2
16:56

Σας ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλό σας απόγευμα!

16:55

Η ΑΕΚ πανηγυρίζει την τρίτη συνεχόμενη νίκη της, ούσα αποτελεσματική απέναντι στον ΠΑΣ. Προδόθηκαν από την άμυνά τους οι γηπεδούχοι που έχασαν και πέναλτι.

16:55

Λήξη του ματς! 0-2.

16:53

90'+2: Σουτ από τον Γκάλο, άουτ.

16:51

16:50

89': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Μπουονανότε στη θέση του Σιμόες.

16:49

Πρόβλημα με τον Μανιά που έχει τραυματιστεί και με τον Πετράκη να έχει ολοκληρώσει τις αλλαγές του, ο ΠΑΣ θα συνεχίσει με δέκα παίκτες. Μεταφέρεται με φορείο εκτός αγωνιστικού χώρου.

16:47

86': Κόρνερ για τον ΠΑΣ. Εκτελείται από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

16:43

82': Κόρνερ για τον ΠΑΣ. Εκτελεί από τα αριστερά ο Ακόστα, δεν αποφέρει κάτι.

16:37

76': Μακρινό σουτ του Γαρουφαλιά, άουτ.

16:36

Δείχνει να έχει εγκαταλείψει την προσπάθεια μετά το δεύτερο γκολ ο ΠΑΣ, με την ΑΕΚ να έχει τον έλεγχο του αγώνα.

16:31

70': Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Ηλιάδης στη θέση του Γιάκου.

16:30

69': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Εκτελείται από τα αριστερά, διώχνει με τις γροθιές ο Βελλίδης.

16:28

67': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Λαμπρόπουλος στη θέση του Μάνταλου.

16:24

63': Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Ναδάλες στη θέση του Λίλα.

16:20

Σέντρα του Γκάλο από τα δεξιά, ο Μπαρμπόσα βρίσκεται αμαρκάριστος στην περιοχή και πιάνει το σουτ στην κίνηση, νικώντας τον Βελλίδη που τα έχει με τους αμυντικούς του.

16:20

59': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

16:16

55': Κίτρινη κάρτα στον Μάνταλο.

16:16

55': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Δεν αποφέρει κάτι.

16:14

53': Κίτρινη κάρτα στον Τσουκαλά.

16:11

49': Κίτρινη κάρτα στον Σιμόες.

16:09

48': Χαμηλή σέντρα του Σοϊλέδη, μαζεύει χωρίς πρόβλημα ο Βελλίδης.

16:09

47': Ελίσσεται ωραία και κάνει το σουτ από το ύψος της περιοχής ο Ίλιτς, μαζεύει εύκολα ο Ανέστης.

16:07

Σέντρα στο β' ημίχρονο.

16:06

46': Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Κοζορώνης στη θέση του Τζημόπουλου.

16:05

46': Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Τζιμπούρ στη θέση του Βάργκας που υπέστη διάστρεμμα.

15:49

Η ΑΕΚ ευτύχησε να προηγηθεί νωρίς όταν και πίεσε, με τον ΠΑΣ να πιέζει κυρίως στα τελευταία λεπτά και να χάνει και πέναλτι.

15:49

Λήξη α' ημιχρόνου. 0-1.

15:47

Ένα λεπτό καθυστερήσεις.

15:47

45': Σουτ του Γαρουφαλιά στην κίνηση, άουτ.

15:46

45': Αδύναμο σουτ του Μανιά, μπλοκάρει ο Ανέστης.

15:44

43': Προσπαθεί να «κερμάσει» τον Βελλίδη ο Μπαρμπόσα από τα δεξιά έπειτα από εξαιρετική πάσα του Αραβίδη, αλλά η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.

15:43

41': Κεφαλιά του Μανιά μέσα από την περιοχή, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

15:41

40': Εκτελείται από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

15:41

39': Εκτελεί ο Τσουκαλάς, αλλά ο Ανέστης πέφτσει σωστά στη δεξιά του πλευρά και διώχνει σε κόρνερ!

15:40

38': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΣ! Σέντρα του Ακόστα από τα αριστερά, με την μπάλα να σταματά στο χέρι του Γκάλο μέσα στην περιοχή.

15:36

34': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Εκτελείται από τα αριστερά, μαζεύει άνεται ο Βελλίδης.

15:34

33': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Το εκτελεί ο Μάνταλος από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

15:32

Μικρή διακοπή, καθώς ο Σιμόες είναι πεσμένος στο έδαφος κρατώντας το πρόσωπό του, καθώς... έκατσε πάνω του άθελά του ο Ακόστα.

15:29

28': Σέντρα του Ακόστα από τα αριστερά, μαζεύει ο Ανέστης.

15:25

23': Κίτρινη κάρτα στον Σοϊλέδη.

15:21

20': Νέα προσπάθεια του Μανιά που πιάνει την κεφαλιά στην περιοχή, άουτ η μπάλα.

15:20

18': Κίτρινη κάρτα στον Λίλα.

15:18

17': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Γιόχανσον αφήνει στον Βάργκας από τα αριστερά, εκείνος κάνει το σουτ, ο Βελλίδης διώχνει, ο Γιόχανσον κάνει με τη σειρά του το σουτ, διώχνει ξανά ο Βελλίδης και στη συνέχεια ο Αραβίδης κάνει το σουτ, διώχνει ο Βελλίδης και στη δεύτερή του προσπάθεια η μπάλα περνά άουτ.

15:17

16': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Εκτελείται από τα δεξιά από τον Μπαρμπόσα, η μπάλα περνάει από όλους και απομακρύνεται.

15:16

14': Μακρινό σουτ του Μανιά, στα χέρια του Ανέστη η μπάλα.

15:14

12': Κεφαλιά του Μανιά μέσα από την περιοχή, άουτ η μπάλα.

15:12

10': Σέντρα του Σοϊλέδη από τα αριστερά, ο Αραβίδης πιάνει την κεφαλιά, αλλά υποδεικνύεται σωστά σε θέση οφσάιντ.

15:08

Ο Γιόχανσον κάνει το γύρισμα στην περιοχή από τα δεξιά και ο Βάργκας εκμεταλλεύεται την αδράνεια της άμυνας των γηπεδούχων, πετάγεται στην πλάτη της από αριστερά και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

15:08

6': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!