16:57

16:57

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Παναθηναϊκό με 2-1.

16:55

90'+3: Ο Ακόστα εντός περιοχής κάνει διαγώνιο σουτ και ο Τελάντερ βάζει την προβολή και κοντράρει.

16:52

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:50

88': Απευθείας φάουλ εκτελεί ο Λίλα, άουτ φεύγει η μπάλα.

16:47

85': Ο Μπεργκ από αριστερά κάνει το γύρισμα, ο Καρέλης πάει να μπει στη φάση, αλλά δεν τα καταφέρνει.

16:47

85': Κίτρινη στον Τζημόπουλο.

16:45

83': Ίλιτς αντί Μανιά για τον ΠΑΣ.

16:41

79': Μπεργκ αντί Πέτριτς για τον Παναθηναϊκό.

16:40

Ο Καλτσάς εκτελεί κόρνερ, ο Πέτριτς παίρνει καρφωτή κεφαλιά και σκοράρει. Απίστευτο ότι ο Κροάτης ήταν προγραμματισμένο να γίνει αλλαγή.

16:40

78': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

16:39

78': Ηλιάδης αντί Γαρουφαλιά για τον ΠΑΣ.

16:39

77': Κίτρινη στον Τσουκαλά.

16:37

Ο Ζέκα κάνει εξαιρετική κάθετη πάσα, ο Πέτριτς πλασάρει, ο Βελλίδης αποκρούει και στη συνέχεια ο Αμπέντ από κοντά σκοράρει.

16:36

75': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

16:35

73': Σκοράρει ο Καλτσάς, αλλά το γκολ ακυρώνεται για οφσάιντ. Με πολύ μεγάλη καθυστέρηση σήκωσε το σημαιάκι ο βοηθός. Έξαλλοι στον πάγκο του Παναθηναϊκού.

16:33

72': Σουτ εκτός περιοχής από τον Ζέκα, πέφτει και μπλοκάρει ο Βελλίδης.

16:33

71': Καλτσάς αντί Μπουμάλ για τον Παναθηναϊκό.

16:31

70': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Από αριστερά ο Καρέλης κάνει παράλληλη μπαλιά, ο Μπουμάλ πιεζόμενος κάνει την προβολή και ο Βελλίδης μπλοκάρει.

16:31

69': Ο Μανιάς κάνει διαγώνιο σουτ εκτός περιοχής και ο Κοτσόλης μπλοκάρει.

16:30

68': Ο Πράνιτς εκτελεί απευθείας το φάουλ και στέλνει την μπάλα ψηλά.

16:28

67': Αποβάλλεται με απευθείας κόκκινη ο Καρανίκας, ο οποίος γκρεμίζει τον Καρέλη. Ήταν σε προφανή θέση για γκολ ο τελευταίος και θα έμπαινε στην περιοχή.

16:27

66': Στη θέση του Γιάκου ο Μπέριος για τον ΠΑΣ.

16:25

63': Κόρνερ κερδίζει ο Παναθηναϊκός. Το εκτελεί ο Πράνιτς, ο Καρέλης παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

16:23

62: Κόρνερ για τον ΠΑΣ, ο Ακόστα το εκτελεί και ο Κοτσόλης μπλοκάρει.

16:22

Στο τελευταίο replay που έδειξε το συνδρομητικό, φάνηκε ότι ίσως ο σκόρερ ήταν ελάχιστα πιο μπροστά από τους αμυντικούς των "πρασίνων".

16:19

Ο Γιάκος παίρνει την κεφαλιά μετά το βολέ του Βελλίδη, το κέντρο άμυνας του Παναθηναϊκού απουσιάζει, ο Βέμερ προσπαθεί να κλείσει τον Ακόστα αλλά εκείνος πατά περιοχή και με πλασέ σκοράρει.

16:19

57': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

16:17

Προσωρινή διακοπή στο ματς, στο έδαφος ο Βέμερ.

16:13

52': Ο Μπουμάλ κάνει μία προσωπική ενέργεια, αλλά το τελείωμά του είναι κάκιστο.

16:11

49': ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναθηναϊκό! Ο Πράνιτς εκτελεί φάουλ, ο Τελάντερ παίρνει την κεφαλιά και σημαδεύει το δεξί δοκάρι του Βελλίδη.

