1
19:55

Ευχαριστούμε που μείνατε στη μετάδοση του live του a-sports.gr, καλό σας βράδυ.

19:52

Καλύτερη η Κέρκυρα χάρη στις εξάρσεις κάποιων μονάδων της, μαχητικός, αλλά ακίνδυνος επί της ουσίας ο Αγροτικός, αν και άγχωσε στο τέλος τους Φαίακες. Δεύτερη τελειώνει τον 1ο γύρο της Β' Εθνικής η Κέρκυρα, καθώς έφτασε τους 36 βαθμούς και άφησε έναν πιο πίσω τον Απόλλωνα Σμύρνης, ενώ βρίσκεται δύο πόντους κάτω από την πρωτοπόρο ΑΕΛ.

19:51

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Κέρκυρα - Αγροτικός Αστέρας 2-1.

19:50

90'+3: Οφσάιντ ο Μρντάκοβιτς. Σωστή υπόδειξη.

19:49

90'+2: Κόρνερ για τον Αγροτικό. Εκτελεί από τα δεξιά ο Βελλίνης, διώχνουν οι αμυντικοί της Κέρκυρας.

19:49

Συμπληρώθηκαν τα 90'. Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:47

89': Κόκκινη -απευθείας- στον Βενέτη. Σωστή απόφαση, πιάνει εκτός φάσης από το λαιμό τον Βελλίνη μπροστά στα μάτια του διαιτητή.

19:47

89': Κίτρινη στον Βελλίνη

19:47

Νεύρα Βελλίνη και Βενέτη, που πιάνονται στα χέρια...

19:46

88': Σέντρα-γέμισμα Αμαραντίδη από τα αριστερά, πάνω από την εστία του Κουτζαβασίλη.

19:45

87': Υπόδειξη οφσάιντ στον Αρναρέλλη. Σωστά.

19:42

85': Σουτ Γκομές, δεν έχει καμία τύχη...

19:41

84': Εκτέλεση φάουλ για τον Αγροτικό με τον Ντάβιντοφ. Μπλοκάρει σε δύο χρόνους ο Κουτζαβασίλης.

19:41

83': Κίτρινη κάρτα στον Μακρίδη.

19:40

82': Αλλαγή τελευταία και για την Κέρκυρα για τον Αλέξανδρο Βοσνιάδη. Ο Μακρίδης στη θέση του Ζορμπά.

19:40

Έχει χτυπήσει ο Ζορμπάς και δεν μπορεί να συνεχίσει...

19:35

77': Κόρνερ για την Κέρκυρα από τα δεξιά. Εκτελεί ο Ζορμπάς, κεφαλιά Βενέτη από το ύψος του δεύτερου δοκαριού, άουτ.

19:29

72': Ο Ζορμπάς ανοίγει για τον Ντουαλά από τα δεξιά, σηκώνει το σημαιάκι ο δεύτερος βοηθός. Λάθος υπόδειξη. Καλύπτεται ο επιθετικός της Κέρκυρας.

19:28

70': Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Αρναρέλλης στη θέση του Κόντου.

19:26

69': Εκτελεί ο Κόντος το κόρνερ από τα αριστερά, ο Γκομές έρχεται από πίσω, κεφαλιά, μπλοκάρει ο Βοσνιάδης.

19:25

68': Δυνατό σουτ από τον Ανδρεόπουλο, από θέση έξω δεξιά, πέφτει και διώχνει σε κόρνερ ο Βοσνιάδης.

19:24

67': Ο Ντουαλά έβγαλε για τον Ζορμπά, σουτ, δεν έχει δύναμη, μπλοκάρει ο Βοσνιάδης.

19:23

65': Τρίτη αλλαγή για τον Αγροτικό στέρα. Ο Βελλίνης αντί του Μακρυδημήτρη

19:23

Ο Ντάβιντοφ ανοίγει με τη μία στον Μρντάκοβιτς, διαγώνιο σουτ από θέση μέσα αριστερά και μειώνει ο Αγροτικός σε 2-1.

19:22

64': ΓΚΟΛ για τον ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΑΣΤΕΡΑ!

19:21

63': Ζόρμπας εκτελεί το φάουλ με πάσα, Βενέτης το πλασέ, δεν ανησυχεί ο Βοσνιάδης.

19:21

63': Κίτρινη κάρτα στον Αμαραντίδη.

19:16

59': Αδύναμο διαγώνιο σουτ Ζορμπά από τα αριστερά, δεν υπάρχει πρόβλημα για τον Βοσνιάδη.

19:15

Ο Γκόμες από τα δεξιά άνοιξε για τον επερχόμενο Κόντο, ο οποίος με φοβερό σουτ στην κίνηση στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και 2-0.

19:15

58': ΓΚΟΛ γκολ την ΚΕΡΚΥΡΑ!

19:14

57': Κίτρινη κάρτα στον Τσεμπερίδη.

19:12

54': Οφσάιντ ο Μρντάκοβιτς. Σωστή υπόδειξη.

19:11

53': Αναγκαστική η πρώτη αλλαγή της Κέρκυρας. Ο Ανδρεόπουλος στη θέση του Νίκιτς.

19:10

Έχει χτυπήσει ο Νίκιτς, βγαίνει με το φορείο και δεν θα μπορέσει να συνεχίσει.

19:09

51': Σουτ Ντιόγκο από θέση μέσα αριστερά, τελείως άστοχο.

19:07

49': Ο Καπίας τραβά καθαρά τον Παμλίδη μέσα στην περιοχή. Πέναλτι, που δεν το δίνει λανθασμένα ο ρέφερι Συμεωνίδης. Δίκαια φωνάζουν στην Κέρκυρα.

19:05

48': Κίτρινη κάρτα στον Ζορμπά.

19:04

47': Σουτ Ντουαλά έξω από την περιοχή, άουτ.

19:04

47': Ο Ντουαλά τη σεντρα από τα δεξιά, κεφαλιά Ζορμπά χωρίς δύναμη, εύκολα μαζέυει ο Βοσνιάδης.

19:03

46': Με δύο αλλαγές ξεκινά ο Αγροτικός Αστέρας. Οι Γιακουμής και Μπιτλανγκ στις θέσεις των Κνέσεβιτς, Συμελίδη.

19:03

18:49

Λήξη α' ημιχρόνου, Κέρκυρα - Αγροτικός Αστέρας στο 1-0.

18:46

Τρία τα λεπτά του έξτρα χρόνου...

18:45

Ο Κόντος βγάζει καταπληκτική μπαλιά-τρύπα από το ημικύκλιο στην πλάτη της άμυνας του Αγροτικού, ο Ζορμπάς ταχύτατα βγαίνει από τα αριστερά, μπαίνει στην περιοχή και από θέση τετ α τετ πλασάρει εύστοχα για να γράψει το 1-0.

18:45

45': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

18:40

41': Οφσάιντ ο Γκόμες... Οριακή η φάση.

18:39

39': Αδύναμο σουτ υπό πίεση του Ζορμπά από τα αριστερά, ίσα που φτάνει στον Βοσνιάδη.