19:05

Λήξη της αναμέτρησης. Η Ξάνθη νικά με 2-0 τον Ηρακλή.

19:01

18:58

87': Σέντρα-σουτ Σολτάνι, μπλοκάρει ο Περνίς.

18:56

85': Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Παπαστεριανός αντί του Ορφανίδη.

18:53

82': Ο Ντιμιτρόφ βγάζει την παράλληλη από τα αριστερά, ο Καπετάνος δεν θα μπορέσει να κάνει την προβολή και οι αμυντικοί του Ηρακλή θα διώξουν σε κόρνερ, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

18:52

81': Διπλή αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Λουκίνας αντί του Μπουλούτ και ο Ζαμπάζης αντί του Τσιλιανίδη.

18:50

79': Σουτ Ορφανίδη, κοντράρει πάνω στον Κυριακίδη η μπάλα και κόρνερ, το οποίο εκτελεί ο Λουσέρο αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

18:46

76': Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ντιμιτρόφ αντί του Νιέτο.

18:45

74': Κίτρινη κάρτα στον Σαραμαντά.

18:39

69': Κίτρινη κάρτα στον Μπέρτο.

18:38

67': Ο Καπετάνος σουτάρει, ο Περνίς μπλοκάρει.

18:36

65': Ύστερα από εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά, ο Τσέναμο δεν μπορεί να μπλοκάρει, ο Μπουλούτ σουτάρει, πάνω στη γραμμή διώχνει ο Φλίσκας.

18:34

63': Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Φλίσκας αντί του Βασιλακάκη.

18:34

Ο Ορφανίδης βγάζει τον Νιέτο απέναντι από τον Περνίς, τον οποίο νικά και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.

18:33

62': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

18:32

61': Ο Κυριακίδης από το ημικύκλιο πιάνει το σουτ, η μπάλα φεύγει λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Τσέναμο.

18:29

58': Σέντρα του Σολτάνι από τα δεξιά, διώχνει προ του Καπετάνου ο Περνίς.

18:27

56': Αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Κυριακίδης αντί του Πασά.

18:23

Προσωρινή διακοπή, καθώς είναι στο έδαφος ο Λισγάρας. Ύστερα από λίγο το ματς άρχισε ξανά.

18:22

51': Σουτ Τσιλιανίδη, άστοχο.

18:21

50': Κόρνερ για τον Ηρακλή. Ο Πουρτουλίδης εκτελεί, διώχνουν οι αμυντικοί της Ξάνθης.

18:20

49': Ο Ορφανίδης βγάζει ωραία μπαλιά στον Νιέτο, ο οποίος πατά περιοχή και σουτάρει, δεν αιφνιδιάζεται ο Περνίς και μπλοκάρει.

18:18

47': Δυνατό σουτ Βέλλιου, διώχνει ο Τσέναμο.

18:16

Έναρξη β' ημιχρόνου.

18:01

Λήξη του α' ημιχρόνου. Με 1-0 προηγείται η Ξάνθη.

18:01

45'+1: Κόρνερ για την Ξάνθη. Εκτελεί ο Λουσέρο, απομακρύνει ο Βέλλιος.

17:59

17:56

43': Κόρνερ για την Ξάνθη με εκτελεστή τον Λουσέρο, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:55

41': Κόρνερ για τον Ηρακλή. Εκτελεί ο Πουρτουλίδης, ο Μπαρτολίνι πιάνει την κεφαλιά, μπλοκάρει ο Τσέναμο.

17:49

36': Κόρνερ για την Ξάνθη με εκτελεστή τον Λουσέρο, διώχνουν οι αμυντικοί του Ηρακλή.

17:48

35': Το κόρνερ εκτελεί ο Λουσέρο, ο Καπετάνος με το κεφάλι στέλνει την μπάλα άουτ.

17:47

34': Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Λισγάρας πιάνει την κεφαλιά, ο Περνίς με το ένα χέρι διώχνει σωτήρια σε κόρνερ.

17:47

33': Κίτρινη κάρτα στον Ιντζόγλου.

17:41

27': Ο Σολτάνι βγαίνει στην αντεπίθεση, μπαίνει στην περιοχή, σουτάρει, δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Περνίς.