Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Ολυμπιακό με 5-0.

21:20

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:17

88': Διαγώνιο σουτ από τον Φουστέρ, μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος.

21:13

Δείχνουν διάθεση να βάλουν κι άλλο γκολ οι Πειραιώτες.

21:09

80': Κολοβός αντί Ντουρμάζ για τον Ολυμπιακό.

21:08

Ο Ντουρμάζ βγάζει σέντρα, η μπάλα από λάθος διώξιμο του Ζησόπουλου πηγαίνει στον Πάρντο, εκείνος στοπάρει με το στήθος και με εκπληκτικό σουτ σκοράρει.

21:08

79': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:07

78': Σέντρα από τον Πάρντο, ο Μποτία παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

21:06

78': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Ο Ντουρμάζ το εκτελεί, ο Μιλιβόγεβιτς παίρνει την κεφαλιά και ο Θεοδωρόπουλος μπλοκάρει.

21:03

74': Μανιάτης αντί Ζντιέλαρ για τον Ολυμπιακό.

21:03

74': Νέο σουτ εκτός περιοχής από τον Ελαμπντελαουί, και αυτό φεύγει ψηλά.

21:02

73': Μακρινό σουτ από τον Ελαμπντελαουί εντελώς άστοχο.

21:01

71': Φουστέρ αντί Φορτούνη για τον Ολυμπιακό.

20:59

70': Κάνει σουτ από απόσταση ο Πάρντο και στέλνει την μπάλα άουτ.

20:56

67': Κιτοκό αντί Λούι για τον Αστέρα.

20:53

Ο Ντουρμάζ κάνει σέντρα συστημένη για τον Φορτούνη, εκείνος πιάνει σουτ στην κίνηση από το ημικύκλιο και σκοράρει. Εντυπωσιακό γκολ από τον Τρικαλινό.

20:53

64': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:48

59': Κίτρινη στον Μαζουακού.

20:47

58': Ζησόπουλος αντί Γκόιαν για τον Αστέρα.

20:43

54': ΔΟΚΑΡΙ για τον Αστέρα! Ο Μάσα κάνει τη σέντρα, ο Μπερτόλιο παίρνει την κεφαλιά, ο Καπίνο αποκρούει και στη συνέχεια η μπάλα πηγαίνει στο αριστερό δοκάρι.

20:39

Ο Ντουρμάζ ανοίγει δεξιά στον Φορτούνη κι εκείνος από μέσα δεξιά με διαγώνιο πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

20:39

50': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:38

49': Από πολύ μακριά κάνει ένα σουτ ο Ντουρμάζ, άουτ φεύγει η μπάλα.

20:35

46': Μπερτόλιο αντί Στανισάβλιεβιτς για τον Αστέρα.

20:35

20:34

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:17

20:15

43': Κίτρινη στον Γκόιαν.

20:13

Ο Ντουρμάζ κάνει την πάσα στον Ιντέγιε, εκείνος τελειώνει με τη μία στην απέναντι γωνία και νικά τον Θεοδωρόπουλο.

20:12

41': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:10

39': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ιντέγιε κατεβάζει ωραία, κάνει και το σουτ και ο Θεοδωρόπουλος αποκρούει με το αριστερό πόδι.

20:06

35': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:03

Στο 57% η κατοχή μπάλας για τον Ολυμπιακό.

20:02

Εντυπωσιακά ανεβασμένος ο Αστέρας. Βγάζουν ενέργεια οι παίκτες του, πηγαίνουν πρώτοι στην μπάλα και δημιουργούν προβλήματα στους Πειραιώτες.

19:59

28': Ο Γιάννου στρώνει στον Ιγκλέσιας, εκείνος κάνει σουτ από το ημικύκλιο και ο Καπίνο αποκρούει.

19:56

25': Ο Χαμντανί γυρίζει, πιάνει πολύ δυνατό σουτ εκτός περιοχής και με δυσκολία αποκρούει ο Καπίνο.

19:54

24': Κόρνερ για τον Αστέρα. Ο Στανισάβλιεβιτς το εκτελεί και ο Καπίνο μπλοκάρει.

19:53

22': Ο Ιντέγιε κάνει γύρισμα στο δεύτερο δοκάρι και ο Πάρντο αστοχεί.

19:52

Εντελώς ακίνδυνος ο Αστέρας, δεν κρατάει μπάλα και δυσκολεύεται ακόμα και να περάσει τη σέντρα.

19:48

Παρατηρήσεις για ένα μαρκάρισμα στον Γιαννούλη δέχεται ο Μιλιβόγεβιτς.

19:44

Από αριστερά ο Μαζουακού κάνει γύρισμα στο πρώτο δοκάρι και ο Ιντέγιε σκοράρει από τη μικρή περιοχή. Δεν λειτούργησε όπως θα έπρεπε ο Θεοδωρόπουλος.

19:43

13': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

19:43

12': Καλό το γύρισμα του Ελαμπντελαουί, δεν πλασάρει όπως θα ήθελε ο Ζντιέλαρ.

19:41

10': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Γίνεται η σέντρα από τον Ελαμπντελαουί, ο Φορτούνης παίρνει την κεφαλιά και με τα δάχτυλα διώχνει ο Θεοδωρόπουλος.

19:38

Από νωρίς έχουν πάρει την πρωτοβουλία των κινήσεων οι Πειραιώτες.

19:35

Περιμένει ο Αστέρας και δίνει χώρο στον Ολυμπιακό.

19:31

19:30

19:27

Δεν είναι πολύς ο κόσμος στο γήπεδο.

19:23

Θετικό αποτέλεσμα αναζητούν οι Αρκάδες στο Φάληρο μετά τη λευκή ισοπαλία στη Νέα Σμύρνη.

19:19

Βήμα πρόκρισης στα ημιτελικά του Κυπέλλου θέλουν να κάνουν οι Πειραιώτες που προέρχονται από νίκη επί της Ξάνθης.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Ολυμπιακού με τον Αστέρα Τρίπολης ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Καπίνο, Ελαμπντελαουί, Μποτία, Σιόβας, Μαζουακού, Μιλιβόγεβιτς, Ζντιέλαρ, Φορτούνης, Ντουρμάζ, Πάρντο, Ιντέγε.
Αναπ: Ρομπέρτο, Μανιάτης, Πουλίδο, Φουστέρ, Κολοβός, Τσιμίκας, Ρέτσος.
Θεοδωρόπουλος, Λούι, Σανκαρέ, Γκοϊάν, Γιαννούλης, Χαμντανί, Κουρμπέλης, Ιγκλέσιας, Μάσα, Στανισάβλιεβιτς, Γιάννου.
Αναπ: Καπετάνος, Κιτόκο, Ζησόπουλος, Ντουντού, Τσοκάνης, Μπερτόγλιο, Γκρόσιος.
Διαιτητής: Μήτσιος (Ηπείρου) Βοηθοί: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου), Νταλούκας (Τρικάλων) Τέταρτος: Φουκάκης (Ηρακλείου)