19:10

19:09

Λήξη αναμέτρησης, νίκη 1-0 για τον Πανιώνιο.

19:07

90+3': Στη θέση του Μπακασέτα ο Πατσατζόγλου για τον Πανιώνιο

19:05

19:03

Σκληρό φάουλ από τον Σαραμαντά, ο οποίος γλίτωσε την κίτρινη.

19:01

86': Χαλκιαδάκης αντί Ανσαριφάρντ για τον Πανιώνιο. Αποθεώνεται ο Ιρανός.

18:58

Αρκετά τα φάουλ των παικτών του Ηρακλή στα τελευταία λεπτά. Βολεύει τους γηπεδούχους αυτό που ροκανίζουν και χρόνο όσο μπορούν.

18:55

81': Κίτρινη στον Μπαρτολίνι.

18:55

81': Σουτ εκτός περιοχής με το αριστερό κάνει ο Ανσαριφάρντ και ο Χουάντερσον μπλοκάρει.

18:54

80': Ωραία ενέργεια από τον Ανσαριφάρντ, αλλά ανοίγει πολύ την μπάλα και ο Χουάντερσον τον προλαβαίνει.

18:52

78'; Στη θέση του Καραμάνου ο Καθάριος για τον Πανιώνιο.

18:50

Περίεργη φάση με τον Καραμάνο να παίζει το 1-2 με τον... διαιτητή.

18:46

72': Λουκίνας αντί Κυριακίδη για τον Ηρακλή.

18:45

Δραστήριος ο Καραμάνος στα τελευταία λεπτά, αντιμετωπίζει πολλά προβλήματα ο Σαραμαντάς στο μαρκάρισμά του.

18:41

67': Κίτρινη στον Ανσαριφάρντ.

18:38

64': Στη θέση του Πουρτουλίδη ο Ζαμπάζης για τον Ηρακλή.

18:34

Εξαιρετικά αναπτύσσονται οι γηπεδούχοι, ο Μασούρας βγάζει στον Μπακασέτα, εκείνος κάνει εξαιρετικό γύρισμα και από κοντά ο Ανσαριφάρντ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

18:33

59': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

18:29

55': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο, ο Ανσαριφάρντ αδειάζει τον προσωπικό του αντίπαλο, κάνει το σουτ με το αριστερό και ο Χουάντερσον αποκρούει.

18:26

52': Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Ο Οικονόμου παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

18:23

49': Κόρνερ για τον Ηρακλή περνά ανεκμετάλλευτο.

18:22

Με ενέργεια μπήκε ο Πανιώνιος.

18:20

46': Τσότρας αντί Ιντζόγλου για τον Ηρακλή.

18:20

18:19

18:02

18:01

45': Κίτρινη στον Πασά.

17:58

Στο έδαφος παραμένει ο Χουάντερσον, γεγονός που έχει εξοργίσει τον κόσμο.

17:57

42': Ο Μασούρας κερδίζει τις κόντρες, μπαίνει στην περιοχή και ο Χουάντερσον μπλοκάρει. Με μικρή καθυστέρηση ο Βραζιλιάνος τινάζεται και ζητά φάουλ.

17:56

41': Ο Μπακασέτας εκτελεί κόρνερ, η μπάλα απομακρύνεται και το σουτ του Μασούρα είναι εντελώς ακίνδυνο.

17:54

Ένα ακόμη σουτ εκτός περιοχής του Μπακασέτα κοντράρει στα σώματα. Έχει γίνει τουλάχιστον τρεις φορές αυτό.

17:50

Αρκετά τα λάθη στα τελευταία λεπτά.

17:46

Εξακολουθεί να παίζει με δέκα ο Ηρακλής, καθώς δεν έχει μπει ακόμα ο Μπουκουβάλας στον αγωνιστικό χώρο.

17:43

Προσωρινή διακοπή, στο έδαφος ο Μπουκουβάλας.

17:40

25': Κίτρινη στον Ιντζόγλου.

17:37

21': Εντελώς άστοχο το μακρινό σουτ του Ανσαριφάρντ.

