16:50

16:50

Λήξη αναμέτρησης, 2-2 το τελικό σκορ.

16:47

90'+2: Ο Καπετάνος παίρνει την κεφαλιά από τη σέντρα του Λουσέρο και στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.

16:46

16:45

90': Στη θέση του Μπρίτο ο Στόιτσεφ για τον Ατρόμητο.

16:43

88': Κόρνερ για την Ξάνθη. Ο Τριάδης το εκτελεί και ο Γκορμπούνοφ διώχνει.

16:39

84': Κίτρινη στον Καρυπίδη.

16:36

80': Δεν μπορεί να συνεχίσει, Ερέα στη θέση του για την Ξάνθη.

16:35

Στο έδαφος ο Βασιλακάκης, προσωρινή διακοπή.

16:33

78': Τρία σερί κόρνερ έχει κερδίσει η Ξάνθη και η πολιορκία τελειώνει με τον Γκορμπούνοφ να μπλοκάρει.

16:32

76': Γοδόι αντί Πίτου Γκαρσία για τον Ατρόμητο.

16:31

75': ΔΟΚΑΡΙ για την Ξάνθη! Ο Λουσέρο εκτελεί κόρνερ, ο Ούμπιντες παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και στέλνει την μπάλα άθελά του στο οριζόντιο δοκάρι του Γκορμπούνοφ.

16:30

Ο Τριάδης βγάζει σέντρα, η μπάλα πάει στο δεύτερο δοκάρι, ο Νιέτο κάνει το σουτ και νικά τον Γκορμπούνοφ που δεν μπόρεσε να μπλοκάρει.

16:29

74': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

16:27

72': Τριάδης αντί Σολτάνι για την Ξάνθη.

16:26

70': Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη! Ο Γκορμπούνοφ βγαίνει χωρίς λόγο από την εστία του, ο Καπετάνος τον προλαβαίνει και πλασάρει, διώχνει ο Ούμπιντες.

16:24

69': Σουτ εκτός περιοχής ο Βασιλακάκης, άουτ η μπάλα.

16:21

65': Ένα ακόμη καλό σουτ ο Γουάλας, λίγο έξω η μπάλα.

16:20

64': Σκούρτης αντί Ορφανίδη για την Ξάνθη.

16:18

62': Ευκαιρία για την Ξάνθη! Εκτελείται το κόρνερ από τον Λουσέρο, χάνει την μπάλα ο Γκορμπούνοφ, Βασιλακάκης και Καπετάνος δεν καταφέρνουν να σκοράρουν και ο Λευκορώσος μπλοκάρει.

16:17

62': Καλό σουτ εκτός περιοχής από τον Γουάλας, διώχνει ο Γκορμπούνοφ σε κόρνερ.

16:15

Από φάουλ του Ούμπιντες, ο Λαζαρίδης παίρνει εντελώς ανενόχλητος γυριστή κεφαλιά και σκοράρει.

16:14

59': ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο!

16:13

Από το φάουλ του Λουσέρο η μπάλα κοντράρει στο σώμα του Λισγάρα, στρώνεται στον Καπετάνο κι εκείνος από κοντά σκοράρει.

16:12

57': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

16:12

56': Κίτρινη στον Πίτου Γκαρσία.

16:11

Να φεύγει η μπάλα συνεχώς μπροστά λόγω του αγωνιστικού χώρου ζητά ο Δέλλας από τους παίκτες του.

16:08

Στο έδαφος ο Πίτου Γκαρσία, μικρή διακοπή.

16:06

51': Κίτρινη στον Μπρίτο.

16:02

47': Κίτρινη στον Γκορμπούνοφ για διαμαρτυρία.

16:02

46': Ο Νιέτο κάνει το σουτ εκτός περιοχής και ο Γκορμπούνοφ αποκρούει.

16:01

16:01

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:48

15:47

15:46

45': Ο Καπετάνος βγάζει κάθετη για τον Νιέτο, βγαίνει γρήγορα ο Γκορμπούνοφ και μπλοκάρει.

15:44

Τράβηγμα στον οπίσθιο μηριαίο ο Λε Ταλέκ σύμφωνα με τις πρώτες εκτιμήσεις.

