21:25

21:25

Λήξη αγώνα, νίκη για την ΑΕΚ με 4-1.

21:24

90'+4: Ο Βέλλιος εκτελεί φάουλ απευθείας και ο Ανέστης μπλοκάρει.

21:22

21:21

Από πολύ μακριά δοκιμάζει το πόδι του ο Ζαμπάζης, ο Ανέστης προσωρινά αποκρούει και ο Βέλλιος με κεφαλιά σκοράρει.

21:21

90': ΓΚΟΛ για τον ΗΡΑΚΛΗ!

21:20

Δεν πιστεύει αυτά που βλέπει από τους παίκτες του ο Παπαδόπουλος.

21:16

Ο Αραβίδης σημαδεύει τη δεξιά γωνία του Χουάντερσον και τον νικά παρόλο που πέφτει σωστά.

21:16

85': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:15

84': Κίτρινη στον Χουάντερσον.

21:14

83': Πέναλτι για την ΑΕΚ! Ο Αραβίδης τσιμπάει την μπάλα από τον Χουάντερσον που ανεξήγητα βγαίνει τόσο άτσαλα και πέφτει πάνω του.

21:11

Κυκλοφορούν την μπάλα χωρίς ουσία οι παίκτες του Ηρακλή.

21:08

77': Στη θέση του Πλατέλλα ο Ντίντακ για την ΑΕΚ.

21:07

76': Ζαμπάζης στη θέση του Κυριακίδη για τον Ηρακλή.

21:04

Ο Πλατέλλας κάνει ωραία ενέργεια, σουτάρει εκτός περιοχής, η μπάλα αλλάζει πορεία ύστερα από κόντρα και καταλήγει αρχικά στο δεξί δοκάρι του Χουάντερσον και στη συνέχεια στα δίχτυα.

21:03

72': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:59

69': Ο Γκάλο δοκιμάζει το πόδι του εκτός περιοχής και η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ. Ο Πλατέλλας το εκτελεί και ο Χουάντερσον μπλοκάρει.

20:58

67': Αραβίδης αντί Τζιμπούρ για την ΑΕΚ.

20:57

67': Κίτρινη στον Ζιαμπάρη.

20:56

Στο 56% η κατοχή μπάλας για τον Ηρακλή.

20:55

Έχει ανεβάσει την πίεσή του ο "Γηραιός", με δυσκολία απομακρύνεται η μπάλα από την περιοχή της ΑΕΚ.

20:51

60': Λουκίνας αντί Τσιλιανίδη για τον Ηρακλή.

20:49

Πολύ καλά στέκεται η ΑΕΚ έστω κι αν παίζει με παίκτη λιγότερο.

20:45

Προσπαθεί να βγει μπροστά ο Ηρακλής, δεν τα καταφέρνει με αξιώσεις έως τώρα.

20:42

51': Κίτρινη στον Μπουκουβάλα.

20:40

49': Δέχεται σπρώξιμο και πέφτει στην περιοχή ο Πλατέλλας, δεν δίνει κάτι ο Δελφάκης. Ορθά έπραξε.

20:39

48': Ο Πασάς από μέσα δεξιά κάνει το σουτ και η μπάλα βρίσκει στο σώμα του Λαμπρόπουλου. Από το κόρνερ η κεφαλιά του Ζιαμπάρη φεύγει άουτ.

20:38

47': Ο Τζιμπούρ φεύγει στην πλάτη της άμυνας του Ηρακλή και η φάση κακώς σταματά για οφσάιντ.

20:36

46': Μπουλούτ αντί Ιντζόγλου για τον Ηρακλή.

20:36

20:35

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:19

20:19

Ο Γκάλο βγάζει από δεξιά τη σέντρα, ο Γιόχανσον παίρνει την πρώτη κεφαλιά και από κοντά ο Κολοβέτσιος πλασάρει και νικάει τον Χουάντερσον. Τραγική η αντίδραση της άμυνας του Ηρακλή.

20:18

45'+2: ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:17

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:16

45': Κόρνερ για τον Ηρακλή, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:15

Κακό το θέαμα έως τώρα, δεν υπάρχουν φάσεις στον αγώνα.

