17:13

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Παναθηναϊκό με 2-0.

17:10

17:06

87': Ο Μπουμάλ κάνει το σουτ στην κίνηση και ο Τσιντώτας μπλοκάρει.

17:04

85': Κίτρινη στον Αμπέντ.

17:02

83': Ο Γιακουμάκης κάνει το σουτ, πέφτει στη γωνιά του και αποκρούει ο Στιλ.

16:59

80': Ταυλαρίδης αντί Εσιέν για τον Παναθηναϊκό.

16:59

80': Ο Γιακουμάκης δίνει στον Μαχαίρα, εκείνος κάνει εξαιρετικό σουτ και ο Στιλ αποκρούει.

16:58

79': Κίτρινη στον Μάγκα.

16:57

Ο Μέστο από δεξιά κατεβάζει ωραία την μπάλα, κάνει και γύρισμα στο πέναλτι, ο Πέτριτς αφήνει την μπάλα να περάσει και ο Εσιέν σκοράρει. Πολύ καλό το τελείωμά του με την μπάλα να πηγαίνει στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα.

16:57

78': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

16:54

74': Μίνγκας αντί Μερεμπασβίλι για τον Λεβαδειακό.

16:53

74': Κίτρινη στον Στάθη.

16:50

71': Εβανγκελίστα αντί Καλτσά για τον Παναθηναϊκό.

16:48

69': Ο Γιακουμάκης κάνει τη σέντρα, ο Μάντζιος σουτάρει στην κίνηση και στέλνει την μπάλα άουτ.

16:47

67': Κίτρινη στον Μπεν για θέατρο.

16:46

Πέφτει στην περιοχή ο Μπεν, δεν δίνει κάτι ο Δημητρόπουλος. Σωστή η απόφασή του, πέφτει υπερβολικά ο Αφρικανός.

16:43

64': Ο Μάντζιος γυρίζει την μπάλα προς το δεύτερο δοκάρι, ο Μερεμπασβίλι κάνει σουτ στην κίνηση και αστοχεί.

16:42

63': Γιακουμάκης αντί Μουλόπουλου για τον Λεβαδειακό.

16:41

63': Πέτριτς αντί του Σουηδού για τον Παναθηναϊκό.

16:41

Στο έδαφος ο Μπεργκ, φαίνεται πως δεν μπορεί να συνεχίσει.

16:37

Ο Μπουμάλ μπαίνει στην περιοχή, από δεξιά κάνει παράλληλο γύρισμα στον Μπεργκ κι εκείνος από τη μικρή περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

16:37

57': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

16:35

56': Ο Ζέκα δίνει στον Μπεργκ, εκείνος κάνει σουτ από μέσα δεξιά και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

16:35

Να παίζουν πιο γρήγορα ζητά από τους παίκτες του ο Στραματσιόνι.

16:31

52': Ο Μάγκας αντί του Νικολάου για τον Λεβαδειακό.

16:29

50': Δυνατό σουτ από τον Πράνιτς, αποκρούει με μπουνιές ο Τσιντώτας.

16:26

47': Πολύ καλό σουτ του Εσιέν, αποκρούει με δυσκολία ο Τσιντώτας.

16:25

16:23

Βγήκε ξανά το διαιτητικό τρίο.

16:22

Σε δύο λεπτά αναμένεται να ξεκινήσει και πάλι το παιχνίδι.

16:17

"Οφείλουμε να περιμένουμε την απόφαση του διαιτητή" λέει ο Άκης Μάντζιος, ο οποίος για το πρώτο ημίχρονο σχολιάζει: "είχαμε κάποια διαστήματα με αρκετά λάθη και γι' αυτό κινδυνέψαμε. Κάναμε αρκετά ατομικά λάθη και δώσαμε τη δυνατότητα στον Παναθηναϊκό να μας πιέσει"

16:17

Σαραβάκος και Βόκολος πηγαίνουν στους οπαδούς του Παναθηναϊκού.

16:16

Πάνε στα αποδυτήρια οι παίκτες του Παναθηναϊκού, μένουν στον αγωνιστικό χώρο για να κάνουν ζέσταμα εκείνοι του Λεβαδειακού.

16:15

Πηγαίνει στα αποδυτήρια το ο Δημητρόπουλος και οι βοηθοί του.

16:14

Στο κέντρο του γηπέδου οι παίκτες του Παναθηναϊκού, στη γωνία κάνουν ζέσταμα εκείνοι του Λεβαδειακού.

16:10

Αν δεν κατεβεί το πανό οι δύο ομάδες θα επιστρέψουν στα αποδυτήρια.

