Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την ΑΕΚ με 2-1.

21:24

Πιέζει η Ξάνθη στα τελευταία λεπτά

21:22

90'+1': Κόρνερ του Λουσέρο, η κεφαλιά του Βασιλακάκη έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

21:21

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

21:20

89': Αδύναμη κεφαλιά του Λισγάρα, άουτ η μπάλα

21:19

Εχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα, η ΑΕΚ κλείστηκε, η Ξάνθη αδυνατεί να δημιουργήσει ευκαιρίες

21:16

85': Κίτρινη κάρτα στον Λισγάρα

21:15

83': Κίτρινη κάρτα στον Αραβίδη

21:13

81': Κίτρινη κάρτα στον Ντίντακ

21:10

79': Τζιμπούρ αντί του Μπαρμπόσα

21:09

Η Ξάνθη πλέον, έχει πάρει τη μπάλα στα πόδια της και προσπαθεί να φανεί απειλητική, χωρίς αποτέλεσμα προς το παρών

21:03

Ο Πογέτ αλλάζει το σύστημα της ΑΕΚ σε 5-3-2

21:02

71': Γιόχανσον αντί του Βάργκας και Κολοβέτσιος αντί του Μάνταλου

21:01

70': Ντιμιτρόφ αντί του Νιέτο

20:55

64': Ο Νιέτο το εκτέλεσε, ο Ανέστης το απέκρουσε και ο Λαμπρόπουλος έδιωξε σε κόρνερ

20:54

63': Πέναλτι για την Ξάνθη. Ο Λαμπρόπουλος έσπρωξε τον Καπετάνο μέσα στην περιοχή σε διεκδίκηση της μπάλας ψηλά στον αέρα.

20:53

62': Κόρνερ για την Ενωση με τον Βάργκας να εκτελεί και τους αμυντικούς να διώχνουν

20:50

58': Καπετάνος αντί του Ερέα

20:49

57': Κίτρινη κάρτα στον Σολτάνι

20:48

Όπως στις αρχές του πρώτου μέρους, έτσι και στην επανάληψη η ΑΕΚ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και σκόραρε

20:45

Φοβερό γκολ για την Ένωση. Μπαλιά του Βάργκας, ο Μπαρμπόσα έπιασε ένα σουτ βολίδα με το αριστερό και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του

20:44

53': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ

20:39

47': Κίτρινη κάρτα στον Νιέτο

20:37

46': Έναρξη β' ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγές και οι δύο ομάδες