Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:21

Λήξη αναμέτρησης, 1-1 το τελικό σκορ.

21:19

90'+3: Σκοράρει ο Μερεμπασβίλι με εντυπωσιακή ενέργεια, αλλά έχει κάνει χέρι στην αρχή της φάσης.

21:18

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:16

89': Κίτρινη στον Μαχαίρα.

21:15

88': Γίνεται η σέντρα από τον Μερεμπασβίλι, ημπάλα παίρνει περίεργη τροχιά και με μεγάλη δυσκολία αποκρούει ο Χουάντερσον.

21:13

86': Γυρίζει και κάνει αμέσως το σουτ ο Βέλλιος, εύκολα ο Τσιντώτας.

21:10

84': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό, ο Μεντί παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

21:09

82': Ο Τσιλιανίδης δίνει στον Βέλλιο, εκείνος βρίσκει χορτάρι την ώρα που πλασάρει και αστοχεί.

21:07

Πιέζει ο Λεβαδειακός στα τελευταία λεπτά.

21:03

77': Στη θέση του Μπουλούτ ο Τσώτρας για τον Ηρακλή.

21:02

76': Σουτ από πολύ μακριά ο Μερεμπασβίλι, ποολλά μέτρα άουτ φεύγει η μπάλα.

21:02

75': Γίνεται η σέντρα από αριστερά, ο Πασάς με προβολή από το σημείο του πέναλτι αστοχεί.

21:01

75': Απευθείας φάουλ εκτελεί ο Μπεν, εύκολα μπλοκάρει ο Χουάντερσον.

21:01

73': Κίτρινη στον Ζιαμπάρη.

20:59

72': Σουτάρει με το αριστερό ο Μπεν και αστοχεί.

20:56

70': Αντεπίθεση για τον Λεβαδειακό, δυνατό γύρισμα από τον Μάντζιο, δεν μπλοκάρει ο Χουάντερσον, αλλά δεν τε εκμεταλλεύεται και ο Γιακουμάκης. Πρόλαβε κι έδιωξε ο Μπουκουβάλας.

20:55

68': Ο Μαχαίρας δίνει στον Γιακουμάκη κι εκείνος από μέσα αριστερά στέλνει την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

20:54

67': Κίτρινη στον Μπαρτολίνι.

20:51

65': Μαχαίρας αντί Μάγκα για τον Λεβαδειακό.

20:49

63': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή! Ο Μπουλούτ από δεξιά κάνει σέντρα, ο Βέλλιος δεν προλαβαίνει και ο Πασάς με προβολή αστοχεί.

20:48

Αποβάλλεται ο Λάμπρος Μπαλόκας από τον πάγκο του Λεβαδειακού.

20:46

Προσωρινή διακοπή, δέχτηκε την μπάλα στο πρόσωπο ο Καρασαλίδης.

20:43

57': Μερεμπασβίλι αντί Ντομοβτσίσκι για τον Λεβαδειακό.

20:42

Παρατηρήσεις στον Γιακουμάκη από τον Άκη Μάντζιο για την επιλογή του.

20:39

52': Κίτρινη στον Μάγκα.

20:37

Καλύτερα έχει μπει ο Λεβαδειακός.

20:33

47': Κίτρινη στον Γιακουμάκη.

20:33

46': Στη θέση του Τσουρίκοφ ο Γιάχιτς για τον Λεβαδειακό.

20:32

20:31

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:17

20:16

45'+2: Ο Πασάς εκτελεί κόρνερ, ο Καρασαλίδης παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

20:15

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:13

44': Ο Βέλλιος κάνει σουτ με το αριστερό και η μπάλα περνά λίγο άουτ.

20:11

42': Ο Τσουρίκοφ από μέσα αριστερά κάνει το σουτ και αστοχεί.

20:10

41': Με τακουνάκι ο Ντομοβτσίσκι στον Μάντζιο, καθυστερεί εκείνος και κοντράρει το σουτ του.

20:09

40': Ο Μπεν κάνει φαλτσαριστό σουτ εκτός περιοχής και η μπάλα περνά λίγο άουτ.

