Με αυτό το τρίποντο η Κέρκυρα φτάνει στους 33 βαθμούς, μένοντας κοντά στην ΑΕΛ και στον Απόλλωνα Σμύρνης, που προπορεύονται με 35 και 34 βαθμούς αντίστοιχα.

16:56

Λήξη της αναμέτρησης. Κισσαμικός - Κέρκυρα 0-1.

16:53

90'+3: Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Ντατίδης αντί του Ντουαλά.

16:52

90'+2: Κίτρινη κάρτα στον Βενέτη.

16:52

90'+2: Κίτρινη κάρτα στον Ποσίνκοβιτς.

16:51

Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος.

16:50

90': Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Βλάχος αντί του Σουάνη.

16:49

89': Σουτ Ποσίνκοβιτς, άουτ.

16:42

82': Δυνατό σουτ Ντουαλά στην κίνηση, άουτ.

16:41

81': Κόρνερ για την Κέρκυρα. Εκτελεί ο Μακρίδης, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:38

78': Ύστερα από βαθιά μπαλιά, ο Ανδρεόπουλος βγαίνει απέναντι από τον Λαζαρίδη, αλλά στέλνει την μπάλα άουτ.

16:35

75': Αλλαγή για τον Κισσαμικό. Ο Μάντζης αντί του Τσικουδάκη. Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Σπύρος Μπαξεβάνος.

16:31

71': Κίτρινη κάρτα στον Ιωάννου.

16:30

70': Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Μακρίδης αντί του Κόντου.

16:29

69': Αλλαγή για τον Κισσαμικό. Ο Ποσίνκοβιτς αντί του Βαττή.

16:28

68': Ο Μάνιας εκτελεί το φάουλ, μπερδεύονται ο Ντιόγκο με τον Κουτζαβασίλη, αλλά ο τερματοφύλακας των Φαιάκων μπλοκάρει την μπάλα.

16:27

67': Κόρνερ για την Κέρκυρα. Εκτελεί ο Κόντος, μπλοκάρει ο Λαζαρίδης.

16:24

63': Σουτ Βαττή, αρκετά άστοχο.

16:20

60': Εκτέλεση φάουλ από τον Κόντο, καμία ανησυχία για τον Λαζαρίδη.

16:16

56': Μακρινό σουτ Κόντου, άουτ.

16:15

55': Αλλαγή για τον Κισσαμικό. Ο Λώττας αντί του Ενγκουέμ.

16:12

52': Κίτρινη κάρτα στον Ανδρεόπουλο.

16:08

48': Κόρνερ για την Κέρκυρα με τον Ανδρεόπουλο, διώχνουν οι αμυντικοί του Κισσαμικού.

16:07

47': ΔΟΚΑΡΙ για την ΚΕΡΚΥΡΑ. Ο Ανδρεόπουλος πιάνει το σουτ λίγο έξω από το ημικύκλιο, τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Λαζαρίδη.

16:07

46': Κόρνερ για την Κέρκυρα με εκτελεστή τον Κόντο. Περνά ανεκμετάλλευτο.

16:06

Έναρξη β' ημιχρόνου.

15:50

Λήξη α' ημιχρόνου.

15:48

15:48

45': Κίτρινη κάρτα στον Ντιόγκο.

15:44

42': Σέντρα από τα δεξιά, η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Νίκιτς, που είναι μέσα στην περιοχή, και φτάνει στον Μάνιας, ο οποίος πιάνει το σουτ, στην αγκαλιά του Κουτζαβασίλη. Οι γηπεδούχοι ζητούν πέναλτι, δεν βλέπει παράβαση ο Νεοφυτιάδης.

15:40

38': Καλή ευκαιρία για τον Κισσαμικό. Ύστερα από εκτέλεση φάουλ, ο Σταθάκης κάνει την προβολή, λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Κουτζαβασίλη.

15:38

36': Σέντρα-σουτ Σουάνη, άουτ.

15:30

28': Ο Τσοντάκης βγάζει την μπαλιά από τα αριστερά, αλλά ο Σαπαλίδης δεν προλαβαίνει να βρει την μπάλα που περνά παράλληλα της εστίας του Κουτζαβασίλη.

15:28

26': Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ύστερα από βαθιά μπαλιά, ο Σταθάκης κάνει λάθος και χάνει την μπάλα, ο Σουάνης βγαίνει μόνος απέναντι στον Λαζαρίδη, αλλά τη στέλνει λίγο έξω από το δεξί δοκάρι.

15:26

24': Σέντρα Κόντου από τα αριστερά, ο Παμλίδης με κεφαλιά δεν καταφέρνει να νικήσει τον Λαζαρίδη.

15:23

21': Αδύναμο σουτ Μάνιας, μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.

15:21

19': Σουτ Ντουαλά, στα όρια της περιοχής και αριστερά, ψηλά άουτ.

15:18

16': Κόρνερ για την Κέρκυρα. Εκτελεί ο Κόντος, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:14

12': Σουτ Σουάνη, εύκολα ο Λαζαρίδης.

15:13

Σέντρα Σουάνη από τα δεξιά, ο Γιαννίτσης προσπαθεί να διώξει, αλλά στέλνει την μπάλα στην εστία της ομάδας του γράφοντας το 0-1.

15:13

11': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!