1
21:30

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, από το a-sports.gr καλό σας βράδυ.

21:27

Εξαιρετικό ματς για τον Ολυμπιακό που αδικείται από το "φτωχό" 3-1. Τυχερός που έμεινε τόσο χαμηλά το σκορ ο Λεβαδειακός.

21:19

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Ολυμπιακός - Λεβαδειακός 3-1.

21:18

90'+2: Μακρινό σουτ Μαχαίρα, πολλά μέτρα άουτ.

21:17

Συμπληρώθηκαν τα 90'. Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:16

90': Διαγώνιο σουτ Μίνγκα, δεν έχει πρόβλημα ο Ρομπέρτο.

21:15

Σέντρα Μίνγκα από τα δεξιά, ο Μπεν νικά στην έξοδο τον Ρομπέρτο και στα δίχτυα, 3-1 μειώνουν οι Βοιωτοί.

21:15

88': ΓΚΟΛ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!

21:14

87': Υπόδειξη οφσάιντ στον Σεμπά. Λάθος.

21:11

85': Φάουλ από τα αριστερά με τον Ντουρμάζ, αδύναμη κεφαλιά Μανιάτη, εύκολα στην αγκαλιά του Βερέμκο.

21:09

Έχει φτάσει τις 20 τελικές ο Ολυμπιακός έναντι μίας!

21:08

82': Τρίτη αλλαγή και για τον Μάρξο Σίλβα για λογαριαμσό του Ολυμπιακού. Ο Σεμπά αντί του Πάρντο.

21:07

81': Σέντρα Σαλίνο από τα δεξιά, Κολοβός και Ιντέγιε στην πορεία της μπάλας δεν μπορούν να βρουν την μπάλα μπροστά από τον Βερέμκο, και άουτ.

21:03

76': Οφσάιντ ο Μανιάτης. Σωστή απόφαση.

21:01

74': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μανιάτης στη θέση του Καμπιάσο.

20:57

71': Πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Κολοβός στη θέση του καταχειροκροτούμενου Ντομίνγκεζ.

20:56

70': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Άκης Μάντζιος για τον Λεβαδειακό. Ο Καψάσκης αντί του Ντομοβτσίσκι.

20:55

69': Μακρινό σουτ Ντα Κόστα, πολλά μέρα άστόχο.

20:54

68': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό με τον Μερεμπασβίλι, εύκολα διώχνουν οι Παιραιώτες.

20:52

66': Ο Πάρντο έβγαλε για τον Καμπιάσο, σουτ από το ύψος της περιοχής με πολλά φάλτσα, άουτ.

20:49

63': Μακρινό σουτ Πάρντο, άουτ.

20:44

58': Νεύρα ανάμεσα σε Πάρντο και Μεντί σε δικεδίκηση. Αλληλοτραβήγματα... Κίτρινη και στους δύο.

20:42

Ο Ντουρμάζ βγάζει από τα αριστερά, ο Ντουρμάζ κολλά την μπάλα στιγμιαία, αποφεύγει στο τετ α τετ τον Βερέμκο και με πλασέ σε κενή εστία κάνει το 3-0.

20:42

56': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:42

56': Εκτέλεση φάουλ για τον Λεβαδειακό με τον Μερεμπασβίλι από τα αριστερά, ίσα που φτάνει η μπάλα στον Ρομπέρτο.

20:40

Κυκλοφορεί ωραία την μπάλα ο Ολυμπιακός σε αυτά τα πρώτα λεπτά του δεύτερου 45λεπτου, χωρίς ακόμα όμως να έχουμε φάση.

20:32

46': Έναρξη β' ημιχρόνου.

20:32

46': Δύο αλλαγές για τον Λεβαδειακό με το ξεκίνημα του δεύτερου 45λέπτου. Ο Παππάς αντί του Μουλόπουλου και ο Μερεμπασβίλι αντί του Τσουρίκοφ.

20:19

Σαρωτικός ο Ολυμπιακός στο πρώτο μισό του ματς. Με 16 τελικές (οι 10 στην εστία) έναντι μίας από τον Λεβαδειακό και κατοχή μπάλας στο 72%!

20:16

Λήξη α' ημιχρόνου, Ολυμπιακός - Λεβαδειακός στο 2-0.

20:15

Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Από τα αριστερά ο Ντουρμάαζ στην εκτέλεση, σουτ Μιλιβόγεβιτς, πολλά μέτρα άουτ.

20:15

Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος...

20:14

44': Σουτ Ντομίνγκεζ έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

20:11

Γύρισμα του Ντομίνγκεζ απο τα αριστερά προς την περιοχή των Βοιωτών, ο Βερέμκο βγαίνει για να μαζέψει αλλά μπερδεύεται με τον Γιάχιτς, η μπάλα χάνεται και φτάνει στον Πάρντο που σε κενή εστία με πλασεδάκι κάνει το 2-0 σαν σε προπόνηση. Τραγικό λάθος από τον γκολκίπερ του Λεβαδειακού.

