19:10

19:10

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Πανιώνιο με 1-0.

19:09

90'+3: Κίτρινη στον Αργυρόπουλο.

19:08

Στο έδαφος ο Καθάριος, προσωρινή διακοπή.

19:07

90'+2: Ωραία σέντρα από τον Μάνο, ο Αργυρόπουλος καταφέρνει να διώξει προ του Κούρτι.

19:06

Τρία τα λεπτά των καθυσετρήσεων.

19:02

87': Κόρμπος αντί Χαλκιαδάκη για τον Πανιώνιο.

19:02

86': Δυνατό σουτ από τον Κούτρι, η μπάλα φεύγει ψηλά.

18:58

83': Καμαρά αντί Γαρεφαλάκη για τον Εργοτέλη.

18:58

83': Κίτρινη στον Τασουλή.

18:55

Στο 53% η κατοχή μπάλας για τον Πανιώνιο.

18:52

76': Κίτρινη στον Άλμπι.

18:50

75': Στα χέρια του Αθανασίου το πλασέ του Μασούρα.

18:49

Νεύρα ανάμεσα σε Μάνο και Ρισβάνη.

18:46

70': Κίτρινη στον Καθάριο.

18:44

69': Ο Μάνος κάνει γυριστό εντός περιοχής, η μπάλα κοντράρει και ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει.

18:43

68': Βγάζει τη σέντρα ο Μασούρας, παίρνει την κεφαλιά ο Ανσαριφάρντ και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

18:42

66': Δυνατό σουτ από τον Αυγενικού, πέφτει και αποκρούει ο Παπαδόπουλος.

18:38

63': Ανσαριφάρντ και Μασούρας μπαίνουν αντί Μπακασέτα και Βιγιάλμπα για τον Πανιώνιο.

18:36

60': Ο Κούτρι κάνει το σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στην αγκαλιά του Παπαδόπουλου.

18:34

Ωραία η συνεργασία των παικτών του Πανιωνίου, αλλά στο φινάλε δεν μπορεί ο Καραμάνος.

18:30

55': Κίτρινη στον Μπακασέτα.

18:29

53': Γίνεται γέμισμα από την άμυνα, ο Μάνος παίρνει την κεφαλιά και ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει.

18:26

50': Δοκιμάζει το πόδι του ο Κούτρης, μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.

18:24

Ο ισχυρός άνεμος θα είναι πλέον υπέρ των γηπεδούχων και θα προσπαθήσουν να το εκμεταλλευτούν.

18:21

18:20

Υπάρχει ένα μικρό άνοιγμα στο ένα τέρμα.

18:19

18:05

18:04

18:04

45': Ευκαιρία για τον Εργοτέλη! Ο Μάνος κάνει ωραία κούρσα, μπαίνει στην περιοχή και ο Παπαδόπουλος αποκρούει το πλασέ του.

18:01

42': ΔΟΚΑΡΙ για τον Πανιώνιο! Από το ύψος του ημικυκλίου ο Μπακασέτας πιάνει πολύ δυνατό σουτ και σημαδεύει το δεξί δοκάρι του Αθανασίου.

17:59

41': Καλή αντεπίθεση για τον Πανιώνιο, αλλά τραγική η επιλογή του Βιγιάλμπα όταν μπαίνει στην περιοχή.

17:59

40': Κόρνερ για τον Εργοτέλη, ο Αυγενικού το εκτελεί και ο Παπαδόπουλος διώχνει με γροθιές.

17:57

39': Δοκιμάζει το πόδι του εκτός περιοχής ο Χαλκιαδάκης και στέλνει την μπάλα ψηλά.

17:54

35': Κόρνερ για τον Πανιώνιο, ο Βιγιάλμπα το εκτελεί ξανά στο πρώτο δοκάρι, αλλά αυτή τη φορά η μπάλα απομακρύνεται έστω και με δυσκολία.

17:50

Περιμένει ο Πανιώνιος, ο οποίος έχει δώσει χώρο στον Εργοτέλη.

17:46

Στο ρελαντί παίζουν και οι δύο ομάδες.

17:42

22': Αλλαγή για τον Εργοτέλη, στη θέση του Δωματά ο Κυριακόπουλος. Για λίγα λεπτά έπαιζαν με 10 οι γηπεδούχοι.

17:41

22': Ο Χαλκιαδάκης κάνει εξαιρετική ενέργεια, μπαίνει στην περιοχή, δοκιμάσει και το πόδι του και αποκρούει ο Αθανασίου.

17:38

Ξανά στο έδαφος ο Δωματάς αλλά αυτή τη φορά είναι εμφανές πως δεν μπορεί να συνεχίσει. Φεύγει και πάει κατευθείαν στα αποδυτήρια.

17:37

Ο Βιγιάλμπα εκτελεί κόρνερ στο πρώτο δοκάρι, ο Καραμάνος από τη μικρή περιοχή παίρνει κεφαλιά και σκοράρει. Κάκιστη η αντίδραση του Αθανασίου που έπρεπε να έχει βγει.

17:36

17': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

17:33

14': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Καραμάνος εντός περιοχής κοντρολάρει, κάνει και το πλασέ και ο Αθανασίου αποκρούει.

17:31

13': Κίτρινη στον Βιγιάλμπα.

17:29

11': Κόρνερ για τον Πανιώνιο περνά ανεκμετάλλευτο.

17:27

9': Ο Βιγιάλμπα κόβει στον Μπακασέτα, εκείνος κάνει διαγώνιο σουτ από μέσα αριστερά και αστοχεί.

17:26

Δεν έχει ρυθμό στα πρώτα λεπτά το ματς.

17:22

3': Από εκτέλεση κόρνερ ο Άλμπι παίρνει την κεφαλιά και ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει εύκολα.

17:20

Πονάει πολύ ο Δωματάς, διακοπή στο ματς.

17:19

17:18

Τώρα έγινε και αυτό και όλα είναι έτοιμα για να ξεκινήσει ο αγώνας.

17:16

Δεν έχουν βγει ακόμα στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

17:12

Πολύ καλή έως τώρα η χρονιά για τους Νεοσμυρνιώτες που θέλουν να διακριθούν στο Κύπελλο.

17:09

Δύσκολοι καιροί στον Εργοτέλη με την αβεβαιότητα που υπάρχει μετά την παραίτηση του Παπουτσάκη.

17:05

Λίγες μέρες πριν έπαιξαν ξανά οι δύο ομάδες με τον Πανιώνιο να νικά τον Εργοτέλη για τη φάση των ομίλων.

17:01

Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά, το παιχνίδι του Εργοτέλη με τον Πανιώνιο ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
Αθανασίου, Ρέντζας, Πίτσος, Άλμπι, Κούτρης, Αυγενικού, Κούρτι, Φουκαράκης, Δωματάς, Μάνος, Γαρεφαλάκης.
Αναπ: Μυλωνάκης, Δερμιτζάκης, Κυριακόπουλος, Αχμέντ Καμαρά, Γιαλούσης, Μπουρσέλης.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Παπαδόπουλος, Αργυρόπουλος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Τασουλής, Σιώπης, Καθάριος, Μπακασέτας, Χαλκιαδάκης, Βιγιάλμπα, Καραμάνος.
Αναπ: Γιαννιώτης, Πινιώτης, Ανσαριφάρντ, Ντουρμισάϊ, Κόρμπος, Μασούρας, Πατσατζόγλου.
Διαιτητής: Σελίμος (Λακωνίας) Βοηθοί: Αναστόπουλος (Αρκαδίας), Σταθόπουλος (Ηλείας) Τέταρτος: Γιαννουλάκης (Χανίων)