20:07

Γίνεται η σέντρα, ο Σαραμαντάς με το κεφάλι επί της ουσίας στρώνει στον Γιακουμάκη και ο τελευταίος εκτελεί αμέσως και σκοράρει.

20:06

37': ΓΚΟΛ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!

20:05

36': Επικίνδυνο γύρισμα από τον Μπεν, ο Χουάντερσον χάνει προσωρινά την μπάλα αλλά μπλοκάρει στη συνέχεια προ του Μάντζιου.

20:04

Προσωρινή διακοπή, στο έδαφος ο Μπουκουβάλας.

20:02

33': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό, το εκτελεί ο Μπεν και με δυσκολία απομακρύνεται η μπάλα.

19:58

29': Κίτρινη στον Νικολάου.

19:56

Στο έδαφος ο Τσιλιανίδης, προσωρινή διακοπή.

19:55

Μπαίνει στην περιοχή ο Τσουρίκοφ, κάνει και το γύρισμα, αλλά ο Ζιαμπάρης απομακρύνει.

19:54

Αρκετά τα λάθη στις μεταβιβάσεις των παικτών.

19:52

23': Κίτρινη στον Ντομοβτσίσκι.

19:48

19': ΔΟΚΑΡΙ για τον Λεβαδειακό! Από κόρνερ του Μπεν ο Μάντζιος κατεβάζει την μπάλα, πιάνει έναν κεραυνό και τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Χουάντερσον.

19:47

Ένα ακόμη φάουλ παίρνει ο Μάντζιος, τον οποίο ψάχνουν συνεχώς οι συμπαίκτες του.

19:43

14': Βγάζει επικίνδυνη σέντρα ο Πασάς, με δυσκολία απομακρύνει ο Τσιντώτας.

19:39

Απίστευτο κενό στο κέντρο άμυνας του Λεβαδειακού, ο Τσιλιανίδης φεύγει στην πλάτη των στόπερ και τελειώνει υποδειγματικά τη φάση.

19:39

10': ΓΚΟΛ για τον ΗΡΑΚΛΗ!

19:35

6': Κίτρινη στον Μάντζιο.

19:33

4': Κίτρινη στον Τσιλιανίδη.

19:30

19:28

19:24

Πρώτο εντός έδρας για τη νέα χρονιά για τον Λεβαδειακό στη Σούπερ Λίγκα, καθώς το ματς του με τον Ατρόμητο είχε αναβληθεί και θα γίνει την Τετάρτη.

19:22

Με δύο νίκες πέρασε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ο Ηρακλής, ο οποίος όμως προέρχεται επίσης από ήττα στη Νέα Σμύρνη κόντρα στον Πανιώνιο για το πρωτάθλημα και με πολύ κακή εμφάνιση.

19:19

Υπενθυμίζεται πως οι Βοιωτοί προέρχονται από ήττες από την ΑΕΚ για το Κύπελλο και τον Ολυμπιακό για το πρωτάθλημα.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Λεβαδειακού με τον Ηρακλή ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Τσιντώτας, Στάθης, Τριποτσέρης, Μεντί, Τσουρίκοφ, Νικολάου, Μάγκας, Μπεν, Ντομοβτσίσκι, Γιακουμάκης, Μάντζιος.
Αναπ: Βερέμκο, Μαχαίρας, Καψάσκης, Γιάχιτς, Μουλόπουλος, Μερεμπασβίλι, Μίνγκας
ΗΡΑΚΛΗΣ
Χουάντερσον, Μπουκουβάλας, Μπαρτολίνι, Ζιαμπάρης, Σαραμαντάς, Καρασαλίδης, Κυριακίδης, Πασάς, Τσιλιανίδης, Μπουλούτ, Βέλλιος
Αναπ: Περνίς, Πουτουρίδης, Ζαμπάζης, Λουκίνας, Τσότρας, Αβραμίδης, Αμαραντίδης
Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής) Βοηθοί: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου), Μπουξμπάουμ (Ανατ. Αττικής) Τέταρτος: Μήτσιος (Ηπείρου)