Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 4-2 για τον Παναθηναϊκό.

21:21

Ο Καλτσάς μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, κάνει το γύρισμα και ο Αμπέντ με πλασέ στην κίνηση τελειώνει υποδειγματικά τη φάση.

21:20

90'+2: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

21:18

21:18

90': Ο Ουάρντα δίνει στον Βασιλείου, εκείνος σουτάρει, αλλά ο Ταυλαρίδης προλαβαίνει να βάλει την κόντρα. Ανεκμετάλλευτο περνά το κόρνερ.

21:15

87': Καμαρά αντί Κέβιν για τον Παναιτωλικό.

21:14

87': Ο Ταυλαρίδης νικά στον αέρα τον Μαρκόφσκι, ο Βασιλείου κάνει αμέσως το σου και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

21:14

86': Από απόσταση ο Καλτσάς κάνει απευθείας φάουλ και αστοχεί.

21:11

84': Μπεργκ αντί Καρέλη για τον Παναθηναϊκό.

21:10

83': Ο Κέβιν εκτελεί φάουλ, ο Βασιλείου παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

21:09

81': Κουτρομάνος αντί Μύγα για τον Παναιτωλικό.

21:07

79': Βασιλείου αντί Βιγιαφάνιες για τον Παναιτωλικό.

21:07

79': Κίτρινη στον Μύγα.

21:03

76': Λαγός αντί Πέτριτς για τον Παναθηναϊκό.

21:03

Στο έδαφος ο Βιγιαφάνιες, προσωρινή διακοπή.

20:59

71': Μακρινό σουτ από τον Βέμερ, μπλοκάρει ο Κυριακίδης.

20:56

68': Η μπάλα στρώνεται στον Καπελ, εκείνος κάνει αμέσως σουτ και αστοχεί.

20:51

63': Καλτσάς αντί Κλωναρίδη για τον Παναθηναϊκό.

20:50

63': Κίτρινη στον Κάπελ.

20:49

61': Ο Καρέλης από δεξιά μπαίνει στην περιοχή, κάνει και το γύρισμα αλλά ο Μύγας κόβει την πάσα προς τον Πέτριτς.

20:46

59': Ο Πράνιτς από αριστερά κάνει έξυπνη μπαλιά, αλλά ο Πέτριτς δεν καταφέρνει να μπει στην πορεία της γιατί εκτός των άλλων κοντράρει. Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:44

Πολλές οι διαμαρτυρίες από τους πάγκους, υπάρχει ένταση στα τελευταία λεπτά σε αυτούς.

20:41

53': Ο Βιγιαφάνιες αδειάζει ξανά Ταυλαρίδη και Τελάντερ, αλλά το γύρισμά του δεν έχει αποδέκτη.

20:39

Ωραία σέντρα από τον Πράνιτς, ο Πέτριτς πιάνει με τη μία σκαστό γυριστό και ο Κυριακίδης δεν καταφέρνει να αποκρούσει παρόλο που ήρθε σε επαφή με την μπάλα.

20:39

51': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:15

44': Κίτρινη στον Αμπέντ.

20:11

Ελέγχει το ματς στα τελευταία λεπτά ο Παναιτωλικός και προσπαθεί να αναπτυχθεί. Έχει πέσει εντελώς ο Παναθηναϊκός.

20:08

37': Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Βιγιαφάνιες εκτελεί φάουλ, ο Στιλ διώχνει με γροθιές και το σουτ του Ουάρντα φεύγει άουτ.

20:07

36': Κίτρινη στον Εσιέν.

20:03

32': Ο Βέμερ γυρνά, το κοντρόλ του Καρέλη δεν είναι καλό και κατά συνέπεια και το τελείωμά του.

20:02

31': Ο Νάνο το εκτελεί, ο Εσιέν παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

20:01

30': Ο Πέτριτς συνεργάζεται εξαιρετικά με τον Κλωναρίδη, το σουτ του κοντράρει και ο Κυριακίδης με δυσκολία παραχωρεί κόρνερ.

