19:09

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 2-0 για τον ΠΑΣ.

19:06

19:05

90': Μακρινό σουτ από τον Καρανίκα, μπλοκάρει ο Λόπεθ.

19:04

89': Κίτρινη στον Λόπεθ.

19:02

88': Σιόντης αντί Κόλα για τη Βέροια.

19:02

87': Στη θέση του Ακόστα ο Ναδάλες για τον ΠΑΣ.

19:02

87': Δυνατό σουτ από τον Άρτσε, άουτ φεύγει η μπάλα.

19:01

85': Κίτρινη στον Τσουκαλά.

18:59

Ο Ακόστα εκτελεί φάουλ, ο Τζημόπουλος παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνία του Λόπεθ.

18:59

84': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ!

18:58

82': Δεύτερη κίτρινη στον Γιαννούλη για χέρι, με 10 οι φιλοξενούμενοι.

18:57

81': Στη θέση του Γιάκου ο Μπέριος για τον ΠΑΣ.

18:56

81': Μελικιώτης αντί Μαγιέφσκι για τη Βέροια.

18:56

81': Ο Ναζλίδης κάνει το σουτ από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα κοντράρει στον Κόλα και φεύγει λίγο έξω.

18:54

Κλείνει καλά τους χώρους ο ΠΑΣ και αυτό δυσκολεύει πολύ τους φιλοξενούμενους.

18:50

75': Κόρνερ για τον ΠΑΣ. Ο Ακόστα το εκτελεί και ο Κόλα απομακρύνει.

18:47

72': Λίλα αντί Ηλιάδη για τον ΠΑΣ.

18:45

70': Καϊκούτ αντί Μαλόν για τη Βέροια.

18:44

69': Απίστευτη ευκαιρία για τη Βέροια! Ο Κόλα κάνει δυνατό σουτ, ο Βελλίδης αποκρούει και από κοντά ο Μαγιέφσκι με την εστία στο έλεός της στέλνει την μπάλα άουτ.

18:42

67': Ο Τσουκαλάς δίνει στον Μανιά, εκείνος κάνει δυνατό σουτ και ο Λόπεθ αποκρούει.

18:39

64': Ο Ακόστα εκτελεί κόρνερ, ο Μανιάς παίρνει την κεφαλιά και ο Λόπεθ πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση με το ένα χέρι.

18:38

63': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Μανιάς φεύγει ξανά στην πλάτη της άμυνας από εξαιρετική πάσα του Ηλιάδη, κάνει δυνατό σουτ και ο Λόπεθ αποκρούει.

18:37

62': Ο Ακόστα εκτελεί φάουλ, ο Τζημόπουλος παίρνει την κεφλαιά και αστοχεί.

18:35

60': Ο Κόλα στρώνει στον Μαγιέφσκι, εκείνος χάνει το κοντρόλ και παράλληλα την ευκαιρία να σουτάρει.

18:31

56': Κόρνερ για τον ΠΑΣ, η φάση σταματάει για επιθετικό φάουλ του Μιχαήλ.

18:30

Πολύ κακό το ματς, το ένα λάθος μετά το άλλο κάνουν οι παίκτες και των δύο ομάδων.

18:27

Έχει μπει καλύτερα ο ΠΑΣ, προσπαθεί να δημιουργήσει, αλλά η Βέροια στέκεται καλά.

18:01

44': Κάνει το σουτ με το αριστερό ο Μανιάς, μπλοκάρει ο Λόπεθ.

17:58

42': Ο Ναζλίδης στρώνει στον Άρτσε, εκείνος από τα όρια της περιοχής κάνει το σουτ και η μπάλα κοντράρει.

17:56

Προσωρινή διακοπή, στο έδαφος ο Κόλα.

17:55

Η Βέροια είναι η ομάδα που έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων. Ο ΠΑΣ δυσκολεύεται να κρατήσει την μπάλα.

17:51

35': Ο Ναζλίδης δίνει στον Γιαννούλη, εκείνος γυρνάει προς το πέναλτι και με σουτ στην κίνηση ο Μαγιέφσκι στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ.

17:47

Δεν έχει ιδιαίτερο ρυθμό το ματς.

17:44

28': Δυνατό σουτ στην κίνηση από τον Μανιά, η μπάλα φεύγει αρκετά μέτρα άουτ.

17:43

Στο 56% η κατοχή μπάλας για τη Βέροια.

17:41

25': Κίτρινη στον Γιαννούλη.

17:37

21': Κάνει το γύρισμα ο Καρανίκας προς το πέναλτι, αλλά δεν είναι κανένας εκεί.

17:34

18': Ο Ναζλίδης κοντρολάρει και με τη μία κάνει σουτ, αλλά πέφτει και μπλοκάρει ο Βελλίδης.

17:33

17': Κόρνερ ξανά για τη Βέροια. Ο Γεωργιάδης το εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται.

17:31

Υπάρχει πάγος σε κάποια σημεία του αγωνιστικού χώρου και οι ποδοσφαιριστές δυσκολεύονται να κρατήσουν την ισορροπία τους.

17:29

13': Κόρνερ για τη Βέροια. Ο Γεωργιάδης το εκτελεί, ο Ναζλίδης παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.

17:26

Ο Ακόστα δίνει στον Τσουκαλά, εκείνος με τη μία στον Μανιά και ο τελευταίος με ωραίο διαγώνιο σουτ νικά τον Λόπεθ. Τον έχασε από την αρχή της φάσης ο Πούγγουρας γλιστρώντας και δεν κάλυψε σωστά ο Μπατιόν.

17:26

10': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ!

17:24

8': Κάνει τη σέντρα ο Καρανίκας, με δυσκολία διώχνει ο Λόπεθ.

17:21

5': Εκτελεί φάουλ ο Ακόστα, διώχνει ο Κόλα με κεφαλιά.

17:20

Κυκλοφορεί την μπάλα στα πρώτα λεπτά η Βέροια.

17:16

17:13

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

17:11

Στην πρεμιέρα υπενθυμίζουμε πως δεν είχε βγει νικητής με το 1-1 να είναι το τελικό σκορ.

17:09

Από νίκη επί του Αστέρα προέρχονται οι Ημαθιώτες που παραμένουν αήττητοι μακριά από το σπίτι τους.

17:05

Με εντός έδρας ισοπαλία έκλεισε η χρονιά για τους Γιαννιώτες που ψάχνουν εντός έδρας τρίποντο μετά τις 21 Νοεμβρίου.

17:01

Καλησπέρα σας και καλή χρονιά, το παιχνίδι του ΠΑΣ Γιάννινα με τη Βέροια ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Βελλίδης, Καρανίκας, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Στρούνα, Τσουκαλάς, Γαρουφαλιάς, Γιάκος, Ακόστα, Ηλιάδης, Μανιάς
Αναπ: Περιστερίδης, Ίλιτς, Λίλα, Φερφελής, Ναδάλες, Μπέριος, Κοζορώνης
ΒΕΡΟΙΑ
Λόπεθ, Μαλόν, Πούγγουρας, Όστοϊτς, Γιαννούλης, Μπατιόν, Άρτσε, Μαγιέφσκι, Ναζλίδης, Κόλα, Γεωργιάδης
Αναπ: Καντιμοίρης, Σιόντης, Νάστος, Καϊκούτ, Μαραγκός, Μελικιώτης, Καρακώστας
Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής) Βοηθοί: Δημητριάδης (Μακεδονίας), Γεωργιάδης (Κοζάνης) Τέταρτος: Συμεωνίδης (Πιερίας)