16:08

Όλο το πρόβλημα έχει δημιουργηθεί για ένα πανό που έχουν οι οπαδοί του Παναθηναϊκού.

16:05

Υπάρχει καθυστέρηση στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

16:03

15:48

15:48

15:45

43': Κίτρινη στον Μεντί.

15:43

41': Από μέσα αριστερά ο Μπεργκ κοντρολάρει, κάνει και το σουτ και ο Τσιντώτας αποκρούει.

15:42

40': Άστοχο το σουτ του Αμπέντ.

15:41

39': Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Σε φάση διαρκείας η μπάλα δεν απομακρύνεται από την περιοχή του Λεβαδειακού και από τη μικρή περιοχή ο Εσιέν αστοχεί με τον Τσιντώτα πεσμένο.

15:39

37': Πολύ δυνατό σουτ του Μαχαίρα από μακριά, αποκρούει ο Στιλ.

15:37

35': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, ο Μπουμάλ το εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται.

15:35

33': Ο Μπουμάλ βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Μουλόπουλος προλαβαίνει τον Μπεργκ, αλλά λίγο έλειψε να βάλει αυτογκόλ. Μπλόκαρε ο Τσιντώντας.

15:33

Δυσκολεύεται αρκετά ο Παναθηναϊκός να διασπάσει την άμυνα του Λεβαδειακού.

15:29

28': Μακρινό σουτ από τον Μερεμπασβίλι, άουτ φεύγει η μπάλα.

15:26

Στο 75% η κατοχή μπάλας για τον Παναθηναϊκό.

15:22

20': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Ο Καλτσάς το εκτελεί και ο Μπεργκ στο δεύτερο δοκάρι αστοχεί με κεφαλιά από κοντά.

15:20

19': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό. Ο Μερεμπασβίλι το εκτελεί και ο Εσιέν απομακρύνει.

15:17

Στο έδαφος ο Μαχαίρας, προσωρινή διακοπή.

15:17

15': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, ο Καλτσάς το εκτελεί και ο Κουτρουμπής από τη μικρή περιοχή δεν πιάνει την κεφαλιά όπως θα ήθελε.

15:13

11': Ο Μπουμάλ κάνει σουτ εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα άουτ.

15:09

7': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό περνά ανεκμετάλλευτο.

15:07

Περισσότεροι από 2.000 φίλοι του Παναθηναϊκού βρίσκονται στο γήπεδο και έχουν κάνει αισθητή την παρουσία τους.

15:05

3': Δοκιμάζει το πόδι του ο Μπουμάλ, μπλοκάρει ο Τσιντώτας.

15:04

2': Δεν καταφέρνει να μπει στην πορεία της μπάλας ο Μπεργκ από κοντά.

15:02

14:59

14:55

Εύκολα είχε νικήσει στο πρώτο ματς των δύο ομάδων το "τριφύλλι" με 3-0.

14:52

Την επιστροφή στις νίκες ψάχνει ο Παναθηναϊκός μετά τη λευκή ισοπαλία με τον Πανιώνιο στη Λεωφόρο, περιμένοντας παράλληλα τι θα κάνουν στο ντέρμπι ΑΕΚ και ΠΑΟΚ.

14:48

Από ισοπαλία με τον Ηρακλή προέρχονται οι Βοιωτοί που γνωρίζουν ότι με νίκη πλησιάζουν την πεντάδα μετά το 0-0 του Πανιωνίου με τον Αστέρα.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Λεβαδειακού με τον Παναθηναϊκό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Τσιντώτας, Μουλόπουλος, Γιάχιτς, Μεντί, Μανωλάς, Μαχαίρας, Στάθης, Νικολάου, Μπεν, Μερεμπασβίλι, Μάντζιος
Αναπ: Βερέμκο, Γιακουμάκης, Ντομοβτσίσκι, Τριποτσέρης, Παππάς, Μίνγας, Μάγκας.
Στιλ, Μέστο, Τελάντερ, Κουτρουμπής, Πράνιτς, Αμπέντ, Ζέκα, Εσιέν, Καλτσάς, Μπουμάλ, Μπεργκ.
Αναπ: Κοτσόλης, Λαγός, Κλωναρίδης, Ταυλαρίδης, Νάνο, Πέτριτς, Εβανζελίστα.
Διαιτητής: Δημητρόπουλος (Φθιώτιδας) Βοηθοί: Τουμπακάρης (Αθηνών), Τσολάκης (Αθηνών) 4ος: Τζήλος (Λάρισας)