15:42

41': Κακό το σουτ του Νιέτο από μέσα αριστερά, άουτ φεύγει η μπάλα.

15:39

38': Φεύγει στην πλάτη ρης άμυνας ο Ναπολεόνι, τον κλείνει καλά ο Τσέναμο.

15:35

Ο Ούμπιντες εκτελεί αριστουργηματικά φάουλ από πλάγια αριστερά και ανοίγει το σκορ.

15:34

34': ΓΚΟΛ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

15:31

30': Σέντρα στο δεύτερο δοκάρι από τον Γουάλας, δεν υπάρχει κάποιος για να μπει στην πορεία της μπάλας.

15:28

27': Μπάλλας αντί Λε Ταλέκ για τον Ατρόμητο.

15:25

Έχει πρόβλημα ο Λε Ταλέκ, δείχνει ότι δεν μπορεί να συνεχίσει.

15:23

22': Χάνει το κοντρόλ ο Ορφανίδης, μπλοκάρει ο Γκορμπούνοφ.

15:21

20': Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη! Η μπάλα περνά απ' όλους από το φάουλ του Λουσέρο, ο Καπετάνος από κοντά κάνει το πλασέ και ο Γκορμπούνοφ αποκρούει.

15:18

17': Πολύ καλή η σέντρα του Κούρου, Γουάλας προ του Λε Ταλέκ. Ο Πίτου Γκαρσία εκτελεί το κόρνερ και στέλνει την μπάλα απευθείας άουτ.

15:16

16΄: Ατομική προσπάθεια από τον Νιέτο, κάνει και το σουτ από μέσα αριστερά και ο Γκορμπούνοφ μπλοκάρει.

15:14

Πατάει ελαφρώς καλύτερα η Ξάνθη χωρίς να κάνει κι εκείνη φάσεις.

15:11

Είναι βαρύς ο αγωνιστικός χώρος και δυσκολεύονται οι ποδοσφαιριστές ακόμα και να διατηρήσουν την ισορροπία τους σε κάποιες περιπτώσεις.

15:08

7': Κόρνερ για τον Ατρόμητο. Ο Πίτου Γκαρσία το εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται από τον Λουσέρο στο πρώτο δοκάρι.

15:07

6': Ο Καρυπίδης αφήνει στον Τσέναμο, εκείνος γλιστρά, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.

15:05

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

15:02

15:01

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του άτυχου φίλου της Ξάνθης Σταμάτη Γεωργουδάκη, ο οποίος έχασε τη ζωή του αυτή την μέρα πριν από 11 χρόνια.

14:57

Στον αγωνιστικό χώρο βγαίνουν οι δύο ομάδες.

14:54

Ισόπαλος με τον Πλατανιά ήταν ο Ατρόμητος, ο οποίος όμως μεσοβδόμαδα τον νίκησε στο Κύπελλο και προκρίθηκε στα προημιτελικά.

14:52

Από ήττα κόντρα στην ΑΕΚ προέρχεται η Ξάνθη.

14:49

΄Πολύ χαμηλά βρίσκονται και οι δύο ομάδες συγκριτικά με το πώς θα τις περίμενε κανείς στην αρχή της σεζόν. Αμφότερες ακριβώς πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Ξάνθης με τον Ατρόμητο ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΞΑΝΘΗ
Τσέναμο, Μπαξεβανίδης, Λισγάρας, Καρυπίδης, Γουάλας, Βασιλακάκης, Λουσέρο, Σολτάνι, Νιέτο, Ορφανίδης, Καπετάνος
Αναπ: Ζαρόπουλος, Μπέρτος, Τριάδης, Σκούρτης, Ερέα, Καμαρά, Ντιμιτρόφ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Γκορμπούνοφ, Ούμπιντες, Κοντοές, Λαζαρίδης, Κούρος, Ουσέρο, Μπρίτο, Πίτου Γκαρσία, Μπίτολο, Ναπολεόνι, Λε Ταλέκ
Αναπ: Μπάρκας, Γοδόι, Μπάλλας, Στόιτσεφ, Κιβρακίδης, Θεολόγου, Μπαστακός
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδ/σου) Βοηθοί: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Δημητριάδης (Μακεδονίας) Τέταρτος: Σέζος (Κιλκίς)