16:07

Δύο με τρεις μήνες εκτός αγωνιστικής δράσης τελικά φαίνεται πως θα μείνει ο Σάντσεθ σύμφωνα με τις πρώτες εκτιμήσεις.

16:07

16:06

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:51

Φόβοι πως έχει υποστεί κάταγμα στον βραχίονα ο Σάντσεθ.

15:49

15:48

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

15:47

45': Ο Βέμερ βγάζει τη σέντρα, ο Πέτριτς παίρνει την κεφλαιά και ο Βελλίδης μπλοκάρει εύκολα.

15:43

41': Από μακριά και υπό πίεση δοκιμάζει το σουτ ο Καρέλης, ψηλά φεύγει η μπάλα.

15:39

Πολλές οι μονομαχίες στον χώρο του κέντρου, δεν φτάνει σε τελική καμία εκ των δύο ομάδων.

15:35

Περιμένει ο ΠΑΣ, ο οποίος κατά κύριο λόγο προσέχει τα μετόπισθέν του και ψάχνει την ευκαιρία για να βγει στην κόντρα.

15:31

Κυκλοφορεί την μπάλα στα τελευταία λεπτά ο Παναθηναϊκός.

15:27

25': Ο Ακόστα εκτελεί απευθείας φάουλ από μακριά και στέλνει την μπάλα άουτ.

15:25

24': Ο Πέτριτς εκτός περιοχής κάνει σουτ με την μπάλα να αναπηδά και τη στέλνει ψηλά.

15:22

20': Κίτρινη στον Πράνιτς.

15:19

17': Ο Καρανίκας κρατά τον Πέτριτς, εκείνος πέφτει εύκολα και στη συνέχεια διαμαρτύρεται για πέναλτι.

15:16

15': Βγαίνει η σέντρα από δεξιά από τον Καρανίκα, ο Κουτρουμπής ακουμπά ελάχιστα κι αυτό αιφνιδιάζει τον Μανιά που χάνει το κοντρόλ.

15:13

11': Κουτρουμπής αντί Σάντσεθ για τον Παναθηναϊκό.

15:10

Στο έδαφος ο Σάντσεθ που δείχνει να πονά πολύ. Συγκρούστηκε με τον Κοτσόλη.

15:10

8': Ο Ακόστα εκτελεί φάουλ, ο Κοτσόλης κάνει κάκιστη έξοδο, αλλά ο Μιχαήλ από δύσκολη θέση δεν μπορεί να γυρίσει την μπάλα.

15:06

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

15:02

15:01

14:57

Ντεμπούτο για τον Μπουμάλ, στον πάγκο ο Μπεργκ με πρόβλημα της τελευταίας στιγμής.

14:55

Η πρώτη συνάντηση των δύο ομάδων τη φετινή σεζόν ήταν στη Λεωφόρο με τον Παναθηναϊκό να νικά με 3-1.

14:53

Νικηφόρο ήταν και το πρώτο ματς των "πρασίνων" για το 2016, αυτό κόντρα στον Παναιτωλικό με 4-2.

14:49

Από νίκη επί της Βέροιας προέρχονται οι Γιαννιώτες.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Παναθηναϊκό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Βελλίδης, Καρανίκας, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Ναδάλες, Τσουκαλάς, Γαρουφαλιάς, Λίλα, Ακόστα, Γιάκος, Μανιάς.
Αναπ: Περιστερίδης, Κολιοφούκας, Ίλιτς, Μπέριος, Ηλιάδης, Σκόνδρας, Μασούρας.
Κοτσόλης, Βέμερ, Τελάντερ, Σάντσεθ, Πράνιτς, Εσιέν, Αμπέντ, Ζέκα, Μπουμάλ, Πέτριτς, Καρέλης.
Αναπ: Κότσαρης, Κουτρουμπής, Λαγός, Μπεργκ, Ατζαγκούν, Καλτσάς, Στάικος.
Διαιτητής: Μάνταλος (Καβάλας) Βοηθοί: Μαγιάννης (Άρτας), Μεσσήνης (Αχαΐας) Τέταρτος: Ρούσσος-Μπεκερτζής (Πρέβεζας)