17:33

17': Ο Μπακασέτας βγάζει ωραία σέντρα, ο Ανσαριφάρντ πιάνει καρφωτή κεφαλιά και ο Χουάντερσον αποκρούει εξαιρετικά.

17:32

Μόλις έφτασε στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης και ο Γιώργος Καραγκούνης.

17:31

Μία λογομαχία ανάμεσα σε Χουάντερσον και Καραμάνο.

17:29

13': Εκτελείται κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Οικονόμου, εκείνος κάνει το σουτ και αστοχεί.

17:29

13': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ωραία ενέργεια από τον Ανσαριφάρντ, την τελευταία στιγμή διώχνει ο Μπαρτολίνι προ του Μπακασέτα.

17:28

Ισορρόπησε ο Ηρακλής, ο οποίος προσπαθεί να παγώσει τον ρυθμό.

17:24

Στις εξέδρες του γηπέδου και ο Μητρόπουλος, ο οποίος υπενθυμίζεται πως σύντομα θα αποτελέσει παρελθόν από τον Πανιώνιο κατόπιν δικής του επιθυμίας.

17:23

7': Μακρινό σουτ από τον Οικονόμου, πέφτει και μπλοκάρει με άνεση ο Χουάντερσον.

17:21

5': Ο Μπακασέτας κάνει ένα σουτ λίγο έξω από την περιοχή και αυτό είναι άστοχο.

17:19

Έχει μπει καλύτερα ο Πανιώνιος με διάθεση να επιτεθεί.

17:16

17:14

Δεν είναι πολύς ο κόσμος στις εξέδρες. Δεν βοήθησε και ο βροχερός καιρός.

17:13

Βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ενδεκάδες και το διαιτητικό τρίο.

17:09

Οι δύο ομάδες μεσοβδόμαδα νίκησαν στο Κύπελλο. Ο Πανιώνιος τον Εργοτέλη στο Ηράκλειο και ο Ηρακλής τη Βέροια στην Ημαθία.

17:05

Από νίκη επί της Καλλονής με χατ τρικ του Βέλλιου προέρχεται ο Ηρακλής.

17:03

Νίκη μετά από τέσσερις αγωνιστικές αναζητούν οι Νεοσμυρνιώτες, που είχαν δύσκολα ματς με ΠΑΟΚ, ΑΕΚ, Ατρόμητο και Ολυμπιακό.

16:59

Επιστρέφουν στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες.

16:53

Στο ίδιο γήπεδο οι δύο ομάδες πέρυσι είχαν δώσει ένα συγκλονιστικό ματς για την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου. Ο"Γηραιός" ήταν εκείνος που πανηγύρισε στο φινάλε παίρνοντας το εισιτήριο στην επόμενη φάση μέσω της διαδικασίας των πέναλτι.

16:49

Στον αγωνιστικό χώρο βρίσκονται και οι δύο ομάδες, με τους ποδοσφαιριστές να κάνουν το καθιερωμένο ζέσταμα.

16:45

Καλησπέρα σας από τη Νέα Σμύρνη, είμαι ο Αντώνης Τσιράκης και θα σας μεταφέρω την εξέλιξη στο παιχνίδι του Πανιωνίου με τον Ηρακλή.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Διούδης, Βλάχος, Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Οικονόμου, Σιώπης, Κόρμπος, Μασούρας, Μπακασέτας, Καραμάνος, Ανσαριφάρντ
Αναπ: Παπαδόπουλος, Τασουλής, Χαλκιαδάκης, Αργυρόπουλος, Καθάριος, Ντουρμισάι, Πατσατζόγλου
ΗΡΑΚΛΗΣ
Χουάντερσον, Μπουκουβάλας, Μπαρτολίνι, Ζιαμπάρης, Σαραμαντάς, Πουρτουλίδης, Ιντζόγλου, Κυριακίδης, Ρομάνο, Πασάς, Βέλλιος
Αναπ: Περνίς, Καρασαλίδης, Ζαμπάζης, Λουκίνας, Κάσσος, Τσότρας, Τσιλιανίδης
Διαιτητής: Παππάς (Αθηνών) Βοηθοί: Τουμπακάρης (Αθηνών), Καμπούρης (Ευβοίας) 4ος: Τσαμούρης (Πειραιά)