνι.

20:05

34': Κίτρινη στον Μπέρτο.

20:04

33': Ο Νάνο βγάζει συρτή σέντρα, ο Βιγιαφάνιες στο πρώτο δοκάρι βάζει την προβολή και στέλνει την μπάλα ψηλά.

20:01

Οι τελικές είναι 5(3) για την Ξάνθη, δεν έχει ούτε μία ο Παναθηναϊκός!

20:01

29': Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη! Ο Νιέτο φεύγει στην πλάτη της άμυνας του Παναθηναϊκού, εντελώς αμαρκάριστος πλασάρει τον Στιλ που είχε βγει γρήγορα και αποκρούει.

19:57

26': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Ο Νάνο το εκτελεί και ο Καρυπίδης απομακρύνει.

19:54

23': Κίτρινη στον Σολτάνι.

19:53

Καλά πατήματα έχει ο Μολέδο έως τώρα.

19:49

18': Κίτρινη στον Μπαξεβανίδη.

19:45

Πατάει καλύτερα η Ξάνθη, έχει τον έλεγχο του αγώνα με τον Παναθηναϊκό να αμύνεται.

19:42

11': Δοκιμάζει το πόδι του από απόσταση ο Ορφανίδης και αστοχεί.

19:40

Αρκετά τα λάθη στα πρώτα λεπτά.

19:36

5': Ατομική προσπάθεια από τον Νιέτο, εύκολα μπλοκάρει ο Στιλ το σουτ του.

19:35

Τρία ματς χωρίς νίκη έχει στη Λεωφόρο ο Παναθηναϊκός, ο οποίος με τη βοήθεια των οπαδών του θέλει να σπάσει το αρνητικό αυτό σερί.

19:31

19:31

Νωρίτερα έγινε η παρουσίαση των μεταγραφικών αποκτημάτων του Παναθηναϊκού. Αποθεώθηκε ο Λέτο.

19:29

19:25

Στους επτά βαθμούς η θερμοκρασία στη Λεωφόρο.

19:23

Από τις 22 Νοεμβρίου είχαν να κερδίσουν οι Ακρίτες που τα κατάφεραν την προηγούμενη αγωνιστική με αντίπαλο τον Ηρακλή.

19:19

Από τη νίκη επί του Πλατανιά προέρχεται ο Παναθηναϊκός που προσπαθεί να χτίσει το δικό του σερί.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Παναθηναϊκού με την Ξάνθη ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Στιλ, Μαρινάκης, Ταυλαρίδης, Μολέδο, Νάνο, Λαγός, Ζέκα, Κλωναρίδης, Καλτσάς, Βιγιαφάνιες, Πέτριτς.
Αναπ: Κοτσόλης, Εσιέν, Λουντ, Πράνιτς, Στάικος, Ευαγγέλου, Βλαχοδήμος.
ΞΑΝΘΗ
Ζαρόπουλος, Μπέρτος, Λισγάρας, Καρυπίδης, Μπαξεβανίδης, Φλίσκας, Λουσέρο, Νιέτο, Σολτάνι, Ντιμιτρόφ, Ορφανίδης.
Αναπ: Τσενάμο, Τριάδης, Βασιλακάκης, Παπαστεριανός, Σκουρτάι, Γούτας, Γκόμεζ.
Διαιτητής: Μάνταλος (Καβάλας) Βοηθοί: Καραβασίλης (Καβάλας), Λάζαρης (Καβάλας) 4ος: Μιχαηλίδης (Βοιωτίας)