19:59

29': Ο Πέτριτς δίνει στον Αμπέντ, εκείνος κάνει συρτό σουτ και ο Κυριακίδης αποκρούει.

19:55

Τα τελευταία 2-3 λεπτά έπεσε ο ρυθμός. Δεν γινόταν άλλωστε να συνεχίσουν έτσι οι δύο ομάδες.

19:51

21': Ο Νάνο εκτελεί φάουλ από αριστερά, αλλά η άμυνα του Παναιτωλικού απομακρύνει.

19:48

18': Ο Κάπελ πατάει περιοχή από δεξιά, κάνει και το σουτ αλλά είναι άστοχο.

19:47

Ο Κάπελ από δεξιά ταλαιπωρεί τον Νάνο, βγάζει ωραία μπαλιά και ο Μαρκόφσκι σκοράρει από τη μικρή περιοχή. Ανεξήγητα αφήνουν την μπάλα Τελάντερ και Στιλ, χάνει τον Σέρβο ο Ταυλαρίδης.

19:47

16': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

19:46

Πολύ ανοιχτό το ματς στα πρώτα λεπτά.

19:42

Εντελώς άδεια η άμυνα του Παναιτωλικού, η κάθετη για τον Κλωναρίδη περνά, εκείνος κάνει παράλληλη πάσα και ο αμαρκάριστος Πέτριτς από κοντά σκοράρει.

19:42

11': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

19:39

8': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! Ο Βιγιαφάνιες στρώνει στον Πάουλο, εκείνος κάνει εξαιρετικό σουτ, ο Στιλ αποκρούει και η μπάλα χτυπά και στο δοκάρι.

19:38

8': Ο Βιγιαφάνιες κάνει άλλη μία επέλαση, στρώνει στον Μαρκόφσκι και ο Στιλ αποκρούει το σουτ του.

19:37

Ο Κλωναρίδης δίνει στον Καρέλη, εκείνος με πλάτη στρώνει στον Αμπέντ και ο Αλγερινός με δυνατό σουτ στην κίνηση εκτός περιοχής νικά τον Κυριακίδη.

19:37

6': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

19:34

Ο Βιγιαφάνιες παίρνει την μπάλα σχεδόν από τη μεσαία γραμμή, κάνει αρκετά μέτρα με αυτή, αποφεύγει Ταυλαρίδη και Τελάντερ και εκτελεί στη συνέχεια τον Στιλ.

19:33

2': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

19:31

19:28

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:25

Κεκλεισμένων των θυρών υπενθυμίζεται πως γίνεται το παιχνίδι λόγω της τιμωρίας των "πρασίνων" για όσα έγιναν στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.

19:23

Απο τη νίκη επί του Ηρακλή προέρχονται οι Αγρινιώτες που φιλοδοξούν να πάρουν αποτέλεσμα στη Λεωφόρο.

19:19

Ξεκίνημα με το δεξί θέλει να κάνει στο νέο έτος ο Παναθηναϊκός και να αφήσει πίσω του την ήττα από τον Πανθρακικό.

19:15

Καλησπέρα σας και καλή χρονιά, το παιχνίδι του Παναθηναϊκού με τον Παναιτωλικό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Στιλ, Βέμερ, Τελάντερ, Ταυλαρίδης, Νάνο, Εσιέν, Αμπέντ, Πράνιτς, Καρέλης, Κλωναρίδης, Πέτριτς
Αναπ: Κοτσόλης, Λαγός, Μπεργκ, Καλτσάς, Μαρινάκης, Ατζαγκούν, Σάντσεθ
Κυριακίδης, Μύγας, Κούσας, Παπάζογλου, Κέβιν, Μάκος, Πάουλο, Κάπελ, Βιγιαφάνιες, Ουάρντα, Μαρκόφσκι
Αναπ: Στεφανάκος, Καμαρά, Κουτρομάνος, Ρομέρο, Μήλιος, Βασιλείου, Χαντάκιας
Διαιτητής: Τζήλος (Λάρισας) Βοηθοί: Γκάγκας (Λάρισας), Δουδούμης (Φθιώτιδας) Τέταρτος: Μιχαηλίδης (Βοιωτίας)