Λήξη αναμέτρησης, νίκη και πρόκριση για τον ΠΑΟΚ μετά το 3-0.

19:05

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:01

87': Ο Μπαργκάν κάνει σουτ εκτός περιοχής και ο Μελίσσας μπλοκάρει.

19:01

86': Κακό σουτ ο Κίτσιου από απόσταση.

18:59

Κυκλοφορούν την μπάλα οι παίκτες του ΠΑΟΚ.

18:56

Από νέο κόρνερ ο Μπερμπάτοφ παίρνει την κεφαλιά και γράφει το 3-0.

18:56

81': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

18:55

81': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Εκτελείται το κόρνερ, ο Βίτορ παίρνει την κεφαλιά και ο Δαύκος κάνει άλλη μία καλή επέμβαση.

18:52

Πρόβλημα ο Γιουκαρής που φεύγει με το αμαξίδιο.

18:49

75': Τζιόλης αντί Τσίμιροτ για τον ΠΑΟΚ.

18:46

Στο 75% η κατοχή μπάλας για τον ΠΑΟΚ.

18:44

70': Ο Μπαργκάν εκτελεί φάουλ, ο Καλτσάς παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

18:44

70': Ουνγιαλίδης αντί Ξύδα για την Καλλονή.

18:40

Ο Μυστακίδης μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, κάνει την κατάλληλη στιγμή το γύρισμα στη μικρή περιοχή και ο Μακ από κοντά σκοράρει.

18:39

65': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

18:36

62': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Εξαιρετική ενέργεια από τον Μακ, ο Δαύκος αποκρούει το πλασέ του Τσίμιροτ.

18:35

61': Κόρνερ για την Καλλονή. Ο Τσαμπούρης το εκτελεί και ο Ούκα αστοχεί με κεφαλιά.

18:34

60': Στη θέση του Ζάιρο ο Μπερμπάτοφ για τον ΠΑΟΚ.

18:33

Ο Μακ από αριστερά κάνει ωραία ενέργεια, ο Δαύκος αποκρούει το σουτ του, αλλά στη συνέχεια από κοντά ο Αθανασιάδης σκοράρει.

18:33

58': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

18:33

57': Σουτ στην κίνηση από τον Πέλκα, αποκρούει ο Δαύκος.

18:31

Ετοιμάζει τον Μπερμπάτοφ ο Τούντορ.

18:30

56': Ωραία ενέργεια από τον Μακ, κόρνερ παραχωρεί ο Ούκα. Από αυτό κερδίζει και δεύτερο ο ΠΑΟΚ με τον Βίτορ μετά την εκτέλεσή του να αστοχεί με κεφαλιά.

18:26

52': Ο Μυστακίδης κάνει εξαιρετικό πλασέ από τα όρια της περιοχής, αλλά ο Δαύκος πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση.

18:24

Κυκλοφορεί την μπάλα ο ΠΑΟΚ, αλλά δεν έχει μπει με την ίδια ορμή που ξεκίνησε τον αγώνα.

18:20

46': Ελλακόπουλος και Μίκιτς εκτός, Καλτσάς και Τσαμπούρης εντός για την Καλλονή.

18:20

46': Μυστακίδης αντί Λέοβατς για τον ΠΑΟΚ.

18:20

18:19

18:02

18:01

18:01

45': Ο Χαρίσης δοκιμάζει το πόδι του από απόσταση, λίγο άουτ φεύγει η μπάλα.

17:59

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Βίτορ.

17:56

40': Ο Μπαρκάν εκτός περιοχής δοκιμάζει το πόδι του και αστοχεί.

17:52

37': Ο Πέλκας δίνει στον Μακ, εκείνος ξεμαρκάρεται, από πλάγια κάνει και το πλασέ και ο Δαύκος αποκρούει.

17:52

37': Κάνει το σουτ εκτός περιοχής ο Μακ, μπλοκάρει εύκολα ο Δαύκος.

17:50

35': Μπαίνει στην περιοχή ο Πέλκας, αλλά στη συνέχεια πέφτει.

17:48

Έχει πέσει ο ρυθμός.

17:45

Αρχίζει να κυκλοφορεί μπάλα η Καλλονή, η οποία δέχτηκε πολύ μεγάλη πίεση μέχρι το 20'.

