2
19:53

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, από το a-sports.gr καλό σας βράδυ.

19:51

Τεράστια νίκη για την Κέρκυρα, που βάζει φωτιά στην κορυφή της Β' Εθνικής. Η ΑΕΛ με 31 βαθμούς είναι μόνη πρώτη, ο Απόλλων Σμύρνης δεύτερος με 28 και οι Φαίακες έπιασαν τα Τρίκαλα στην 3η θέση με 27. Οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν έξυπνα και πήραν το τρίποντο απέναντι στον κακό στο δεύτερο ημίχρονο Απόλλωνα.

19:50

Λήξη της αναμέτρησης, με την Κέρκυρα να κάνει ανατροπή και να παίρνει το τρίποντο.

19:49

Αποβλήθηκε ο Τεννές από τον πάγκο για διαμαρτυρίες.

19:49

90'+3': Δεύτερη κίτρινη και αποβολή για τον Νίκιτς.

19:46

Κίτρινη κάρτα στον Στεργίδη.

19:46

19:45

89': Στη θέση του Ντουαλά πέρασε ο Ανδρεόπουλος στο ντεμπούτο του με τους Φαίακες.

19:45

89': Σουτ του Ντουαλά, η μπάλα πέρασε άουτ.

19:43

Κόρνερ με πάσα του Κόντου στον Ντουαλά, αυτός έκανε τη σέντρα, πρώτη κεφαλιά του Σουάνη, ο Βενέτης με νέα κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ταΐρη.

19:43

87': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

19:39

84': Νέο κόρνερ για την Κέρκυρα με τον Κόντο από τα αριστερά αυτή τη φορά, έδιωξαν εύκολα και πάλι οι αμυντικοί του Απόλλωνα.

19:38

83': Κόρνερ από τα δεξιά για την Κέρκυρα με τον Κόντο, έδιωξαν οι αμυντικοί.

19:37

82': Εκτέλεση φάουλ του Κονέ από τα αριστερά, εύκολα μαζεύει ο Κουτζαβασίλης.

19:36

81': Κίτρινη κάρτα στον Σουάνη.

19:29

74': Κίτρινη κάρτα στον Νίκιτς.

19:27

72': Κίτρινη κάρτα στον Βλάχο.

19:25

70': Στη θέση του Πάνου πέρασε ο Στεργίδης, που κάνει το ντεμπούτο του με τη φανέλα του Απόλλωνα.

19:24

Θλαστικό τραύμα ρίνος και κάκωση κεφαλής υπέστη ο Ζορμπάς, σύμφωνα με τις πρώτες εκτιμήσεις.

19:21

66': Εκτέλεση φάουλ του Κονέ, η μπάλα πέρασε άουτ.

19:19

64': Αναγκαστική αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Ζορμπάς αποχώρησε και στη θέση του πέρασε ο Παμλίδης.

19:16

60': Δυνατή σύγκρουση του Φατιόν με τον Ζορμπά, ο παίκτης της Κέρκυρας αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο με φορείο και αίματα στο κεφάλι.

19:13

58': Καλή φάση για την Κέρκυρα, ο Σουάνης έβγαλε κάθετη μπαλιά, ο Ντουαλά από θέση οφσάιντ δεν έκανε κίνηση προς την μπάλα, όλοι σταμάτησαν καθώς ο βοηθός σήκωσε το σημαιάκι του, όμως ο Σουάνης συνέχισε την προσπάθεια, μπήκε στην περιοχή και σούταρε, αλλά οι αμυντικοί έδιωξαν σε κόρνερ που πέρασε ανεκμετάλλευτο.

19:10

55': Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Ψιάνος στη θέση του Παρπέξ.

19:07

51': Κίτρινη κάρτα στον Βαλεριάνο.

19:06

50': Ξαφνική σέντρα-σουτ του Ντουαλά από τα αριστερά, ο Ταΐρης έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ. Το εκτέλεσε ο Κόντος, αλλά πέρασε χωρίς κάτι το ουσιαστικό.

19:05

49': Κίτρινη κάρτα στον Φαρινόλα.

19:04

Ο Κόντος εκτέλεσε το φάουλ από τα δεξιά, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά, έσκασε στο έδαφος και κρέμασε τον Ταΐρη, για το 1-1.

19:03

48': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

19:02

46' Αλλαγή και για την Κέρκυρα. Ο Κόντος αντί του Φάμπιο.

19:01

46' Πρώτη αλλαγή, αναγκαστική για τον Απόλλωνα. Στη θέση του Κύργια πέρασε ο Γκότοβος.

19:01

46': Ξεκίνησε το β' ημίχρονο.