Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 3-0 για τον Ηρακλή.

21:20

21:18

Έχει πέσει κατακόρυφα ο ρυθμός.

21:14

86': Αλλαγή για τον Ηρακλή, ο Ζαμπάζης αντί του Ρομάνο.

21:14

86': Ένα ακόμη σουτ από τον Μανούσο, ο οποίος αστοχεί.

21:10

82': Ο Μανούσος εκτελεί φάουλ συρτά με δύναμη και ο Χουάντερσον αποκρούει.

21:07

78': Ελλακόπουλος αντί Μάρκοβιτς για την Καλλονή.

21:06

78': Στη θέση του Βέλλιου ο Λουκίνας για τον Ηρακλή.

21:06

77': Ο Μπαργκάν εκτελεί φάουλ απευθείας και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

21:03

Ωραία ανοίγει ο Βέλλιος στον Μπουκουβάλα, αλλά κόβεται ο τελευταίος.

20:59

Φεύγει στην πλάτη του Ούκα ο Βέλλιος από την εξαιρετική πάσα του Κυριακίδη, μπαίνει στην περιοχή και με το αριστερό νικά τον Χογκ στην κλειστή του γωνία.

20:58

70': ΓΚΟΛ για τον ΗΡΑΚΛΗ!

20:58

69': Κόρνερ για τον Ηρακλή, ο Ρομάνο το εκτελεί, αλλά η κεφαλιά του Μπαρτολίνι είναι εντελώς ακίνδυνη.

20:55

66': Κρατάει μπάλα παρά την πίεση που δέχεται ο Μπαργκάν, κάνει και αδύναμο σουτ και ο Χουάντερσον μπλοκάρει.

20:53

64': Κίτρινη στον Πουρτουλίδη.

20:52

64': Ευκαιρία για την Καλλονή! Ο Μανούσος από δεξιά βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Μπαργκάν κάνει σουτ στην κίνηση και ο Χουάντερσον αποκρούει.

20:51

62': Ο Μπαργκάν με το αριστερό κάνει κακό σουτ και αστοχεί.

20:48

60': Μπαργκάν αντί Γουερέ για την Καλλονή.

20:45

56': Στη θέση του Πασά ο Περόνε για τον Ηρακλή.

20:41

52': Ωραία ενέργεια από τον Μασούσο, κάνει και δυνατό σουτ από μέσα αριστερά και ο Χουάντερσον αποκρούει.

20:38

Προσπαθεί να κρατήσει η μπάλα η Καλλονή.

20:34

46': Σπυρόπουλος αντί Κρολ για την Καλλονή.

20:34

20:32

20:18

20:17

20:16

45': Ο Μανούσος δοκιμάζει το πόδι του και αστοχεί.

20:14

Ο Βέλλιος εκτελεί το πέναλτι, στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνία του Χογκ και εκείνος πέφτει από την άλλη.

20:14

44': ΓΚΟΛ για τον ΗΡΑΚΛΗ!

20:14

43': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Ηρακλή! Ο Πασάς βγάζει τη σέντρα και η μπάλα βρίσκει στο απλωμένο χέρι του Κρολ.

20:12

42': Εκτελεί φάουλ ο Γεωργίου, ο Ούκα παίρνει την κεφαλιά και ο Χουάντερσον μπλοκάρει. Ούτως ή άλλως υποδείχτηκε και σε θέση οφσάιντ ο Αναστασιάδης που έκανε κίνηση.

20:10

Αρκετές οι διακοπές λόγω φάουλ στο τελευταίο τρίλεπτο.

20:06

36': Απευθείας φάουλ από μακριά εκτελεί ο Τσαμπούρης, εύκολα μπλοκάρει ο Χουάντερσον.

20:05

35': Ο Μπουκουβάλας πέφτει στο έδαφος από σπρώξιμο του Γουερέ, δεν δίνει τίποτα ο διαιτητής. Δεν πάει πάντως στην μπάλα ο παίκτης της Καλλονής.

20:03

33': Σουτ στην κίνηση κάνει ο Καλτσάς και αστοχεί.

20:01

30': Κίτρινη στον Κρολ.

19:59

Δυσκολεύονται πολύ οι Μυτιληνιοί στα τελευταία λεπτά να κρατήσουν μπάλα.

19:56

Φάσεις συνεχώς από το αριστερό άκρο της άμυνάς της δέχεται η Καλλονή. Πολλά τα παράπονα του Καραγεωργίου σε Κρολ και Γουερέ.

19:53

23': Ο Τσιλιανίδης βγαίνει από δεξιά, κάνει κι ένα δυνατό γύρισμα και ο Αθανασιάδης διώχνει προ του Βέλλιου σε κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

19:51

21': Ο Μανούσος από δεξιά κάνει το γύρισμα, ο Μάρκοβιτς πάει να πιάσει σουτ στην κίνηση αλλά δεν τα καταφέρνει.

19:48

18': Κίτρινη στον Καλτσά.

19:46

Ο Πασάς από δεξιά βγάζει τη σέντρα, ο Βέλλιος πετάγεται προ του Ούκα, αγγίζει ίσα ίσα την μπάλα και τη στέλνει στα δίχτυα.

19:46

15': ΓΚΟΛ για τον ΗΡΑΚΛΗ!

19:45

14': Σουτ στην κίνηση κάνει ο Τσιλιανίδης και στέλνει την μπάλα ψηλά.

19:42

Δυσκολεύεται πολύ να αναπτυχθεί ο Ηρακλής έως τώρα.

19:39

8': Ο Καλτσάς δίνει στον Μανούσο, εκείνος κάνει το σουτ και ο Χουάντερσον μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.

19:38

Αρκετά τα λάθη, προσπαθεί να κυκλοφορήσει η Καλλονή την μπάλα.

19:35

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

19:32

19:29

Βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:26

Συνεχίζεται η προσέλευση κόσμου στο "Καυτανζόγλειο".

19:22

Ουραγός η Καλλονή, ταξίδεψε στη Θεσσαλονίκη για να πάρει ό,τι μπορεί και να ανεβεί βαθμολογικά.

19:19

Την επιστροφή στις νίκες ψάχνει ο "Γηραιός" μετά τη λευκή ισοπαλία με τον Πανθρακικό και την ήττα από τον Παναιτωλικό.

19:15

Καλησπέρα σας και καλή χρονιά, το παιχνίδι του Ηρακλή με την Καλλονή ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΗΡΑΚΛΗΣ
Χουάντερσον, Μπουκουβάλας, Μπαρτολίνι, Κυριακίδης, Στάμου, Ιντζόγλου, Πουρτουλίδης, Τσιλιανίδης, Πασάς, Ρομάνο, Βέλλιος
Αναπ: Περνίς, Περόνε, Ζαμπάζης, Κάσσος, Τσότρας, Αμαραντίδης, Λουκίνας
ΚΑΛΛΟΝΗ
Χογκ, Τσαμπούρης, Ούκα, Αναστασιάδης, Κρολ, Κεϊτά, Καλτσάς, Γουερέ, Γεωργίου, Μανούσος, Μάρκοβιτς
Αναπ: Μαλλής, Ξύδας, Ελλακόπουλος, Γιούκαρης, Μπαργκάν, Βαλιός, Σπυρόπουλος
Διαιτητής: Αρετόπουλος (Τρικάλων) Βοηθοί: Δημητριάδης (Καστοριάς), Νταλούκας (Τρικάλων) Τέταρτος: Τίκας (Καρδίτσας)