Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:22

Λήξη αναμέτρησης, 1-1 το τελικό σκορ.

21:22

90'+5: Εντυπωσιακή ατομική προσπάθεια από τον Ροντρίγκες, άουτ φεύγει το σουτ του.

21:22

Ροντέο τα τελευταία λεπτά, πάνω κάτω το ματς.

21:18

Ο Τριάδης εκτελεί κόρνερ, ο Σολτάνι παίρνει την κεφαλιά και νικά τον Όλσεν.

21:17

90'+1: ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

21:17

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:14

87': Ζάιρο αντί Μυστακίδη για τον ΠΑΟΚ.

21:10

Μυστακίδης και Γούτας είναι στο έδαφος από την εναέρια σύγκρουσή τους.

21:10

83': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Αυτό εκτελείται και η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ.

21:07

Ελέγχει απόλυτα το ματς ο ΠΑΟΚ στα τελευταία λεπτά και καταφέρνει να κρατά μακριά από την εστία του την Ξάνθη.

21:03

77': Κίτρινη στον Τριάδη.

21:01

75': Κίτρινη στον Ροντρίγκες.

20:58

72': Στη θέση του Καπετάνου ο Σκούρτης.

20:56

69': Κίτρινη στον Λισγάρα.

20:55

Στο 53% η κατοχή για την Ξάνθη.

20:53

67': Κίτρινη στον Ορφανίδη.

20:49

63': Χερέα αντί Βασιλακάκη για την Ξάνθη.

20:48

Έχει πρόβλημα ο Βασιλακάκης, θα γίνει αναγκαστικά αλλαγή.

20:44

58': Τριάδης αντί Νιέτο για την Ξάνθη.

20:44

58': Ροντρίγκες αντί Πέλκα για τον ΠΑΟΚ.

20:43

57': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Πέλκας εκτελεί κόρνερ, ο Τζαβέλλας παίρνει την κεφαλιά και από τη μικρή περιοχή ο Αθανασιάδης αστοχεί.

20:42

Ετοιμάζει τον Ροντρίγκες ο Τούντορ.

20:38

Προσπαθεί όσο μπορεί να παγώνει τον ρυθμό ο ΠΑΟΚ.

20:35

49': ΔΟΚΑΡΙ για την Ξάνθη! Γίνεται η σέντρα από δεξιά από τον Μπέρτο, ο Καπετάνος παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Όλσεν.

20:34

47': Ο Βασιλακάκης παίρνει την κεφαλιά και ο Όλσεν χωρίς δυσκολία μπλοκάρει.

20:32

46': Βίτορ αντί Σάμπο για τον ΠΑΟΚ.

20:32

20:31

20:17

20:16

45'+: Ο Νιέτο κάνει σουτ στο κέντρο της εστίας, εύκολη η δουλειά του Όλσεν.

20:15

20:14

45': Κίτρινη στον Τσίμιροτ.

20:13

Στο έδαφος ο Μυστακίδης, προσωρινή διακοπή.

20:11

42': Ο Καπετάνος κάνει παράλληλο γύρισμα προς τη μικρή περιοχή, ο Τζαβέλλας διώχνει.

20:07

38': Ο Λουσέρο κάνει το σουτ εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα άουτ.

20:03

Στις εξέδρες με την κόρη του ο Ζαραδούκας, τον οποίο συνέλαβε ο τηλεοπτικός φακός.

20:01

Ο Κοροβέσης βγάζει τη σέντρα, ο Μυστακίδης παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνιά του Τσέναμο.

20:01

31': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

19:57

Αμέσως μετά βγάζει αντεπίθεση η Ξάνθη. Την τελευταία στιγμή κόβει μπαλιά για τον Καπετάνο ο Τζαβέλλας που τραυματίζεται έτσι.

19:57

28': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Γίνεται το γύρισμα από αριστερά από τον Κοροβέση, ο Μυστακίδης στην κίνηση κάνει από τα όρια της περιοχής σουτάρει και σημαδεύει το δεξί δοκάρι.

