Καλή συνέχεια σε όλους!

19:07

Τέλος της αναμέτρησης. Η ΑΕΚ προκρίθηκε στα προημιτελικά του κυπέλλου με δύο νίκες επί του Λεβαδειακού.

19:06

90'+2': Μπαλιά του Λαμπρόπουλου, ο Μάντζιος κόβει τη μπάλα με το χέρι, χαρίζει ο ρέφερι Σιδηρόπουλος τη δεύτερη κίτρινη στον φορ του Λεβαδειακού.

19:05

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:04

89': Τετ-α-τετ του Τζιμπούρ με τον Τσιντώτα, απέκρουσε ο γκολκίπερ του Λεβαδειακού.

19:03

87': Κίτρινη κάρτα στον Μεντί.

19:02

Υπέροχη εκτέλεση φάουλ του Μπουονανότε με το αριστερό, ανήμπορος να αντιδράσει ο Τσιντώτας, αφού η μπάλα κατέληξε στο "γάμα" της εστίας του.

19:01

85': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

18:59

84': Κίτρινη κάρτα στον Στάθη.

18:55

81': Τελευταία αλλαγή και για τον Λεβαδειακό. Τη θέση του Νικολάου πήρε ο Στάθης.

18:51

77': Αλλαγή και για τον Λεβαδειακό. Ο Μπεν στη θέση του Μάγκα. Κάνει επιθετικό το σχήμα ο Μάντζιος.

18:50

76': Κλείνει τις αλλαγές του ο Πογιέτ. Μέσα ο Αραβίδης, εκτός ο Πλατέλλας.

18:46

Έπεσε ο ρυθμός, η ΑΕΚ περιμένει να τελειώσει το ματς, ακίνδυνος ο Λεβαδειακός.

18:44

70': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ. Εκτός ο Ντίντακ, στη θέση του ο Σοϊλέδης.

18:43

69': Κίτρινη κάρτα στον Μάντζιο.

18:42

68': Φάουλ του Μάνταλου, κεφαλιά του Γιόχανσον, η μπάλα άουτ.

18:40

66': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Εκτέλεσε ο Μάνταλος, η μπάλα κόντραρε σε σώματα και οι φιλοξενούμενοι απομάκρυναν.

18:39

65': Κίτρινη κάρτα στον Τσουρίκοφ.

18:36

61': Κίτρινη κάρτα στον Μπουονανότε, η πρώτη στο ματς.

18:34

Συμπλήρωση μίας ώρας στο παιχνίδι, η ΑΕΚ ελέγχει τον ρυθμό, δεν απειλείται και έχει τον πρώτο λόγο για την πρόκριση.

18:29

54': Πρώτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Μερεμπασβίλι πέρασε ο Θέος.

18:28

53' Σουτ του Μάνταλου, αρκετά έξω από την εστία η μπάλα.

18:26

51': Σέντρα του Ντίντακ, κεφαλιά του Γιόχανσον, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Τσιντώτας. Κλασική ευκαιρία για την Ένωση.

18:24

Πολύ καλύτερος ο ρυθμός στο δεύτερο μέρος. Ο Λεβαδειακός χρειάζεται άμεσα την ισοφάριση, η ΑΕΚ βρίσκει χώρους και φεύγει στην κόντρα.

18:22

48': Κοντά στο 1-1 ο Λεβαδειακός. Ο Ανέστης βγήκε νικητής στο τετ-α-τετ με τον Γιακουμάκη και μπλόκαρε.

18:20

46': Ξεκίνησε η αναμέτρηση. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.