20:11

42': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:10

41': Φωνάζουν για χέρι οι παίκτες του Ολυμπιακού σε διώξιμο του Τσουρίκοφ. Υπάρχει επαφή, όμως ο ρέφερι λέει "παίζετε".

20:05

37': Καλή στιγμή. Ο Ιντέγιε με εξαιρετική ενέργεια έβγαλε από τα αριστερά, ο Ντομίνγκεζ με μαγική έμπνευση αφήνει για τον Πάρντο, σουτ από το ύψος του πέναλτι, θα αποκρούσει ο Βερέμκο.

20:01

Ξύπνησε ο κόσμος, χειροκροτήματα από τους 10.000 περίπου οπαδούς του Ολυμπιακού.

19:57

28': Νέα απίστευτη ευκαιρία. Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από τα δεξιά... Προβολή Ιντέγιε σχεδόν εξ επαφής και η μπάλα πάνω από την εστία!

19:56

27': Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ντομίνγκεζ από τα αριστερά αυτή τη φορά βγάζει για τον Ιντέγιε σουτ από το ύψος του πέναλτι διώχνει αρχικά ο Μαχαίρας με προβολή και εν συνεχεία με κεφαλιά λίγο πριν από τη γραμμή ο Μουλόπουλος.

19:54

25': Σουτ Μαζουακού από τα αριστερά, διώχνει προσωρινά ο Βερέμκο, νέο σουτ από τον Σιόβα, η μπάλα πάνω από την εστία των φιλοξενούμενων.

19:54

24': Σέντρα Ντομίνγκεζ από τα δεξιά, μετά απο εξαιρετική προσπάθεια, κεφαλιά Καμπιάσο, άουτ.

19:51

20': Μακρινό σουτ Ντομίνγκεζ, δεν βρίσκει στόχο...

19:49

19': Σέντρα Μίνγκα από τα δεξιά, ο Μπεν δεν βρίσκει καλά την μπάλα, σουτ, πολλά μέτρα άουτ αν και ο επιθετικός του Λεβαδειακού βρέθηκε μόνος στο ύψος του πέναλτι.

19:45

Ο Ντομίνγκεζ μοιράζει στον Πάρντο και εκείνος από τα δεξιά μπαίνει στην περιοχή, ανοίγει προς τα αριστερά και ο Ιντέγιε σε κενή εστία (Βερέμκο έχει βγει για να κλείσει τον Κολομβιανό) απλά ακουμπά την μπάλα και τη στέλνει στα δίχτυα, 1-0.

19:45

16': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

19:43

13': Ο Ντομίνγκεζ βγάζει τη συρτή σέντρα από τα δεξιά, προλαβαίνει ο Μουλόπουλος και διώχνει σε κόρνερ. Το εκτελείται, κεφαλιά Σιόβα, ψηλά πάνω από την εστία του Λεβαδειακού.

19:41

11': Σε θέση οφσάιντ ο Ντομίνγκεζ.

19:39

10': Επικίνδυνη σέντρα-γέμισμα Μαζουακού, με τις γροθιές καθαρίζει ο Βερέμκο.

19:32

2': Σέντρα Μιλιβόγεβιτς, κεφαλιά υπό πίεση Καμπιάσο, δεν έχει πρόβλημα ο Βερέμκο.

19:31

1': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί από τα δεξιά ο Ντομίνγκεζ, διώχνουν οι αμυντικοί του Λεβαδειακού.

19:30

1': Έναρξη αναμέτρησης.

19:29

Ο Σίλβα από την πλευρά του ξεκουράζει τον πρώτο σκόρερ Κώστα Φορτούνη!

19:27

Οι δύο ομάδες κάνουν την επίσημη εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:26

Με πολλές απουσίες ο Λεβαδειακός σε αυτό το ματς... Μιλιάζες, Μπελγκαζουανί, Φαβάλι, Ρομέου, Ουόν είναι τραυματίες, αλλά και τους Γιακουμάκη, Μάντζιο, που είναι τιμωρημένοι.

19:23

Στους 12 βαθμούς Κελσίου η θερμοκρασία στο "Γ. Καραϊσκάκης", που τηρουμένων των αναλογιών έχει λίγο κόσμο στις εξέδρες.

19:19

Να συνεχίσει να σπάει τα ρεκόρ θέλουν οι Πειραιώτες που θέλουν το 17 στα 17 στις νίκες στις αντίστοιχες αγωνιστικές της Σούπερ Λίγκας! Περίφημα τα πάνε έως τώρα οι Βοιωτοί, οι οποίοι βρίσκονται στην 7η θέση με 22 βαθμούς και με ένα ματς λιγότερο.

19:16

Καλησπέρα σας, σε περίπου 15 λεπτά αρχίζει το ματς ανάμεσα στον πρωτοπόρο του πρωταθλήματος Ολυμπιακό και τον Λεβαδειακό.