19:55

25': Κίτρινη στον Κοροβέση.

19:52

23': Νέα μεγάλη ευκαιρία η Ξάνθη! Από τις κόντρες η μπάλα πηγαίνει στον Ορφανίδη, εκείνος αμαρκάριστος κάνει δυνατό σουτ και ο Όλσεν πραγματοποιεί εξαιρετική επέμβαση.

19:49

20': Κίτρινη στον Χαρίση.

19:48

Ήδη πέντε τελικές η Ξάνθη και καμία ο ΠΑΟΚ. Εντυπωσιακοί οι Ακρίτες στα πρώτα λεπτά.

19:47

18': ΔΟΚΑΡΙ για την Ξάνθη! Ο Νιέτο από αριστερά βγάζει τη σέντρα, ο Σολτάνι από τη μικρή περιοχή κάνει το πλασέ, η μπάλα πηγαίνει αρχικά στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια φεύγει ψηλά.

19:46

17': Άστοχο σουτ από τον Ορφανίδη, πολλά μέτρα άουτ φεύγει η μπάλα.

19:44

15': Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη! Σολτάνι και Ορφανίδης κρύβουν την μπάλα, ο πρώτος μπαίνει στην περιοχή, κάνει και το διαγώνιο σουτ αμαρκάριστος και ο Όλσεν αποκρούει.

19:43

13': Ο Καπετάνος βγάζει σέντρα από αριστερά, ο Ορφανίδης κάνει σουτ στην κίνηση και ο Όλσεν μπλοκάρει.

19:39

9': Σέντρα από τον Ορφανίδη, κεφαλιά από τον Καπετάνο, έξω φεύγει η μπάλα.

19:37

8': Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη! Ο Νιέτο από αριστερά βγάζει σέντρα, ο Σολτάνι βάζει την προβολή και η μπάλα κοντράρει στον Κοροβέση. Στη συνέχεια ο Όλσεν σταματά τον Αλγερινό.

19:36

Κυκλοφορούν την μπάλα οι Θεσσαλονικείς, πιέζει η Ξάνθη ψηλά.

19:33

Δυναμική η παρουσία των οπαδών του ΠΑΟΚ, οι οποίοι ακούγονται έως τώρα.

19:30

19:28

19:25

Σε εξαιρετική κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος αυτή τη φορά. Υπενθυμίζεται πως στις 3/1 το ματς είχε αναβληθεί λόγω χιονόπτωσης.

19:22

Νίκη επί της Βέροιας ήταν το τελευταίο ματς του ΠΑΟΚ.

19:19

Από την ισοπαλία με τον Ατρόμητο προέρχονται οι Ακρίτες σε ένα ματς που ήταν πολύ καλύτεροι.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Ξάνθης με τον ΠΑΟΚ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΞΑΝΘΗ
Τσέναμο, Μπέρτος, Γούτας, Λισγάρας, Γουάλας, Βασιλακάκης, Λουσέρο, Ορφανίδης, Σολτάνι, Νιέτο, Καπετάνος
Αναπ: Ζαρόπουλος, Μπαξεβανίδης, Τριάδης, Σκούρτης, Χερέα, Καρυπίδης, Καμαρά
Όλσεν, Κίτσιου, Τζιόλης, Τζαβέλλας, Κοροβέσης, Χαρίσης, Τσίμιροτ, Σάμπο, Πέλκας, Μυστακίδης, Αθανασιάδης
Αναπ: Μελίσσας, Γκολάσα, Ζάιρο, Μπερμπάτοφ, Βίτορ, Ροντρίγκες, Σαββίδης
Διαιτητής: Λαμπρόπουλος (Ηλείας) Βοηθοί: Τουμπακάρης (Αθηνών), Μεσσήνης (Αχαΐας) Τέταρτος: Ευαγγέλου (Αθηνών)