20:12

Έντονες οι διαμαρτυρίες των ανθρώπων της ΑΕΚ προς τον διαιτητή.

20:11

Προσωρινή διακοπή, καθώς οι οπαδοί στο ΟΑΚΑ βρίζουν εν χορώ τον διαιτητή.

20:11

39': Μακρινό σουτ από τον Σιμόες, εκτός φεύγει η μπάλα.

20:10

Υπάρχει μεγάλη ένταση πλέον κυρίως εκτός αγωνιστικού χώρου σε κάθε απόφαση του Βοσκάκη.

20:06

35': Γκάλο αντί Μπουονανότε για την ΑΕΚ.

20:04

32': Κόκκινη στον Μπακάκη. Με το γράμμα του νόμου είναι σωστή η απόφαση και τα δύο φάουλ ήταν για κάρτα. Ωστόσο, ήταν τα μόνα που έκανε και αυτό λέει τώρα στον διαιτητή.

20:03

32': Κίτρινη στον Πασά.

20:02

Νέο σκληρό φάουλ του Μπακάκη και διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους, καθώς έχει ήδη κάρτα.

19:58

27': Κίτρινη στον Μπακάκη.

19:54

Πήραν τα ηνία οι φιλοξενούμενοι και γυρίζουν την μπάλα. Περιμένει η ΑΕΚ στο δικό της μισό δίνοντας χώρους.

19:51

Πολύ κακός ο Ηρακλής έως τώρα, λες και δεν έχουν μπει στο παιχνίδι οι ποδοσφαιριστές του.

19:47

15': Ο Μάνταλος από αριστερά κάνει παράλληλη μπαλιά και ο Τζιμπούρ αμαρκάριστος με προβολή αστοχεί γιατί δεν πιάνει την μπάλα "γεμάτα".

19:45

Τρομερό στιγμιότυπο με τον Ανέστη να κάνει πάσα με τα χέρια σημαδεύοντας τον Μπουονανότε και η μπάλα να βρίσκει στο κεφάλι του Κολοβέτσιου, ο οποίος ήταν πλάτη. Η κάμερα πήγε στον Πογιέτ που γέλασε βλέποντάς το.

19:43

Έχει τον έλεγχο του ματς η ΑΕΚ, κυκλοφορεί την μπάλα.

19:39

Ο Μάνταλος εκτελεί φάουλ, ο Κολοβέτσιος πηγαίνει στην πορεία της μπάλας αλλά δεν τη βρίσκει, ο Ζιαμπάρης αιφνιδιάζεται και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα πάνω στον βηματισμό του.

19:39

7': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:36

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

19:32

1': Κακό σουτ από τον Πασά, άουτ η μπάλα.

19:32

19:28

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:25

Λιγοστός ο κόσμος στο γήπεδο.

19:23

Θετικό αποτέλεσμα αναζητούν οι Θεσσαλονικείς, οι οποίοι προέρχονται από το 0-0 με τον Πλατανιά.

19:19

Βήμα πρόκρισης θέλει η Ένωση, η οποία προέρχεται από έξι σερί νίκες.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της ΑΕΚ με τον Ηρακλή ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Ανέστης, Μπακάκης, Κολοβέτσιος, Λαμπρόπουλος, Σοϊλέδης, Σιμόες, Γιόχανσον, Μάνταλος, Πλατέλλας, Μπουονανότε, Τζιμπούρ.
Αναπ: Ντούνης, Μπαρμπόσα, Βάργκας, Γκάλο, Σβαρνάς, Αραβίδης, Ντίντακ
ΗΡΑΚΛΗΣ
Χουάντερσον, Μπουκουβάλας, Ζιαμπάρης, Μπαρτολίνι, Σαραμαντάς, Ιντζόγλου, Καρασαλίδης, Τσιλιανίδης, Κυριακίδης, Πασάς, Βέλλιος.
Αναπ: Περνίς, Πουρτουλίδης, Ζαμπάζης, Λουκίνας, Τσότρας, Αμαραντίδης, Μπουλούτ
Διαιτητής: Δελφάκης (Αρκαδίας) Βοηθοί: Ακρίβος, Καρατζίκας (Αθηνών) Τέταρτος: Γιαννουλάκης (Χανίων)