19:05

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 3-0 για τον Αστέρα.

19:02

19:02

90': Κάνει σουτ εκτός περιοχής ο Ροβίθης, πέφτει και μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος.

19:01

Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά.

18:57

Ο Μάσα φεύγει στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΛ και με υποδειγματικό πλασέ-λόμπα νικά τον Καβουσάκη.

18:56

85': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

18:55

83': Ωραία συνεργασία Μουκάμ και Κιτοκό, ο Παντελιάδης κάνει το σουτ, αλλά είναι κάκιστο το τελείωμά του.

18:52

81': Απευθείας φάουλ από τον Μάσα, αποκρούει ο Καβουσάκης.

18:50

79΄: Ο Χοτζάλι κάνει καλό σουτ και ο Θεοδωρόπουλος αποκρούει.

18:50

78': Παντελιάδης αντί Γιαννούλη για τον Αστέρα.

18:48

Η σειρά των παικτών της ΑΕΛ να κυκλοφορήσουν την μπάλα στα τελευταία λεπτά.

18:45

73': Καπός αντί Μαρουκάκη για την ΑΕΛ.

18:41

69': Στη θέση του Παπαδόπουλου ο Γκρόσιος.

18:40

68': Ο Παπαδόπουλος ανοίγει στον Τσοκάνη, εκείνος από μέσα αριστερά μόνος του κάνει το πλασέ και ο Καβουσάκης αποκρούει.

18:38

Στο 56% η κατοχή για τον Αστέρα.

18:37

65': Ο Μουκάμ κάνει σουτ στην κίνηση μετά την απομάκρυνση του Γιοβάνοβιτς και στέλνει την μπάλα άουτ.

18:33

62': Χοτζάλι και Χάμος αντί Μπουντόπουλου και Λαμπρόπουλου για την ΑΕΛ.

18:32

61': Μπαίνει στην περιοχή ο Μπουντόπουλος από δεξιά, κάνει το σουτ και ο Θεοδωρόπουλος αποκρούει.

18:32

60': Ο Μουκάμ εντός περιοχής κάνει το σουτ και ο Καβουσάκης έχει την απάντηση.

18:31

59': Κόρνερ για την ΑΕΛ περνά ανεκμετάλλευτο.

18:29

57': Μάσα αντί Στανισάβλιεβιτς για τον Αστέρα.

18:28

56': Ζυγίζει το πόδι του ο Παπαδόπουλος, κάνει και το σουτ και η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.

18:27

55': Από μέσα αριστερά κάνει το σουτ ο Μουκάμ και ο Καβουσάκης μπλοκάρει.

18:24

53': Σουτ από μακριά κάνει ο Τορμένα, μπλοκάρει ο Καβουσάκης.

18:23

52': Κακό το σουτ του Κιτοκό, καμία ανησυχία για τον Καβουσάκη.

18:23

51': Κόρνερ για τον Αστέρα, ο Στανισάβλιεβιτς το εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται.

17:58

Διακοπή στο ματς, Τορμένα και Μπουντόπουλος στο έδαφος.

17:54

Δυσκολεύεται πολύ να αναπτυχθεί η ΑΕΛ.

17:50

Στο 52% η κατοχή για τον Αστέρα.

17:47

33': Κίτρινη στον Ροβίθη.

17:44

30': Ο Λαμπρόπουλος κάνει το σουτ εκτός περιοχής και ο Θεοδωρόπουλος μπλοκάρει.

17:43

Ο Μουκάμ από αριστερά πατά περιοχή, κάνει ιδανικό γύρισμα στο πέναλτι και ο Χαμντανί με ωραίο πλασέ σκοράρει.

17:42

29': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

17:41

Από τα πλάγια αναπτύσσεται συνεχώς ο Αστέρας.

17:38

24': Σέντρα-σουτ από τον Στανισάβλιεβιτς, διώχνει με μπουνιές ο Καβουσάκης.

17:37

23': Κίτρινη στον Γιοβάνοβιτς.

17:33

Διακοπή στο παιχνίδι, στο έδαφος ο Μπουντόπουλος.

17:33

19': Κίτρινη στον Κιτόκο.

17:29

Δικαίως διαμαρτύρονται οι Αρκάδες για την προηγούμενη φάση, υπήρχε οφσάιντ.

17:28

14': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ! Γίνεται βαθιά μπαλιά, ο Ροβίθης κάνει το κοντρόλ ανενόχλητος, αλλά το πλασέ του φεύγει ελάχιστα άουτ.

17:28

Ο Στανισάβλιεβιτς κοντρολάρει ωραία εκτός περιοχής, περνά τον Κοντοχρήστο, κάνει κάποια μέτρα και στη συνέχεια από μέσα δεξιά εκτελεί τον Καβουσάκη. Σκοράρει στο ντεμπούτο του ο Σέρβος.

17:27

13': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

17:25

Κυκλοφορεί η ΑΕΛ την μπάλα εδώ και 2-3 λεπτά.

17:22

8': Κατεβάζει ωραία την μπάλα ο Παπαδόπουλος, κάνει και το σουτ και αστοχεί.

17:20

6': Δυνατό σουτ από τον Κρητικό εκτός περιοχής, φεύγει η μπάλα από τα χέρια του Θεοδωρόπουλου.

17:18

Χωρίς ρυθμό τα πρώτα λεπτά.

17:14

17:12

17:11

Νικηφόρο ήταν το τελευταίο ματς για τους "βυσσινί" που πέρασαν από τις Σέρρες με 2-0.

17:08

Από ήττα προέρχονται οι Αρκάδες, οι οποίοι έχουν και αρκετές αλλαγές.

17:05

Πολύ δύσκολα θα αλλάξουν τα δεδομένα σε αυτό το ματς μετά το 0-3 του πρώτου αγώνα.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Αστέρα Τρίπολης με την ΑΕΛ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Θεοδωρόπουλος, Κιτοκό, Αλόκο, Ζησόπουλος, Γιαννούλης, Χαμντανί, Τορμένα, Στανισάβλιεβιτς, Μούκαμ, Τσοκάνης, Παπαδόπουλος
Αναπ: Καπετάνος, Ζήσης, Γκρόσιος, Φερνάντες, Μάσα, Μπερτόλιο, Παντελιάδης
ΑΕΛ
Καβουσάκης, Νικολακάκης, Γιοβάνοβιτς, Σουλιώτης, Κοντοχρήστος, Αναστασόπουλος, Λαμπρόπουλος, Κρητικός, Μπουντόπουλος, Ροβίθης, Μαρουκάκης
Αναπ: Πατσιογιώργος, Μανακούσιος, Μασούρας, Χάμος, Χοτζάλι, Κάπος
Διαιτητής: Τίκας (Καρδίτσας) Βοηθοί: Γεωργαράκος (Αθηνών), Δίπλαρης (Καρδίτσας) Τέταρτος: Μουρτζάκης (Ηρακλείου)