18:53

18:53

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 1-0 για τη Λίβερπουλ.

18:53

90'+5: Απίστευτη ευκαιρία για τη Λίβερπουλ! Ο Μπέντεκε καταφέρνει να χάσει προ κενής εστίας το γκολ με τον Σμάιχελ να είναι πίσω του...

18:50

90'+3: Άλεν αντί Λαλάνα για τη Λίβερπουλ.

18:48

90'+1: Λούκας αντί Κουτίνιο για τη Λίβερπουλ.

18:48

18:47

90': Κόρνερ για τη Λέστερ. Ο Λόβρεν διώχνει από την εκτέλεση του Φουκς.

18:46

89': Βγάζει αντεπίθεση η Λίβερπουλ, αλλά ο Χέντερσον κάνει τη χειρότερη επιλογή που θα μπορούσε.

18:44

87': Ο Φιρμίνο μπαίνει στην περιοχή, κάνει διαγώνιο σουτ και αστοχεί.

18:41

84': Πολύ καλό σουτ εκτός περιοχής από τον Κουτίνιο, ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι φεύγει η μπάλα.

18:39

82': Μπέρδεμα στη μικρή περιοχή του Μινιολέ, που τελικά μπλοκάρει την μπάλα.

18:37

80': Κράμαριτς αντί Μαρέζ για τη Λέστερ.

18:35

78': Ατομική προσπάθεια από τον Τσαν, εντελώς άστοχο το σουτ του.

18:35

Μπαίνει στην περιοχή και πέφτει ο Λαλάνα, δεν έχει δίκιο που διαμαρτύρεται.

18:31

74': Ο Φουκς κάνει τη σέντρα, ο Ντάιερ βάζει το πόδι του και ο Μινιολέ κάνει εξαιρετική επέμβαση.

18:28

70': Κόρνερ κερδίζει η Λέστερ, ο Φουκς το εκτελεί και στέλνει την μπάλα απευθείας άουτ.

18:27

69': Βάρντι και Οκαζάκι βγαίνουν, Ουγιόα και Ντάιερ μπαίνουν για τη Λέστερ.

18:24

Δεν δείχνει σημάδια ανάκαμψης η Λέστερ.

18:21

Ο Φιρμίνο κάνει το γύρισμα ακριβώς στο πέναλτι, ο Μπέντεκε βάζει την προβολή και στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνιά του Σμάιχελ.

18:20

63': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

18:17

60': Καλή σέντρα από τον Χέντερσον, παίρνει την κεφαλιά ο Μπέντεκε και αστοχεί.

18:12

55': Καλή αντεπίθεση για τη Λίβερπουλ, κάκιστη η τελική επιλογή του Μπέντεκε που πασάρει στο πουθενά.

18:10

53': Κίτρινη στον Τσαν.

18:08

51': Κόρνερ κερδίζει ο Κλέιν. Ο Κουτίνιο το εκτελεί και ο Οκαζάκι απομακρύνει.

18:03

46': Αδύναμο σουτ από τον Βάρντι, εύκολα μπλοκάρει ο Μινιολέ.

18:03

18:01

17:48

17:47

45+2: Κόρνερ για τη Λίβερπουλ, η φάση σταματάει για φάουλ του Μπέντεκε.

17:46

45+1: Κίτρινη στον Λαλάνα.

17:45

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

17:41

42': Εξαιρετική ενέργεια από τον Μαρέζ, δυνατό και το σουτ του, αλλά αποκρούει ο Μινιολέ.

17:40

Προσπαθεί να ισορροπήσει στα τελευταία λεπτά η Λέστερ.

17:37

38': Στη θέση του Οριγκί ο Μπέντεκε για τη Λίβερπουλ.

17:36

Είναι στο έδαφος ο Οριγκί και σταματά προσωρινά το παιχνίδι.

17:36

37': Κοντράρει στα σώματα το σουτ του Τσαν, εύκολα μπλοκάρει ο Σμάιχελ.

17:32

33': Ο Χέντερσον εκτελεί φάουλ, ο Λόβρεν παίρνει την κεφαλιά και ο Σμάιχελ μπλοκάρει.

17:27

28': Γίνεται η σέντρα από τον Ολμπράιτον, ο Βάρντι παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

17:27

27': Ο Οριγκί κάνει ωραία προσωπική ενέργεια, σουτάρει με το αριστερό και αστοχεί.

17:24

25': Ο Οριγκί μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, κάνει και το πλασέ και ο Σμάιχελ μπλοκάρει.

17:23

24': Κάνει κάτι ανάμεσα σε σέντρα και σουτ ο Κουτίνιο, βάζει το κεφάλι του ο Σακό και στέλνει την μπάλα ψηλά.

17:23

23': Καλό σουτ του Τσαν εκτός περιοχής, πέφτει και αποκρούει ο Σμάιχελ.

17:19

Είναι εμφανές πως πατάει πολύ καλύτερα η Λίβερπουλ στα πρώτα λεπτά.

17:16

17': Μεγάλη ευκαιρία για τη Λίβερπουλ! Ο Λαλάνα φεύγει στην πλάτη της άμυνας της Λέστερ, κάνει δυνατό σουτ και βρίσκει την εξωτερική πλευρά των διχτυών.

17:15

15': Κάνει το γύρισμα ο Οριγκί, ο Κουτίνιο πιάνει σουτ στην κίνηση και στέλνει την μπάλα ψηλά.

17:12

13': Κόρνερ για τη Λίβερπουλ που πιέζει πολύ. Ο Ολμπράιτον είναι αυτός που διώχνει.

17:10

10΄: Κόρνερ κερδίζει η Λίβερπουλ, περνά απ' όλους η μπάλα από την εκτέλεση του Κουτίνιο.

17:06

Ωραίο ρυθμό έχει το ματς, εξαιρετική και η ατμόσφαιρα στο Άνφιλντ.

17:03

3': Παίρνει την μπάλα από πλάγια ο Κουτίνιο, συγκλίνει, σημαδεύει την άλλη γωνία και αστοχεί.

17:01

16:57

Έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

16:53

Το δικό της όνειρο ζει η Λέστερ που εξακολουθεί να βρίσκεται στην κορυφή.

16:49

Να σπάσει το σερί των αρνητικών αποτελεσμάτων και να μειώσει τη διαφορά της από τη Γιουνάιτεντ που έχασε, θέλει η Λίβερπουλ.

16:45

Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά, το παιχνίδι της Λίβερπουλ με τη Λέστερ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.