Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:24

Λήξη αγώνα, νίκη για τον Ολυμπιακό με 1-0.

21:22

90'+3: Κίτρινη στον Ιντέγιε.

21:20

90'+1: Κίτρινη στον Μπέρτο.

21:20

90'+1: Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Πουλίδο κάνει διαγώνιο σουτ από μέσα δεξιά και ο Λισγάρας διώχνει στη γραμμή.

21:20

21:16

87': Κίτρινη στον Σολτάνι.

21:16

86': Χερέα αντί Καπετάνου για την Ξάνθη.

21:15

86': Κίτρινη στον Σαλίνο.

21:14

85': Μανάτης αντί Φορτούνη για τον Ολυμπιακό.

21:11

82': Κίτρινη στον Μποτία.

21:10

81': Σκούρτης και Τριάδης μπαίνουν, Ντιμιτρόφ και Καρυπίδης βγαίνουν για την Ξάνθη.

21:07

Εξακολουθεί να έχει την κατοχή μπάλας ο Ολυμπιακός.

21:03

Ο Φορτούνης βγαίνει μόνος του με τον Τσέναμο, επιλέγει να δώσει την μπάλα στον Πουλίδο κι εκείνος προ κενής εστίας σκοράρει.

21:03

74': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:03

73': Ο Ορφανίδης κατεβάζει, ο Λουσέρο κάνει πολύ καλό σουτ και η μπάλα φεύγει λίγο έξω.

20:59

70': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Φορτούνης από το σημείο του πέναλτι κάνει το σουτ και ο Τσέναμο πραγματοποιεί εξαιρετική επέμβαση.

20:57

68': Ο Τσέναμο κάνει απίστευτο λάθος, αλλά στη συνέχεια παίρνει την μπάλα και το φάουλ από τον Ιντέγιε.

20:55

66': ΔΟΚΑΡΙ η Ξάνθη! Ο Ντιμιτρόφ περνά στον Ορφανίδη, εκείνος από αριστερά κάνει παράλληλο γύρισμα και ο Σολτάνι με προβολή στέλνει την μπάλα στο αριστερό δοκάρι.

20:54

65': Ιντέγιε και Ντομίνγκεζ μπαίνουν για τον Ολυμπιακό, Πάρντο και Κασάμι βγαίνουν.

20:53

63': Αδύναμο σουτ ο Φορτούνης, εύκολα μπλοκάρει ο Τσέναμο.

20:51

62': Από πλάγια μέσα αριστερά ο Φορτούνης κάνει το σουτ και στέλνει την μπάλα άουτ.

20:49

Δυσκολεύεται πλέον να κρατήσει την μπάλα η Ξάνθη.

20:45

Ανεβάζει στροφές ο Ολυμπιακός σταδιακά.

20:41

52': Πρώτος στην μπάλα ο Πουλίδο, καλό και το σουτ του, αποκρούει ο Τσέναμο.

20:40

51': Κίτρινη στον Λουσέρο.

20:39

49': Ο Πουλίδο κάνει το κοντρόλ, σουτάρει χωρίς δύναμη και ο Τσέναμο μπλοκάρει.

20:35

20:34

20:16

20:13

Παρακινδυνευμένη η πάσα του Ρομπέρτο, για λίγο δεν μπαίνει στην πορεία της ο Ορφανίδης.

20:09

Επιστρατεύει και διπλή ζώνη άμυνας πλέον η Ξάνθη. Πολύ αργός ο Ολυμπιακός στις μεταβιβάσεις του, δεν μπορεί να τη διασπάσει έτσι.

20:06

35': Ο Λουσέρο βγάζει τη σέντρα από αριστερά, για λίγο δεν μπαίνει στην πορεία της μπάλας ο αμαρκάριστος Σολτάνι.

20:02

31': Ο Κασάμι κάνει σουτ χωρίς ιδιαίτερη δύναμη και ο Τσέναμο μπλοκάρει.

20:01

Εξαιρετικά στημένη η Ξάνθη, πηγαίνει το παιχνίδι εκεί που θέλει.

19:59

28': Παίρνει την μπάλα από δεξιά, συγκλίνει προς τα μέσα ο Ντουρμάζ, αλλά το σουτ του φεύγει άουτ.

19:55

24': Ωραία η πάσα του Κασάμι προς τον Ντουρμάζ, τον προλαβαίνει ο Τσέναμο.

19:51

20': Καλύπτεται ο Ορφανίδης που φεύγει στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, λανθασμένη η υπόδειξη.

19:47

16': Ο Ρομπέρτο διώχνει με μπουνιές, δεν καταφέρνει στη συνέχεια να μπει στη φάση ο Καπετάνος.

19:44

13': Ο Ντα Κόστα κάνει από μακριά σουτ και στέλνει την μπάλα άουτ.

19:41

Η Ξάνθη κυκλοφορεί την μπάλα έως τώρα.

19:37

6': Κόρνερ για την Ξάνθη περνά ανεκμετάλλευτο.

19:35

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

19:31

1': Σέντρα στο παιχνίδι.

19:29

19:26

Ξεχωρίζει η παρουσία των Ζντιέλαρ και Πουλίδο στο αρχικό σχήμα για τους Πειραιώτες.

19:23

Δύο διαδοχικές εντός έδρας ισοπαλίες με Ατρόμητο και ΠΑΟΚ έχουν οι Ακρίτες σε ματς που ήταν σαφέστατα καλύτεροι από τους αντιπάλους τους. Στόχος είναι να πάρουν κάτι στο «Γ. Καραϊσκάκης» προκειμένου να απομακρυνθούν από τις τελευταίες θέσεις.

19:19

Να αντιδράσει μετά την πρώτη απώλεια βαθμών στη Σούπερ Λίγκα καλείται ο Ολυμπιακός.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Ολυμπιακού με την Ξάνθη ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ρομπέρτο, Σαλίνο, Μποτία, Ντα Κόστα, Ελαμπντελαουί, Κασάμι, Ζντιέλαρ, Φορτούνης, Ντουρμάζ, Πάρντο, Πουλίδο.
Αναπ: Καπίνο, Μανιάτης, Ντομίνγκεζ, Κολοβός, Σιόβας, Μαζουακού, Ιντέγιε
ΞΑΝΘΗ
Τσέναμο, Μπέρτος, Λισγάρας, Καρυπίδης, Μπαξεβανίδης, Λουσέρο, Φλίσκας, Ντιμιτρόφ, Σολτάνι, Ορφανίδης, Καπετάνος
Αναπ: Ζαρόπουλος, Χατζητερζόγλου, Τριάδης, Παπαστεριανός, Σκούρτης, Χερέα, Καμαρά
Διαιτητής: Καλογερόπουλος (Αθηνών) Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας), Φραγκιαδάκης (Δωδεκανήσου) 4ος: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)