Λήξη της αναμέτρησης. Ηρακλής - ΑΕΚ 0-1.

21:22

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:17

85': Φάουλ σε καλή θέση για την ΑΕΚ, λίγο έξω από το ημικύκλιο. Κακή εκτέλεση από τον Μπουονανότε, πάνω στο τείχος.

21:11

79': Κόρνερ για τον Ηρακλή με τον Τσιλιανίδη, διώχνουν οι αμυντικοί της ΑΕΚ.

21:10

78': Γυρίζει ωραία το κορμί του ο Βέλλιος, θα πιάσει το διαγώνιο σουτ από θέση μέσα αριστερά, η μπάλα θα φύγει άουτ.

21:08

77': Αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Λουκίνας αντί του Μπουλούτ.

21:06

74': Ο Μπουλούτ από τα αριστερά πλασάρει, ο Λαμπρόπουλος όμως θα προλάβει, θα βάλει το πόδι του και θα διώξει σε κόρνερ, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

21:02

70': Ο Βέλλιος επιχειρεί το τακουνάκι από το ύψος του πέναλτι, δεν έχει πρόβλημα ο Μπαρόχα.

21:01

68': Σουτ Μπουλούτ από θέση μέσα αριστερά και στο τετ α τετ, κόντρα σε Λαμπρόπουλο και κόρνερ, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

21:01

68': Αλλαγή και για τον Ηρακλή. Ο Πασάς αντί του Πουρτουλίδη.

20:59

67': Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Κορδέρο στη θέση του Ζουκουλίνι και ο Πέκχαρτ στη θέση του Πλατέλλα.

20:58

66': Σουτ Μπουλούτ, η μπάλα πολλά μέτρα άουτ.

20:51

59': Σέντρα - επικίνδυνο γέμισμα Τσιλιανίδη, διώχνει με τις γροθιές ο Μπαρόχα.

20:48

56': Νέο κόρνερ για τον Ηρακλή. Από τα δεξιά αυτή τη φορά με τον Πουρτουλίδη, διώχνουν οι παίκτες της ΑΕΚ.

20:46

54': Κόρνερ για τον Ηρακλή από τα αριστερά με τον Πουρτουλίδη, κεφαλιά Καρασαλίδη από το δεύτερο δοκάρι, άουτ.

20:45

Οφσάιντ ο Μπουλούτ. Σωστή υπόδειξη.

20:42

Ο Μπουονανότε από τα αριστερά άνοιξε για τον Τζιμπούρ και εκείνος έβγαλε κάθετη στον Μάνταλο, ψύχραιμο πλασέ από το ύψος του πέναλτι και 0-1.

20:42

50': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:38

46': Άλλο ένα διαιτητικό σφάλμα. Κοντρόλ με το στήθος ο Μπουλούτ σε επίθεση του Ηρακλή από τα δεξιά, χέρι "βλέπει" ο ρέφερι και φάουλ.

20:37

Έναρξη β' ημιχρόνου.

20:37

Χιονόνερο στο Καυταντζόγλειο πλέον...

20:23

Ισορροπημένο το ματς στο πρώτο 45λεπτο. Μοιρασμένη κατοχή (51%-49%) και τελικές (6-6), απλά η ΑΕΚ είχε καλύτερες στιγμές απέναντι στην αντίπαλη εστία και, το βασικότερο, είναι ακόμα πιο κοντά στην πρόκριση.

20:19

Λήξη α' ημιχρόνου, Ηρακλής και ΑΕΚ στο 0-0.

20:18

45'+2: Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Δυνατό σουτ Τζιμπούρ έξω από την περιοχή, εκατοστά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

20:17

45'+1: Σπουδαία ευκαιρία για τον Ηρακλή. Ο Τσιλιανίδης ξεφεύγει από τα αριστερά, σουτ, κακό, υπό πίεση μπροστά από τον Μπαρόχα, ψηλά πάνω από την εστία της ΑΕΚ η μπάλα. Ζητά πέναλτι ο παίκτης του Ηρακλή για κράτημα από τον Λαμπρόπουλο τη στιγμή του σουτ. Υπερβολική η απαίτηση του άσου των γηπεδούχων.

20:16

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων...

