21:24

21:24

Λήξη αναμέτρησης, χωρίς σκορ έληξε το ματς.

21:23

90'+4: Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, η μπάλα φτάνει στον Πέτριτς, εκείνος κάνει το σουτ και αστοχεί.

21:22

90'+2: Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Ο Πράνιτς το εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται.

21:21

90'+1: Κίτρινη στον Καραμάνο.

21:20

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:18

89': Στη θέση του Μπακασέτα ο Αργυρόπουλος για τον Πανιώνιο.

21:17

Πιέζουν συνεχώς οι γηπεδούχοι.

21:15

86': Λουντ αντί Εσιέν για τον Παναθηναϊκό.

21:15

Στο έδαφος ο Καθάριος, προσωρινή διακοπή.

21:13

84': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Εκτελείται κόρνερ από τον Μπουμάλ, ο Κουτρουμπής παίρνει την κεφαλιά και ο Διούδης πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση.

21:10

81': Στη θέση του Μασούρα ο Βιγιάλμπα για τον Πανιώνιο.

21:07

77': Δυνατό σουτ από τον Μασούρα, κόρνερ παραχωρεί ο Στιλ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

21:06

76': Πέτριτς αντί Αμπέντ για τον Παναθηναϊκό.

21:04

75': Ο Καθάριος κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει και ο Στιλ μπλοκάρει με άνεση.

21:01

72': Ωραία ενέργεια από τον Μπουμάλ, κάνει και το σουτ και αστοχεί.

20:57

Στο έδαφος ο Ρισβάνης, προσωρινή διακοπή στο ματς.

20:55

66': Καθάριος αντί Ανσαριφάρντ για τον Πανιώνιο.

20:51

62': Καλτσάς αντί Κλωναρίδη για τον Παναθηναϊκό.

20:48

59': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Κλωναρίδης μπαίνει στην περιοχή, δίνει στον Αμπέντ, εκείνος κάνει το πλασέ και ο Διούδης αποκρούει. Η μπάλα χτυπά στον Χατζηισαΐα, παίρνει κατεύθυνση προς τα δίχτυα, αλλά προλαβαίνει να διώξει.

20:48

58': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Μπουμάλ μπαίνει περιοχή, κάνει και το γύρισμα και το πλασέ του Κλωναρίδη φεύγει ελάχιστα άουτ.

20:46

56': Κίτρινη στον Αμπέντ.

20:42

52': Ο Κόρμπος δίνει στον Μπακασέτα, εκείνος κάνει το σουτ και αστοχεί.

20:40

Στο έδαφος ο Ζέκα, προσωρινή διακοπή.

20:39

Στο ίδιο μοτίβο ξεκίνησε ξανά το παιχνίδι.

20:35

20:33

20:18

20:16

45': Ο Κλωναρίδης βγάζει τη σέντρα, ο Αμπέντ παίρνει την κεφαλιά, αλλά ο Διούδης μπλοκάρει.

20:16

Όλο το ματς παίζεται στο μισό γήπεδο, αλλά ο Παναθηναϊκός δεν έχει λύσεις για να διασπάσει την άμυνα του Πανιωνίου.

20:12

Ψάχνουν συνεχώς τον Μπεργκ οι συμπαίκτες του, αλλά έχει πάει καλά ο Χατζηισαΐας έως τώρα στο μαρκάρισμά του.

20:08

36': Κίτρινη στον Χατζηισαΐα

20:05

Εντελώς ακίνδυνος ο Πανιώνιος, δυσκολεύεται πάρα πολύ να αλλάξει πάνω από 3-4 πάσες.

20:01

30': Ο Μπουμάλ από δεξιά συγκλίνει, κάνει και το σουτ και αστοχεί.

20:01

Να πάει η μπάλα στον Καραμάνο ζητά ο Ουζουνίδης φανερά εκνευρισμένος. Τα έχει κυρίως με τους παίκτες του που δεν κλείνουν τον Εσιέν όπως είχε ζητήσει.

19:57

25': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Μπεργκ κάνει ωραία ενέργεια, δίνει στον Αμπέντ, εκείνος στρώνει στον Κλωναρίδη και ο Διούδης αποκρούει το σουτ της.

19:53

21': Νέο εξαιρετικό σουτ από τον Εσιέν στην κίνηση, έχει και πάλι την απάντηση ο Διούδης.

19:53

21': Ο Εσιέν έχει χώρο εκτός περιοχής, κάνει και το σουτ και ο Διούδης με δυσκολία αποκρούει.

19:49

18': Παίρνει την κεφαλιά ο Μπεργκ, αλλά δεν υπάρχει συνέχεια στη φάση με τον Διούδη να μπλοκάρει.

19:46

14': Ο Πράνιτς το εκτελεί στη γωνιά του Διούδη, ο οποίος αποκρούει.

19:45

13': Φάουλ σε καλή θέση κερδίζει ο Μπεργκ.

19:41

9': Μπαίνει ο Κλωναρίδης στην περιοχή, αλλά κοντράρεται και χάνει την μπάλα.

19:38

6': Επικίνδυνο γύρισμα από τον Πράνιτς με δύναμη, αποκρούει ο Διούδης.

19:37

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

19:33

1': Ο Εσιέν κάνει σουτ εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα ψηλά.

19:32

19:29

19:24

Υπενθυμίζεται πως το παιχνίδι γίνεται κεκλεισμένων των θυρών. Με αυτό ολοκληρώνεται η ποινή των "πρασίνων".

19:22

Στα προημιτελικά του Κυπέλλου έχει περάσει και ο Πανιώνιος μετά τις δύο νίκες επί του Εργοτέλη. Νικηφόρο ήταν και το τελευταίο ματς για τη Σούπερ Λίγκα για τους "κυανέρυθρους" που επιβλήθηκαν του Ηρακλή με 1-0.

19:19

Ήττα χωρίς κόστος γνώρισε από τον ΠΑΣ για το Κύπελλο το "τριφύλλι" στο τελευταίο του ματς, ενώ νωρίτερα είχε περάσει με διπλό απο τη Μυτιλήνη κόντρα στην Καλλονή.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Παναθηναϊκού με τον Πανιώνιο ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Στιλ, Μέστο, Κουτουμπής, Τελάντερ, Πράνιτς, Εσιέν, Ζέκα, Αμπέντ, Μπουμάλ, Κλωναρίδης, Μπεργκ.
Αναπ: Κοτσόλης, Λαγός, Λουντ, Ταυλαρίδης, Νάνο, Καλτσάς, Πέτριτς
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Διούδης, Βλάχος, Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Τασουλής, Σιώπης, Κόρμπος, Μασούρας, Μπακασέτας, Καραμάνος, Ανσαριφάρντ
Αναπ: Παπαδόπουλος, Πατσατζόγλου, Χαλκιαδάκης, Αργυρόπουλος, Ποζατζίδης, Βιγιάλμπα, Καθάριος
Διαιτητής: Παπαπέτρου (Αθηνών) Βοηθοί: Ακρίβος, Δόσης (Αθηνών) Τέταρτος: Γκράνας (Θράκης)