Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Αστέρα με 4-0.

16:47

16:45

Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά.

16:42

85': Ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Ο Ιγκόρ βγαίνει μόνος του με τον Μπαντή από την κεφαλιά του Μουδούρογλου, αλλά αργεί να πλασάρει και ο κίπερ του Αστέρα αποκρούει.

16:40

84': Διαγώνιο σουτ από τον Δημούτσο, άουτ φεύγει η μπάλα.

16:37

81: Ο Ντιγκινί βγάζει τη σέντρα, ο Ροτζέριο κάνει το πλασέ και ο Μπαντής μπλοκάρει με άνεση.

16:36

80': Παπαδόπουλος αντί Γιάννου για τον Αστέρα.

16:34

78': Τσοκάνης αντί Λανθαρότε για τον Αστέρα.

16:34

Ο Φούντας παίρνει την μπάλα, γυρνά ωραία και από μακριά με το αριστερό καραυνοβολεί τον Αθανασιάδη.

16:33

76': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

16:32

75': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Μόνος του με τον Αθανασιάδη ο Φούντας, δεν κάνει καλό πλασέ και αποκρούει με τα πόδια ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων.

16:31

Από ωραία πάσα του Φούντα η μπάλα φτάνει στον Γιάννου, εκείνος μπαίνει περιοχή από αριστερά, δεν τον κλείνει κανένας και με ωραίο πλασέ νικά τον Αθανασιάδη.

16:30

74': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

16:27

71': Κίτρινη στον Φούντα.

16:26

70': Δημούτσος αντί Φερνάντες για τον Αστέρα.

16:23

67': Στη θέση του Λαδάκη ο Μουδούρογλου για τον Πανθρακικό.

16:20

Από το κόρνερ του Λανθαρότε ο Παντελιάδης κάνει σουτ, ο Γκόιαν με τακουνάκι βρίσκει τον Ιγκλέσιας και ο τελευταίος σκοράρει από το ύψος της μικρής περιοχής.

16:20

63': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

16:19

63': Ωραία ενέργεια από τον Γιάννου, κάνει και ένα δυνατό σουτ και ο Αθανασιάδης αποκρούει.

16:18

61': Ο Λανθαρότε εκτελεί κόρνερ, ο Γκόιαν παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα πάνω από την εστία.

16:17

60': Ευκαιρία για τον Αστέρα! Μπαίνει στην περιοχή ο Λανθαρότε, κάνει και το πλασέ και ο Αθανασιάδης αποκρούει.

16:15

59': Αδύναμο σουτ από τον Φερνάντες, εύκολα μπλοκάρει ο Αθανασιάδης.

16:13

57': Στη θέση του Χασομέρη ο Ιγκόρ για τον Πανθρακικό.

16:11

55': Ωραία συνεργάζονται Ροτζέριο και Μεχία, αλλά ο Ιγκλέσιας κόβει τους Θρακιώτες με εξαιρετικό τάκλιν.

16:08

Περιμένει πλέον ο Αστέρας, ο οποίος αμύνεται στο δικό του μισό.

16:05

48': Ο Γιάννου με το αριστερό δεν πιάνει το σουτ όπως θα ήθελε και αστοχεί.

16:03

46': Βάλτερ αντί Χαβίτο για τον Πανθρακικό.

16:02

16:01

15:46

15:45

15:41

Ο Γιάννου περνά από πάνω με μεγάλη ευκολία τον Σερφά και στη συνέχεια με λόμπα νικά και τον Αθανασιάδη. Εξαιρετική ενέργεια.

15:41

41': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

15:37

37': Ωραία εναλλαγή της μπάλας από τους Αρκάδες, ο Χαμντανί με τακουνάκι στρώνει στον Λούι και το σουτ του τελευταίου φεύγει ψηλά.

15:36

Ο Ροτζέριο δείχνει να χωλαίνει και βγαίνει από τον αγωνιστικό χώρο.

15:34

Λογομαχούν Μεχία και Φερνάντες.

15:30

30': Ο Λανθαρότε κάνει το γύρισμα, ο Γιάννου αφήνει στον Φούντα, εκείνος γυρνάει και σουτάρει, αλλά ο Αθανασιάδης μπλοκάρει.

15:28

28': Ο Λούι προλαβαίνει τον Αθανασιάδη, κάνει και το γύρισμα, αλλά στη γραμμή απομακρύνει ο Σερφά.

15:28

28': Ο Φούντας δοκιμάζει το πόδι του και ο Αθανασιάδης αποκρούει.

15:27

27': Ο Χασομέρης στρώνει στον Ροτζέριο, εκείνος κάνει αμέσως το σουτ και αστοχεί.

15:26

Στο 61% η κατοχή για τον Αστέρα.

15:22

Στο έδαφος ο Παντελιάδης, προσωρινή διακοπή.

15:20

Φωνάζει στους παίκτες του ο Βεργέτης να έχουν καθαρό μυαλό και τους τονίζει ότι υπάρχει πρόβλημα στο πώς αναπτύσσεται η ομάδα του. Χαμντανί και Ιγκλέσιας τα... ακούν περισσότερο.

15:17

Δεν έχει ρυθμό το ματς και αυτό επιδιώκει ο Πανθρακικός.

15:13

13': Απευθείας φάουλ εκτελεί ο Λανθαρότε, η μπάλα φεύγει λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Αθανασιάδη.

15:12

Δυσκολεύονται πολύ να κρατήσουν την μπάλα οι φιλοξενούμενοι, αρκετές οι λανθασμένες μεταβιβάσεις τους.

15:08

Απρόσεκτο το γύρισμα του Γκόιαν, βγαίνει έγκαιρα και προλαβαίνει τον Ροτζέριο ο Μπαντής.

15:05

Έχει μπει καλά στο ματς ο Αστέρας.

15:01

1': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Φερνάντες πατά περιοχή χωρίς να τον μαρκάρει κανείς, κάνει και το πλασέ και ο Αθανασιάδης αποκρούει.

15:01

14:57

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

14:53

Μετά τη μεγάλη νίκη επί του Παναθηναϊκού οι Θρακιώτες αναζητούν ένα ακόμη θετικό αποτέλεσμα προκειμένου να αναρριχηθούν βαθμολογικά.

14:49

Τέσσερις διαδοχικές ήττες μετρούν οι Αρκάδες που ψάχνουν τρόπο να σπάσουν αυτό το σερί.

14:45

Καλησπέρα σας και καλή χρονιά, το παιχνίδι του Αστέρα Τρίπολης με τον Πανθρακικό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Μπαντής, Λούι, Γκόιαν, Ζησόπουλος, Παντελιάδης, Χαμντανί, Ιγκλέσιας, Λανθαρότε, Φούντας, Φερνάντες, Γιάννου
Αναπ: Θεοδωρόπουλος, Δημούτσος, Γιαννούλης, Παπαδόπουλος, Αλόκο, Τσοκάνης, Ντούντου
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Αθανασιάδης, Παπαγεωργίου, Σερφά, Μελίσης, Ποτουρίδης, Λαδάκης, Χασομέρης, Μεχία, Ροτζέριο, Χαβίτο, Ντιγκινί
Αναπ: Πασχαλάκης, Χρήστου, Μπουγαΐδης, Ψάλτης, Μουδουρόγλου, Ιγκόρ, Βάλτερ
Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας) Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας), Πυλαρινός (Ζακύνθου) Τέταρτος: Φουκάκης (Ηρακλείου)