20:11

41': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Από τα δεξιά με τον Πλατέλλα, γυριστή κεφαλιά Τζιμπούρ, άουτ.

20:05

35': Κίτρινη κάρτα στον Ζουκουλίνι.

20:05

35': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ωραία κίνηση του Ζουκουλίνι από τα αριστερά, μπαίνει στην περιοχή, σουτ από θέση τετ α τετ, διώχνει σωτήρια ο Περνίς.

20:04

34': Φάουλ σε επίθεση της ΑΕΚ για κοντρόλ του Τζιμπούρ από τα αριστερά της περιοχής του Ηρακλή. Λάθος, ο άσος της Ένωσης βρίσκει την μπάλα με το μηρό και όχι με το χέρι. Ο Τζιμπούρ ήταν μόνος στην περιοχή από τα αριστερά και έτοιμος να κάνει το σουτ...

20:02

32': Κόρνερ για τον Ηρακλή. Εκτελεί από τα δεξιά ο Πουρτουλίδης, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:59

Μαζεύει τα πόδια του Σαραμαντά ο Πλατέλλας. Φάουλ για κάρτα, τη χαρίζει ο ρέφερι στον παίκτη της ΑΕΚ. Φωνάζουν οι γηπεδούχοι και έχουν δίκιο.

19:54

23': Ο Βέλλιος υπό πίεση μπαίνει από τα αριστερά και από αρκετά πλάγια στην περιοχή της ΑΕΚ, κάνει ένα αδύναμο σουτ, μπλοκάρει εύκολα ο Μπαρόχα.

19:52

22': Ο Μπαρόχα μαζεύει "καθαρά" προ του Τσιλιανίδη στα αριστερά της περιοχής, ο παίκτης του Ηρακλή πέφτει, φυσικά και δεν υπαρχει καμία παράβαση.

19:50

20': Σέντρα Σαραμαντά από τα αριστερά, δεν έχει πρόβλημα και "καθαρίζει" ο Μπαρόχα.

19:46

16': Κόρνερ για τον Ηρακλή. Ο Πουρτουλίδης εκτελεί από τα δεξιά, ο Μπαρόχα, αν και ελέγχει αρχικά την μπάλα, τη χάνει μέσα από τα χέρια του, αλλά τελικά οι αμυντικοί της ΑΕΚ καταφέρνουν και διώχνουν.

19:45

15': Αναγκαστική αλλαγή και για τον Ηρακλή. Ο Περνίς αντί του Χουάντερσον.

19:43

13': Χτύπησε ο Χουάντερσον σε εκτέλεση ελεύθερου, δεν μπορεί να συνεχίσει στο ματς. Μικρή διακοπή. Βγαίνει με το ειδικό αμαξίδιο ο Βραζιλιάνος γκολκίπερ.

19:41

11': Ο Πλατέλλας ανοίγει για τον Τζιμπούρ, ο οποίος μπαίνει από τα δεξιά στην περιοχή του Ηρακλή, δυνατό σουτ υπό πίεση, άουτ.

19:39

9': Φάουλ για την ΑΕΚ λίγο έξω από το ημικύκλιο. Εκτελεί απευθείας ο Μάνταλος, η μπάλα περνά δίπλα από το δεξί "γάμα" του Χουάντερσον.

19:34

4': Αναγκαστική αλλαγη για την ΑΕΚ. Ο Γκάλο στη θέση του Σοϊλέδη.

19:31

Ζητάει αλλαγή ο Σοϊλέδης! Τράβηγμα στο προσαγωγό για τον ακραίο μπακ της ΑΕΚ.

19:31

1': Έναρξη αναμέτρησης. Με τη σέντρα για τους παίκτες της ΑΕΚ.

19:28

Οι δύο ομάδες κάνουν τώρα την επίσημη εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:25

Αρκετό κρύο και θερμοκρασία στους 7 βαθμούς Κελσίου στο Καυταντζόγλειο, πέντε περίπου λεπτά πριν από την έναρξη της αναμέτρησης.

19:20

Με το ενάμιση πόδι στους "4" του Κυπέλλου είναι ήδη η ΑΕΚ με τη νίκη της με 4-1 στο ΟΑΚΑ στο πρώτο ματς, αλλά ο Ηρακλής θα εξαντλήσει τις πιθανότητες του...