17:41

26': Πολύ κακό το σουτ του Τσίμιροτ, ψηλά φεύγει η μπάλα.

17:38

23': Γίνεται η σέντρα από δεξιά, ο Ζάιρο παίρνει την κεφαλιά και ο Δαύκος μπλοκάρει.

17:37

22': Πέφτει θεαματικά για να πάρει πέναλτι ο Μακ και τελικά παίρνει την κίτρινη για θέατρο.

17:36

21': Ο Κάρλσον φεύγει στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΚ, αλλά ο βοηθός σηκώνει το σημαιάκι. Λανθασμένη η απόφαση, τουλάχιστον δύο μέτρα πίσω ο Σουηδός.

17:34

19': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, το εκτελεί ο Μακ και ο Μπαργκάν κερδίζει επιθετικό φάουλ.

17:34

19': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Γίνεται η σέντρα από αριστερά, ο Αναστασιάδης προσπαθεί να απομακρύνει την μπάλα κι εκείνη πηγαίνει στο δεξί δοκάρι και φεύγει εκτός.

17:31

15΄: ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Τζαβέλλας εκτελεί απευθείας το φάουλ από πλάγια δεξιά και τραντάζει το αριστερό δοκάρι.

17:30

14': Ο Δαύκος μπλοκάρει την μπάλα, αλλά στη συνέχεια βγαίνει εκτός περιοχής και γι' αυτό δίνεται φάουλ. Ο Κομίνης, όμως, δεν βγάζει κάρτα και γι' αυτό διαμαρτύρονται έντονα οι γηπεδούχοι.

17:26

11': Ο Μακ εκτελεί φάουλ, ο Βίτορ παίρνει την κεφαλιά και ο Δαύκος μπλοκάρει.

17:25

10': Κίτρινη για τον Μίκιτς.

17:22

Πιέζει από πολύ νωρίς ο ΠΑΟΚ.

17:20

5': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Λέοβατς από αριστερά κάνει συρτή σέντρα, ο Δαύκος χάνει την μπάλα, ο Αθανασιάδης πάει να την σπρώξει στα δίχτυα, αλλά στη γραμμή κατά λάθος την πατά!

17:18

3': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, ο Μακ το εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται.

17:16

17:14

Ντεμπούτο κάνουν με τις "σαρδέλες" Κάρλσον και Μίκιτς, δύο νέα μεταγραφικά αποκτήματα.

17:13

17:12

Στους 14 βαθμούς η θερμοκρασία στη Θεσσαλονίκη.

17:10

Ήττα από τον Παναθηναϊκό για την Καλλονή στο πιο πρόσφατο παιχνίδι της.

17:07

Από νίκη και καλή εμφάνιση επί του ΠΑΣ προέρχεται ο ΠΑΟΚ, ο οποίος έχει μία αλλαγή στη σύνθεσή του, Μελίσσας αντί Όλσεν.

17:04

Το παιχνίδι με το μεγαλύτερο ενδιαφέρον εξ αρχής ήταν το συγκεκριμένο μετά το 2-1 του πρώτου αγώνα.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του ΠΑΟΚ με την Καλλονή ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Μελίσσας, Κίτσιου, Τζαβέλλας, Βίτορ, Λέοβατς, Τσίμιροτ, Χαρίσης, Πέλκας, Μακ, Ζάιρο, Αθανασιάδης
Αναπ: Σιαμπάνης, Σκόνδρας, Τζιόλης, Γκολάσα, Μπερμπάτοφ, Μυστακίδης, Δημητριάδης
ΚΑΛΛΟΝΗ
Δαύκος, Μίκιτς, Αναστασιάδης, Ούκα, Σπυρόπουλος, Ελλακόπουλος, Γιουκαρής, Ξύδας, Χατζηδημητρίου, Μπαργκάν, Κάρλσον.
Αναπ: Χογκ, Ουνγιαλίδης, Τσαμπούρης, Καλτσάς, Μανούσος, Λαμπράκης, Βαλιός
Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας) Βοηθοί: Κούλα (Ξάνθης), Σίπκας (Πέλλας) Τέταρτος: Θάνος (Γρεβενών)