16:50

16:50

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 1-0 για τον Πανιώνιο.

16:49

90'+2: Ο Σιώπης εκτός περιοχής κάνει μία ωραία περιστροφή, σουτάρει και με το αριστερό και ο Δερμιτζάκης αποκρούει.

16:48

16:45

88': Στη θέση του Χαλκιαδάκη ο Πινιώτη για τον Πανιώνιο.

16:45

88': Κίτρινη στον Κυριακόπουλο.

16:44

Θα μπει και ο Πινιώτης σε λίγο για τον Πανιώνιο.

16:40

Υποτονικά τα τελευταία λεπτά.

16:36

Πέφτει στο έδαφος ο Καραμάνος εντός περιοχής, δεν δίνει κάτι ο διαιτητής. Το δέχεται αδιαμαρτύρητα ο φορ του Πανιωνίου.

16:35

Ο Οικονόμου τα άκουσε στη φάση από τον Ουζουνίδη για το γύρισμα που έδιωξε.

16:34

78': Ευκαιρία για τον Εργοτέλη! Κάκιστο διώξιμο από τον Γιαννιώτη, ο Μάνος κάνει αμέσως το σουτ και αστοχεί.

16:33

77': Στη θέση του Καθάριου ο Κόρμπος για τον Πανιώνιο.

16:29

73': Καμαρά αντί Δωματά για τον Εργοτέλη.

16:28

72': Καραμάνος αντί Ανσαριφάρντ για τον Πανιώνιο.

16:25

68': Φουκαράκης αντί Αυγενικού για τον Εργοτέλη.

16:22

66': Ωραία ενέργεια από τον Ανσαριφάρντ, έψαξε τον Βιγιάλμπα, αλλά ο Ρέντζας έδιωξε.

16:21

65': Ένα ακόμη μακρινό σουτ από τον Μπακασέτα, άουτ φεύγει η μπάλα.

16:18

62': Πολύ καλό σουτ από απόσταση από τον Κυριακόπουλο, λίγο πάνω από τα δοκάρια φεύγει η μπάλα.

16:17

Στο έδαφος ο Καθάριος, προσωρινή διακοπή.

16:16

60': Εντελώς άστοχο το εκτός περιοχής σου του Μπακασέτα.

16:15

59': Ο Αυγενικού κάνει το σουτ εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα ψηλά.

16:12

56': Εντελώς αδύναμο το σουτ του Μάνου, εύκολα μπλοκάρει ο Γιαννιώτης.

16:08

52': Κίτρινη στον Δωματά.

16:04

48': Ο Κυριακόπουλος κάνει καλό σουτ εκτός περιοχής, πέφτει και αποκρούει ο Γιαννιώτης.

16:02

46': Γαρεφαλάκης αντί του Κούρτι για τον Εργοτέλη.

16:02

16:01

15:47

15:45

44': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Μπαίνει στην περιοχή ο Ανσαριφάρντ, τζαρτζάρεται, κάνει το πλασέ αλλά ο Δερμιτζάκης που του έχει κλείσει το οπτικό πεδίο, αποκρούει.

15:43

42': Κίτρινη στον Καθάριο.

15:41

Να ανεβούν περισσότερο στο γήπεδο οι παίκτες του θέλει ο Λαμπράκης.

15:37

36': Μακρινό σουτ από τον Κούρτι, εύκολα μπλοκάρει ο Γιαννιώτης.

15:36

35': Σουτ στην κίνηση από τον Μπακασέτα μετά από εκτέλεση φάουλ, ψηλά φεύγει η μπάλα.

15:32

Άλλαξαν οι θέσεις στον Εργοτέλη, πέρασε στην κορυφή ο Μάνος και δεξιά ο Δωματάς.

15:29

28': Γίνεται η σέντρα από δεξιά, ο Δωματάς παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

15:28

27': Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Ο Βιγιάλμπα το εκτελεί και οι γηπεδούχοι κερδίζουν και δεύτερο. Ξανά εκτελεστής ο Αργεντινός, μπλοκάρει ο Δερμιτζάκης.

15:26

25': Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Ο Βιγιάλμπα το εκτελεί και ο Καθάριος που πηγαίνει πρώτος στην μπάλα δεν σημαδεύει σωστά.

15:22

Ο Μπακασέτας δοκιμάζει διαγώνιο συρτό σουτ εκτός περιοχής και νικά τον Δερμιτζάκη. Θα έπρεπε να έχει αντιδράσει καλύτερα ο τερματοφύλακας του Εργοτέλη δεδομένου ότι ήταν από μακριά το σουτ.

15:22

21': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

15:19

18': Κόρνερ για τον Εργοτέλη, εύκολα απομακρύνεται η μπάλα από τη σέντρα του Μπουρσέλη.

15:18

Στο 79% η κατοχή για τον Πανιώνιο.

15:14

Δεν έχει ιδιαίτερο ρυθμό το παιχνίδι.

15:11

10': Κίτρινη στον Πίτσο.

15:10

Κυκλοφορεί την μπάλα ο Πανιώνιος, από τη στιγμή που του δίνει χώρο ο Εργοτέλης.

15:08

7': Ο Μπακασέτας από μέσα αριστερά κάνει διαγώνιο σουτ και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

15:05

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

15:02

14:58

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

14:56

Από ισοπαλία επί της Αναγέννησης Καρδίτσας προέρχονται οι Κρητικοί, που αντιμετωπίζουν πάρα πολλά προβλήματα.

14:53

Από νίκη επί του Ηρακλή προέρχεται ο Πανιώνιος.

14:51

Στους 13 βαθμούς η θερμοκρασία.

14:49

Υπενθυμίζεται ότι το πρώτο ματς είχε λήξει με 1-0 υπέρ των Νεοσμυρνιωτών.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Πανιωνίου με τον Εργοτέλη ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Γιαννιώτης, Αργυρόπουλος, Χατζηισαΐας, Οικονόμου, Τασουλής, Σιώπης, Καθάριος, Χαλκιαδάκης, Μπακασέτας, Βιγιάλμπα, Ανσαριφάρντ
Αναπ: Παπαδόπουλος, Ποζατζίδης, Καραμάνος, Κόρμπος, Πινιώτης, Ντουρμισάι, Πατσατζόγλου
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
Δερμιτζάκης, Ρέντζας, Γιαλούσης, Κυριακόπουλος, Πίτσος, Κούρτι, Αυγενικού, Μπουρσέλης, Κούτρης, Δωματάς, Μάνος
Αναπ: Μιλωνάκης, Φουκαράκης, Γαρεφαλάκης, Καμαρά
Διαιτητής: Σέζος (Κιλκίς) Βοηθοί: Γρεβένης (Χαλκίδας), Μερκενίδης (Μακεδονίας) Τέταρτος: Σκούλας (Σερρών)