Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον ΠΑΟΚ με 2-1.

19:02

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

18:59

88': Κίτρινη στον Κάτσε.

18:56

Ελέγχουν το ματς οι γηπεδούχοι.

18:54

82': Ξόμπλιος αντί Νάστου για τη Βέροια.

18:53

81': Πολύ καλό σουτ από τον Χαρίση με το αριστερό, λίγο άουτ φεύγει η μπάλα.

18:52

80': Κίτρινη στον Νάστο.

18:49

77': Στη θέση του Μακ ο Πέλκας για τον ΠΑΟΚ.

18:47

Ο Μυστακίδης κάνει τη σέντρα, η μπάλα καταλήγει στον Μακ, ο Όστοϊτς διώχνει το σουτ του, αλλά ο Αθανασιάδης από κοντά σκοράρει.

18:46

74': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

18:44

Αναγκασμένος να διασπάσει ξανά το πολυπρόσωπο τείχος που παρατάσσει η Βέροια είναι ο ΠΑΟΚ.

18:40

69': Στη θέση του Ζάιρο ο Μυστακίδης για τον ΠΑΟΚ.

18:39

67': Απίστευτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Χαρίσης κλέβει την μπάλα και δίνει στον Μακ, ο τελευταίος κάνει παράλληλο γύρισμα και ο Ζάιρο από τη μικρή περιοχή με τον Καντιμοίρη εξουδετερωμένο αστοχεί!

18:39

67': Ο Χαρίσης σουτάρει εκτός περιοχής και ο Καντιμοίρης πέφτει και αποκρούει.

18:37

Τραγικό λάθος στην άμυνα του ΠΑΟΚ. Ο Μελίσσας έχει βγει ανεξήγητα μακριά, ο Σκόνδρας χωρίς να τον βλέπει του γυρνά με κεφαλιά την μπάλα και ο Μαγιέφσκι το εκμεταλλεύεται και σκοράρει προ κενής εστίας.

18:37

65': ΓΚΟΛ για τη ΒΕΡΟΙΑ!

18:36

64': Ο Νέτο εκτελεί φάουλ που είχε κερδίσει η ομάδα του σε καλό σημείο, στο τείχος σταματά η μπάλα.

18:36

64': Κίτρινη στον Αθανασιάδη.

18:33

Δεν έχει ιδιαίτερο ρυθμό το ματς.

18:30

58': Ο Μακ εκτελεί κόρνερ, ο Τζιόλης κάνει σουτ στην κίνηση και στέλνει την μπάλα ψηλά.

18:27

Συνεχίζει η Βέροια να παίζει κλειστά.

18:23

51': Βρίσκει χώρο ο Χαρίσης, κάνει και το σουτ και ο Καντιμοίρης μπλοκάρει.

18:21

49': Κατεβάζει εξαιρετικά την μπάλα ο Μπερμπάτοφ, κάνει και το σουτ και τη στέλνει πάνω από τα δοκάρια.

18:20

48': Επικίνδυνη η σέντρα του Νέτο, δεν προλαβαίνει να μπει στην πορεία της μπάλας ο Άρτσε.

18:17

46': Χαρίσης αντί του Μαλεζά για τον ΠΑΟΚ.

18:17

46': Καϊκούτ και Νέτο μπαίνουν για τη Βέροια, Αμπντούν και Κόλα βγαίνουν.

18:17

18:16

18:01

17:59

Ο Μπερμπάτοφ αναλαμβάνει την εκτέλεση και στέλνει από την άλλη τον Καντιμοίρη σημαδεύοντας τη δεξιά γωνία.

17:59

44': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

17:58

43': Κίτρινη στον Αμπντούν για διαμαρτυρία.

17:57

42': Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ! Ο Όστοϊτς ανατρέπει τον Σκόνδρα. Στη συνέχεια της φάσης το εντυπωσιακό είναι πως μπήκε γκολ, αλλά είχε ήδη ακουστεί το σφύριγμα.

17:53

38': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Το εκτελεί ο Κάτσε και η κεφαλιά του Βίτορ περνά ψηλά.

17:52

Έχει ζητήσει από τους παίκτες του ο Γεωργιάδης να ανεβάσουν τις γραμμές.

17:49

34': Ο Τζιόλης κάνει δυνατό σουτ εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα άουτ.

17:46

31': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ο Μακ το εκτελεί και ο Καντιμοίρης διώχνει με γροθιές.

17:43

28': Κάνει τη σέντρα από δεξιά ο Μακ, δεν καταφέρνει για λίγο να μπει στην πορεία της μπάλας ο Ζάιρο.

17:39

Όλη η Βέροια αμύνεται στο μισό γήπεδο και αυτό δυσκολεύει τους Θεσσαλονικείς.

17:36

Πάει να περάσει μία έξυπνη πάσα ο Αθανασιάδης, αλλά ο Καντιμοίρης βγαίνει και μπλοκάρει.

17:32

16': Κόρνερ για τη Βέροια, εκτελείται με πάσα από τον Αμπντούν και στη συνέχεια η μπάλα απομακρύνεται.

17:29

13': Ο Μαγιέφσκι από μέσα δεξιά κάνει το γυριστό και ο Μελίσσας μπλοκάρει.

17:27

Σε ρόλο πρωταγωνιστή από νωρίς ο ΠΑΟΚ.

17:23

8': Ο Αθανασιάδης ψάχνει τον Μακ, από τις κόντρες η μπάλα πάει προς τον Μπερμπάτοφ, εκείνος βάζει την προβολή αλλά ο Καντιμοίρης μπλοκάρει.

17:21

Άρχισε να χιονίζει στην Τούμπα.

17:18

3': Κόρνερ για τη Βέροια, ο Κόλα παίρνει την κεφαλιά και ο Μελίσσας μπλοκάρει με άνεση.

17:17

Με τον Καντιμοίρη παρατάσσεται η Βέροια τελικά. Την τελευταία στιγμή έγινε η αλλαγή. Προθέρμανση έκανε κανονικά ο Λόπεθ, αλλά στη συνέχεια αισθάνθηκε μία μικροενόχληση.

17:16

17:13

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

17:09

Οι Ημαθιώτες αποκλείστηκαν από τον Ηρακλή, ενώ τελευταίο τους αποτέλεσμα στη Σούπερ Λίγκα ήταν το 0-0 με τον Πανθρακικό.

17:05

Από νίκη επί του ΠΑΣ για το πρωτάθλημα και πρόκριση στο Κύπελλο κόντρα στην Καλλονή προέρχονται οι Θεσσαλονικείς.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του ΠΑΟΚ με τη Βέροια ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Μελίσσας, Σκόνδρας, Βίτορ, Μαλεζάς, Κοροβέσης, Τσιόλης, Κάτσε, Ζάιρο, Μακ, Μπερμπάτοφ, Αθανασιάδης
Αναπ: Όλσεν, Γκολάσα, Χαρίσης, Μυστακίδης, Σάμπο, Κίτσιου, Πέλκας
ΒΕΡΟΙΑ
Καντιμοίρης, Μαλόν, Όστοϊτς, Μαραγκός, Νάστος, Άρτσε, Σιόντης, Γεωργιάδης, Αμπντούν, Μαγιέφσκι, Κόλα
Αναπ: Λόπεθ, Νέτο, Καϊκούτ, Ετζενγκέλε, Ξόμπλιος, Μεληκιώτης, Καρακώστας
Διαιτητής: Δημητρόπουλος (Φθιώτιδας) Βοηθοί: Γεωργαράκος (Αθηνών), Κασσαβέτης (Αιτ/νίας) Τέταρτος: Τίκας (Καρδίτσας)