Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την ΑΕΚ με 3-0.

16:45

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:43

89': Εύκολα ο Ανέστης το αδύναμο σουτ του Τζιλβάν.

16:40

86': Κίτρινη στον Κορδέρο.

16:37

83': Κορδέρο αντί Γιόχανσον για την ΑΕΚ.

16:36

Ο Γκάλο από δεξιά μπαίνει στην περιοχή και βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι κι εκεί ο Τζιμπούρ σκοράρει με πλασέ στην κίνηση από το ύψος της μικρής περιοχής.

16:36

81': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

16:32

78': Τζιλβάν αντί Μιλούνοβιτς για τον Πλατανιά.

16:31

77': Μέσα σε δύο λεπτά καταφέρνει να πάρει δεύτερη κίτρινη ο Ράμος για σκληρό φάουλ στον Σιμόες. Με 10 ο Πλατανιάς.

16:30

76': Κίτρινη στον Ράμος.

16:27

73': Ο Γιόχανσον κάνει από τα όρια της περιοχής σουτ, ο Σωτηρίου αποκρούει και ο Τζιμπούρ απο κοντά σκοράρει. Ακυρώνεται το γκολ από τον επόπτη για οφσάιντ, τουλάχιστον στην ίδια ευθεία ο Αλγερινός. Λανθασμένη η απόφαση.

16:26

Έχει αλλάξει ο σχηματισμός της ΑΕΚ, η οποία παρατάσσεται πλέον με τριάδα στα μετόπισθεν και δύο φορ, Αραβίδη-Τζιμπούρ.

16:22

68': Λαμπρόπουλος και Τζιμπούρ μπαίνουν, Βάργκας και Μπαρμπόσα βγαίνουν για την ΑΕΚ.

16:19

65': Από φάουλ του Μιλούνοβιτς ο Ιτούα παίρνει την πρώτη κεφαλιά, ο Κουλιμπαλί τη δεύτερη και αστοχεί.

16:18

64': Κίτρινη στον Ντίντακ.

16:17

63': Γουνδουλάκης αντί Ντίνα για τον Πλατανιά.

16:16

62': Κατεβάζει την μπάλα ο Μιλούνοβιτς, κάνει το σουτ ο Κουλιμπαλί και στέλνει την μπάλα ψηλά.

16:13

Εκεί που θέλει πηγαίνει το ματς η ΑΕΚ, η οποία δεν δέχεται πίεση.

16:10

Δεν έχει ιδιαίτερο ρυθμό το ματς.

16:07

53': Κίτρινη στον Μιλούνοβιτς.

16:03

Ελέγχει ξανά το παιχνίδι η ΑΕΚ.

15:59

46': Ράμος αντί Ανγκούλο για τον Πλατανιά.

15:59

15:58

15:44

15:40

41': Ο Μιλούνοβιτς από μέσα αριστερά κάνει σουτ στην κίνηση και ο Ανέστης πραγματοποιεί εξαιρετική επέμβαση.

15:39

Εντυπωσιακό στατιστικό αυτό των τελικών προσπαθειών. Ο Πλατανιάς έχει πέντε, όλες εκτός εστίας, η ΑΕΚ μόλις δύο. Δύο τελικές δηλαδή και ισάριθμα γκολ.

15:37

38': Δοκιμάζει από μακριά το πόδι του ο Ανγκούλο και αστοχεί.

15:34

Δεν δείχνει σημάδια αντίδρασης ο Πλατανιάς.

15:30

Μία ακόμη καλή αντεπίθεση για την ΑΕΚ, ο Αραβίδης βρίσκει τον Μπαρμπόσα και ο τελευταίος με ωραίο πλασέ νικά τον Σωτηρίου.

15:30

31': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

15:27

Αμαρκάριστος ο Μιλούνοβιτς στην περιοχή, κάνει το κοντρόλ αλλά χάνει την ισορροπία του.

15:26

Ο Αραβίδης κλέβει την μπάλα, ο Βάργκας από αριστερά κάνει παράλληλη μπαλιά και με ωραίο τακουνάκι στην κίνηση ο Μπαρμπόσα σκοράρει.

15:25

26': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

15:23

Στο έδαφος ο Ανγκούλο, νέα διακοπή.

15:22

Ήδη 15 λάθη για τον Πλατανιά και 14 για την ΑΕΚ.

15:19

Διακοπές στα τελευταία λεπτά. Πριν ήταν στο έδαφος ο Μπαρμπόσα, τώρα ο Άρθο.

15:15

16': Συγκλίνει προς τα μέσα ο Μιλούνοβιτς, κάνει και το σουτ και στέλνει την μπάλα ψηλά.

15:12

Κυκλοφορεί την μπάλα η Ένωση, αλλά είναι φλύαρη προς το παρόν.

15:09

Προβληματικός ο Πλατανιάς στα πρώτα λεπτά, δεν μπορεί να κρατήσει καθόλου την μπάλα.

15:07

8': Κόρνερ για την ΑΕΚ, απομακρύνει την μπάλα ο Βάντερσον.

15:03

Έχει μπει καλύτερα στα πρώτα λεπτά η ΑΕΚ.

14:59

14:58

Βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

14:54

Απρόοπτο για την Ένωση με τον Μπουονανότε που έμεινε εκτός 18αδας λόγω αδιαθεσίας.

14:52

Με ήττα έκλεισε το 2015 και η ΑΕΚ, που καλείται να δείξει αντανακλαστικά μετά το παιχνίδι με τον Λεβαδειακό.

14:49

Τρεις διαδοχικές ήττες σε πρωτάθλημα και Κύπελλο έχουν οι Χανιώτες, οι οποίοι ευελπιστούν να σπάσει αυτό το αρνητικό σερί.

14:45

Καλησπέρα σας και καλή χρονιά, το παιχνίδι του Πλατανιά με την ΑΕΚ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Σωτηρίου, Κουλιμπαλί, Ιτούα, Μπανανά, Βάντερσον, Γκνιάτιτς, Μουνάφο, Μενδρινός, Ντίνας, Μιλούνοβιτς, Ανγκούλο
Αναπ: Κοκκαλάς, Γουνδουλάκης, Αποστολόπουλος, Ράμος, Στανισάβλιεβιτς, Γκόμες, Δημήτρης
Ανέστης, Γκάλο Άρθο, Κολοβέτσιος, Ντίντακ, Σιμόες, Γιόχανσον, Μπαρμπόσα, Μάνταλος, Βάργκας, Αραβίδης
Αναπ: Βούρας, Σοϊλέδης, Λαμπρόπουλος, Κορδέρο, Μπακάκης, Πλατέλλας, Τζιμπούρο
Διαιτητής: Καλογερόπουλος (Αθηνών) Βοηθοί: Γρεβένης (Χαλκιδικής), Λάμπρου (Ανατ. Αττικής) Τέταρτος: Μουρτζάκης (Ηρακλείου)