Πρώτη απώλεια βαθμών για τον Ολυμπιακό στο φετινό πρωτάθλημα.

21:28

Λήξη αναμέτρησης, 1-1 το τελικό σκορ.

21:27

90'+5: Φεύγει στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού ο Μιλούνοβιτς, εξαιρετικό το τάκλιν από τον Ντα Κόστα.

21:26

Δεν κάνει καλό κοντρόλ ο Πουλίδο, χάνεται η επίθεση για τον Ολυμπιακό.

21:23

90'+1: Ο Φορτούνης εκτελεί φάουλ, ο Πουλίδο παίρνει την κεφαλιά και με δυσκολία ο Σωτηρίου αποκρούει.

21:23

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:22

Αντικείμενο πετάχτηκε στον Κουλιμπαλί. Τον βρήκε στο πόδι, όπως έδειχνε ο Αφρικανός.

21:21

88': Κίτρινη στον Ράμος για καθυστέρηση.

21:20

88': Στη θέση του Ράμος ο Δημήτρης για τον Πλατανιά.

21:20

Στο μισό γήπεδο παίζεται το παιχνίδι.

21:16

84': Πουλίδο και Σεμπά μπαίνουν, Πάρντο και Ντομίνγκεζ βγαίνουν.

21:14

82': Στη θέση του Γουνδουλάκη ο Μιλούνοβιτς για τον Πλατανιά.

21:13

81': Στο τείχος η εκτέλεση του Ντουρμάζ.

21:11

79': Φάουλ σε καλό σημείο κερδίζει ο Ολυμπιακός, λίγο πλάγια δεξιά.

21:10

Εξακολουθεί να πιέζει ο Ολυμπιακός.

21:06

74': Ανγκούλο αντί Μενδρινού για τον Πλατανιά.

21:05

Από απόσταση ο Ντουρμάζ κάνει δυνατό σουτ, η μπάλα κοντράρει, ο Σωτηρίου αποκρούει, αλλά ο Φορτουνής από κοντά ισοφαρίζει.

21:05

72': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:03

71': Κίτρινη στον Στανισάβλιεβιτς.

21:02

70': Ο Ντουρμάζ εκτελεί κόρνερ, ο Ντα Κόστα παλεύει για την κεφαλιά, αλλά η μπάλα απομακρύνεται.

21:01

69': Κίτρινη στον Αποστολόπουλο.

21:01

68': Από εκτέλεση φάουλ, ο Σιόβας παίρνει την πρώτη κεφαλιά, ο Ιντέγιε τη δεύτερη και αστοχεί.

20:59

66': Κίτρινη στον Μιλιβόγεβιτς και στον Μαζουακού.

20:56

Προσωρινή διακοπή, στο έδαφος ο Ράμος.

20:53

61': Ο Γουνδουλάκης από καλή θέση πάει να κάνει πάσα που κόβεται, στη συνέχεια επιχειρεί αδύναμο σουτ και ο Ρομπέρτο μπλοκάρει.

20:51

59': Φορτούνης αντί Καμπιάσο για τον Ολυμπιακό.

20:47

Ανώτεροι οι Πειραιώτες, πιέζουν για την ισοφάριση.

20:43

51': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:40

48': Επικίνδυνο γύρισμα από τον Σαλίνο, δεν καταφέρνει να μπει στην πορεία της μπάλας κάποιος συμπαίκτης του.

20:38

20:37

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:20

20:18

Ένταση ανάμεσα σε Ντα Κόστα και Βάντερσον.

20:16

45'+2: Ο Ιντέγιε μπαίνει στην περιοχή, περνά τον Σωτηρίου, αλλά το γύρισμά του δεν βρίσκει συμπαίκτη.

20:15

45+1: Ο Ντομίνγκεζ κάνει το σουτ εκτός περιοχής και ο Σωτηρίου πραγματοποιεί εξαιρετική επέμβαση.

20:14

20:11

42': Αυτό εκτελείται, δεν συνεννοούνται Σωτηρίου και Γκνιάτιτς, ο Ιντέγιε κάνει το σουτ και ο τερματοφύλακας του Πλατανιά αποκρούει.

20:11

42': Ο Ντομίνγκεζ εκτελεί φάουλ, Ντουρμάζ και Ντα Κόστα μπερδεύονται και ο Μιλιβόγεβιτς κερδίζει κόρνερ.

