Παρά το γεγονός ότι η ΑΕΛ πάλεψε, ο Αστέρας Τρίπολης ήταν αποτελεσματικός και ουσιαστικά «αγκαλιάζει» από σήμερα την πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας. Την άλλη εβδομάδα η ρεβάνς στην Τρίπολη.

19:07

Λήξη του ματς! 0-3.

19:06

Ο Παπαδόπουλος βγάζει την κάθετη μπαλιά στον Μούκαμ κι εκείνος μέσα από την περιοχή κάνει το πλασέ για το 0-3.

19:06

90'+4: ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΑΤΡΙΠΟΛΗΣ!

19:03

90'+1: Κίτρινη κάρτα στον Ναγιάρ.

19:03

18:57

84': Εκτελείται από τα δεξιά, διαμαρτύρονται για χέρι του Γιαννούλη οι γηπεδούχοι, συνεχίζεται το ματς.

18:56

84': Κόρνερ για την ΑΕΛ. Εκτελείται από τα δεξιά, αποφέρει κι άλλο κόρνερ.

18:51

79': Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Τορμένα στη θέση του Κουρμπέλη.

18:50

77': Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης. Εκτελείται από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

18:49

76': Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης. Εκτελείται από τα δεξιά από τον Μούκαμ, δεν αποφέρει κάτι.

18:48

75': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Ναγιάρ στη θέση του Ουρτάδο.

18:46

73': Μακρινό σουτ του Τσοκάνη, άουτ η μπάλα.

18:42

69': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Κουτσιανικούλης στη θέση του Λαμπρόπουλου.

18:40

68': Κίτρινη κάρτα στον Μπόγιοβιτς.

18:37

Ο Παπαδόπουλος βγάζει την μπαλιά στον Φούντα που από τα αριστερά της περιοχής κάνει το σουτ, ο Καβουσάκης διώχνει αρχικά, αλλά ο άσος του Αστέρα παίρνει πάλι το ριμπάουντ και αυτή τη φορά ευστοχεί.

18:37

64': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

18:37

64':Σουτ του Φούντα έξω από την περιοχή, άουτ.

18:35

63': Κόρνερ για την ΑΕΛ. Το εκτελεί από δεξιά ο Κοντοχρήστος, μπλοκάρει ο Θεωδορόπουλος.

18:32

59': Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Μούκαμ εκτελεί από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

18:31

58': Ο Μαρουκάκης μπαίνει... ορεξάτος και κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή δεξιά, αλλά ο Θεοδωρόπουλος τον νικά στο τετ α τετ με το πόδι.

18:30

57': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Μαρουκάκης στη θέση του Μπουντόπουλου.

18:24

51': Καλή στιγμή για την ΑΕΛ. Ωραία προσπάθεια του Μπουντόπουλου από τα δεξιά, ο Μπόγιοβιτς πιάνει την κεφαλιά, αλλά ο Θεοδωρόπουλος μαζεύει.

18:23

50': Κίτρινη κάρτα στον Θεοδωρόπουλο για καθυστέρηση.