21:21

21:20

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 6-0 για τον Ολυμπιακό.

21:18

Ο Φουστέρ κάνει δυνατό σουτ με το αριστερό από το ύψος του πέναλτι και σκοράρει.

21:18

90': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:16

Αρκετά δραστήριος ο Μανθάτης από τη στιγμή που μπήκε στον αγωνιστικό χώρο.

21:12

Έχει βγάλει το πόδι απο το γκάζι ο Ολυμπιακός.

21:08

80': Ο Μανθάτης κάνει ωραία ντρίμπλα και στη συνέχεια το γύρισμα, ο Φουστέρ το πλασέ και αστοχεί.

21:04

76': Στη θέση του Ερνάνι ο Μανθάτης για τον Ολυμπιακό.

21:03

Έχει ξεσπάσει σε λυγμούς ο Πορτογάλος, φεύγει με το αμαξίδιο,

21:01

Έχει τραυματιστεί ο Ερνάνι, δείχνει να πονάει πολύ στο γόνατο. Ζητά αλλαγή.

21:01

Ο Ερνάνι αποφεύγει τον Ρίκκα, κάνει το γύρισμα στη μικρή περιοχή και ο Πουλίδο με πλασέ σκοράρει.

21:01

73': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:59

72': Σάντερσον αντί Νύκταρη για τον ΑΟΧ.

20:59

72': Ο Ερνάνι από πλάγια δεξιά κάνει το σουτ και στέλνει την μπάλα ψηλά.

20:56

69': Ο Ερνάνι εκτελεί κόρνερ, ο Ζντιέλαρ παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

20:53

65': Ο Φουστέρ εκτελεί φάουλ συρτά, ο Μανιάτης κάνει σουτ αμέσως και στέλνει την μπάλα ψηλά.

20:52

Στο 68% η κατοχή για τον Ολυμπιακό.

20:50

62': Γίνεται η σέντρα από τον Ερνάνι, ο Μανιάτης κάνει σουτ στην κίνηση και στέλνει την μπάλα άουτ.

20:47

60': Κόρνερ για τον ΑΟΧ, η μπάλα στην εκτέλεση του Μασάδο περνά άουτ.

20:45

57': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ερνάνι κάνει το γύρισμα, ο Πουλίδο το πλασέ και η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ.

20:44

57': Κίτρινη στον Λίτα.

20:44

57': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:41

54': Ο Πουλίδο δοκιμάζει το πόδι του και αστοχεί.

20:39

Μικρή διακοπή στο παιχνίδι λόγω τραυματισμού του Γκεσιου.

20:37

Δυναμικά και στο δεύτερο ημίχρονο μπαίνει ο Ολυμπιακός.

20:33

46': Φυντικάκης και Μπουζούκης στο ματς, αντί Παγώνη και Χατζηλιάδη για τους φιλοξενούμενους.

20:33

46': Σάλιακας αντί Κασάμι και Μανιάτης αντί Ελαμπντελαουί για τον Ολυμπιακό.

20:33

20:32

20:16

20:15

Ο Πουλίδο κόβει την μπάλα, ο Ελαμπντελαουί, κάνει το γύρισμα, από τις κόντρες η μπάλα πάει στον Κασάμι και ο τελευταίος σκοράρει.

20:15

45': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:13

43΄: Μπαίνει στην περιοχή ο Ερνάνι, κάνει και την πάσα στον Πουλίδο και την τελευταία στιγμή ο Παγώνης βάζει το πόδι του και παραχωρεί κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

20:09

39΄: Ο Ερνάνι από μέσα δεξιά τελειώνει μόνος του τη φάση στην κλειστή γωνία του Πρίφτη που αποκρούει.

20:08

38': Κίτρινη στον Κασάμι.

20:07

Πουλίδο και Σεμπά φεύγουν στην πλάτη της άμυνας του ΑΟΧ, ο πρώτος δίνει στον δεύτερο κι εκείνος προ κενής εστίας σκοράρει.

20:06

36': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:02

32': Ο Ερνάνι κάνει διαγώνιο σουτ από μέσα δεξιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

19:58

28': Μπαίνει από πλάγια στην περιοχή ο Λίτα, λανθασμένα σηκώνει το σημαιάκι ο βοηθός.

19:56

Δεν υπάρχει ιδιαίτερος ρυθμός.

19:53

Μικρή διακοπή λόγω τραυματισμού του Φουστέρ.

19:49

20': Ο Πρίφτης αποκρούει την εκτέλεση του Φουστέρ. Κακή η εκτέλεση προς το κέντρο της εστίας.

19:48

19': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Ολυμπιακό σε μαρκάρισμα του Μπριλάκη στον Πουλίδο! Κίτρινη στον παίκτη του ΑΟΧ.

19:44

15': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΟΧ! Ο Μπριλάκης κάνει εντυπωσιακό σουτ εκτός περιοχής και η μπάλα καταλήγει στη συμβολή των δοκών.

19:42

13': Ο Ερνάνι μπαίνει στην περιοχή, αδειάζει τον Καρτσαμπά, κάνει και το σουτ και ο Πρίφτης αποκρούει.

19:42

Βγαίνει η σέντρα από τον Σεμπά, ο Κασάμι πιάνει στην κίνηση σουτ με το αριστερό και εκτελεί τον Πρίφτη. Εξαιρετικό γκολ ο Αλβανοελβετός.

19:41

12': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

19:40

Κυκλοφορεί την μπάλα χωρίς να πιέζεται ο Ολυμπιακός.

19:37

Τρακαρισμένος μπήκε στο ματς ο ΑΟΧ.

19:34

Πλασαριστά εκτελείται το κόρνερ, ο Ερνάνι βγάζει τη σέντρα, ο Αυλωνίτης στρώνει στον Ζντιέλαρ και ο τελευταίος με ωραίο πλασέ νικά τον Πρίφτη.

19:34

4': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

19:30

19:28

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:26

Εντελώς άδειο το γήπεδο, ελάχιστοι οι φίλοι του Ολυμπιακού.

19:24

Την εντός έδρας ήττα γνώρισαν οι Χανιώτες από τον Αχαρναϊκό την Κυριακή (10/1).

19:21

Από νίκη σε νίκη πηγαίνουν στις υποχρεώσεις τους οι Πειραιώτες. Τελευταίο τους θύμα ο Λεβαδειακός.

19:18

Υπενθυμίζεται πως ο Ολυμπιακός είχε νικήσει με 4-1 στο πρώτο ματς κι επί της ουσίας τα πάντα έχουν κριθεί.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Ολυμπιακού με τα Χανιά ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Καπίνο, Ελαμπντελαουί, Μποτία, Αυλωνίτης, Τσιμίκας, Κασάμι, Ζντιέλαρ, Φουστέρ, Ερνάνι, Σεμπά, Πουλίδο.
Αναπ: Χουτεσιώτης, Βούρος, Ρέτσος, Σάλιακας, Μανιάτης, Μανθάτης, Τζανδάρης.
ΧΑΝΙΑ
Πρίφτης, Παγώνης, Καρτσαμπάς, Μπριλάκης, Χατζηλιάδης, Γκέσιος, Τσούτσης, Άλβες, Ρίκκα, Λίτα, Μ. Νύκταρης.
Αναπ: Φυντικάκης, Μπουζούκης, Σάντερσον, Διαμαντόπουλος, Δεινόπαπας, Καμινιώτης.
Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου) Βοηθοί: Τάτσης (Ηπείρου), Δόσης (Αθηνών) Τέταρτος: Παππάς (Αθηνών)