20:09

40': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Σαλίνο κάνει την πάσα, ο Πάρντο πιάνει δυνατό σουτ και ο Σωτηρίου αποκρούει.

20:05

Βαθιά μπαλιά από τον Γουνδουλάκη, ο Ράμος φέρνει την μπάλα στο δεξί, σουτάρει δυνατά και νικά τον Ρομπέρο. Κακή η αντίδραση του Σαλίνο που τον κοιτούσε.

20:04

35': ΓΚΟΛ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ!

20:03

34': Ο Γουνδουλάκης από μέσα δεξιά κάνει με τη μία το σουτ και ο Ρομπέρτο αποκρούει.

20:01

Άρχισε και πάλι το παιχνίδι. Η διακοπή ήταν για περίπου 10 λεπτά.

19:58

Σε διακοπή από τη ΔΕΗ οφείλεται το πρόβλημα. Σε τέσσερα λεπτά σύμφωνα με τους ανθρώπους του Πλατανιά θα είναι όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το ματς.

19:58

Θα χρησιμοποιηθεί η γεννήτρια του γηπέδου.

19:56

Υπάρχει προσωρινή διακοπή μέχρι να λυθεί το θέμα με τους προβολείς.

19:53

Υπάρχει πτώση τάσης στους προβολείς. Δεν λειτουργούν στο 100%.

19:53

Στο έδαφος ο Μενδρινός, προσωρινή διακοπή.

19:52

Δέχτηκε πίεση για ένα πεντάλεπτο ο Ολυμπιακός, ο οποίος έχει ισορροπήσει. Ωστόσο, δεν βρίσκει χώρους έως τώρα.

19:48

19': Ο Μενδρινός στρώνει την μπάλα στον Βάντερσον, εκείνος κάνει το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά.

19:48

19': Φάουλ σε καλό σημείο κερδίζει ο Πλατανιάς, λίγο πλάγια δεξιά.

19:45

16': Ο Γουνδουλάκης εντός της περιοχής καθυστερεί και τελικά κοντράρει το σουτ του.

19:41

12': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά! Ο Κουλιμπαλί δίνει στον Αποστολόπουλο, εκείνος κάνει τη σέντρα, ο Μενδρινός παίρνει την κεφαλιά και ο Ρομπέρτο αποκρούει.

19:37

8': Ο Ντουρμάζ βγάζει τη σέντρα από αριστερά, ο Μιλιβόγεβιτς παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

19:37

7': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, ο Ντουρμάζ το εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται.

19:35

Κυκλοφορεί την μπάλα ο Ολυμπιακός και περιμένουν οι παίκτες του Πλατανιά.

19:31

1': Ο Ντουρμάζ κάνει την κεφαλιά, η μπάλα κοντράρει και στον Μπανανά και ο Σωτηρίου μπλοκάρει.

19:30

19:27

19:23

Μόνο νίκες μετρούν οι Πειραιώτες που θέλουν να διευρύνουν το ρεκόρ τους.

19:19

Από συνεχόμενα αρνητικά αποτελέσματα προέρχεται ο Πλατανιάς, ο οποίος νίκησε για τελευταία φορά στα Πηγάδια στις 5 Δεκεμβρίου.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Πλατανιά με τον Ολυμπιακό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Σωτηρίου, Κουλιμπαλί, Μπανανά, Σελίν, Βάντερσον, Γκνιάτιτς, Στανισάβλιεβιτς, Μενδρινός, Αποστολόπουλος, Γουνδουλάκης, Ράμος.
Αναπ: Κοκκαλάς, Δημήτρης, Τσιμόντζι, Ντίνας, Πάγκαλος, Μιλούνοβιτς, Ανγκούλο
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ρομπέρτο, Σαλίνο, Ντα Κόστα, Σιόβας, Μαζουακού, Καμπιάσο, Μιλιβόγεβιτς, Ντομίνγκεζ, Ντουρμάζ, Πάρντο, Ιντέγε.
Αναπ: Καπίνο, Μποτία, Ελαμπντελαουί, Κασάμι, Φορτούνης, Σεμπά, Πουλίδο.
Διαιτητής: Σπάθας (Πειραιά) Βοηθοί: Κούλα (Ξάνθης), Ζησιμόπουλος (Πειραιά) Τέταρτος: Μουρτζάκης (Ηρακλείου)