2
16:58

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό σας βράδυ.

16:55

Σπουδαία βαθμολογικής σημασίας διπλό για τον Απόλλωνα Σμύρνης, που συνεχίζει την εκπληκτική πορεία του με τον Μπάμπη Τεννέ στον πάγκο του, καθώς έφτασε τις 7 νίκες σε ισάριθμα ματς και βρίσκεται στην κορυφή της Β' Εθνικής με 28 πόνοτους, όσους και η ΑΕΛ. Για τη φιλότιμη Παναχαϊκή με 12 παίκτες όλους και όλους τι να πει κανείς. Ήρωες και οι ποδοσφαιριστές και ο κόουτς Δημήτρης Σπανός.

16:48

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Παναχαϊκή - Απόλλων Σμύρνης 0-2.

16:47

Τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων..

16:46

90'+2: ΔΟΚΑΡΙ για την Παναχαϊκή. Φοβερή εκτέλεση φάουλ για την Παναχαϊκή με τον Χούσα, από τα αριστερά του ημικύκλιου, πάει για το δεξί "παραθυράκι" η μπάλα, με υπερένταση ο Ταΐρης διώχνει με τη βοήθεια και της δοκού. Μάλιστα ο τερματοφύλακας του Απόλλωνα χτύπησε κιόλας στο δοκάρι κατά την αποκρούση. Στην εξέλιξη της φάσης, το κόρνερ πέρασε ανεκμετάλλευτο.

16:45

90'+1: Αλλαγή για την Παναχαϊκή. Μία και μοναδική έχει. Ο Βορύλλας πηγαίνει κάτω από τα δοκάρια στη θέση του Στρέζου.

16:44

Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων...

16:43

89': Καλό συρτό δυνατό σουτ Χούσα έξω από την περιοχή, έπεσε και μπλόκαρε ο Ταΐρης.

16:41

87': Εκτελεί ο Βάντερσον το κόρνερ από τα δεξιά, σε νέο κόρνερ διώχνουν οι παίκτες της Παναχαϊκής, από τα αριστερά αυτή τη φορά, πέρασε ανεκμετάλλευτο.

16:41

87': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Τεννές για τον Απόλλωνα. Ο Συμελίδης στη θέση του Κονέ.

16:40

86': Φοβερή βολίδα Πάνου από τα 25 μέτρα και δεξιά, με τα ακροδάκτυλα ο Στρέζος σε κόρνερ.

16:37

83': Σουτ Ψιάνου έξω από την περιοχή, κόντρα σε αμυντικούς και κόρνερ. Με πάσα ο Βάντερσον, μονοκόμματο σουτ Κονέ πολά μέτρα μακριά από την εστία των γηπεδούχων.

16:34

80': Σουτ Φαρινόλα μέσα από την περιοχή και δεξιά, με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει ο Στρέζος.

16:31

Φοβερή κάθετη Λαγού από τα δεξιά στην πλάτη της άμυνας της Παναχαϊκής, ο Βάνστερον με σουτ στην κίνηση στέλνει την μπάλα στην απέναντι γωνία και 0-2!

16:30

77': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ!

16:27

74': Κούρσα Βάντερσον από τα δεξιά, μπήκε στην περιοχή, φέρνει την μπάλα στο αριστερό του πόδι, διαγώνιο σουτ, άουτ.

16:26

72': Σέντρα απο τον Ασίγκμπα, ο Κύργιας βγαίνει και διώχνει καθαρά την μπάλα, αλλά ο Πέδρο πέφτει στο έδαφος και υπάρχει μικρή διακοπή.

16:25

Ξεσηκώνονται οι λίγοι φίλοι της Παναχαϊκής, που φωνάζουν ρυθμικά το όνομα της ομάδας...

16:22

68': Κόρνερ για τον Απόλλωνα από τα αριστερά. Εκτελεί ο Κονέ, διώχνουν εύκολα οι αμυντικοί της Παναχαϊκής.

16:19

65': Δυνατό διαγώνιο σουτ Πάνου από θέση μέσα δεξιά, διώχνει με τις γροθιές ο Στρέζος.

16:18

64': Νέα αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Λαγός αντί του Παρπέξ.

16:12

58': Καλή στιγμή για την Παναχαϊκή. Σουτ Μητρόπουλου έξω από την περιοχή, ελάχιστα πάνω από τα δοκάρα η μπάλα.

16:10

56': Πρώτη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Ψιάνος στη θέση του Κρητικού.

16:09

55': Σουτ Χούσα έξω από την περιοχή, υπό πίεση, η μπάλα πολλά μέτρα μακριά από την εστία του Ταΐρη.

16:08

54': Κάθετη Βάντερσον σε Κρητικό, εκείνος με τη σειρά του γύρνα σε Κονέ, σέντρα και ο Φαρινόλα από το ύψος του δεύτερου δοκαριού σουτάρει, ψηλά άουτ η μπάλα.

16:06

52': Σουτ Ασίγκμπα από τα 30 περίπου μέτρα, αδύναμο, στα χέρια του Ταΐρη.

16:03

50': Κόρνερ για τον Απόλλωνα από τα δεξιά... Εκτελεί ο Παρπέξ, περνά ανεκμετάλλευτα.

16:01

Να σημειώσουμε ότι στο γήπεδο είναι και ο ισχυρός άνδρας της ΠΑΕ Απόλλων Σμύρνης Παναγιώτης Μονεμβασιώτης, ο οποίος είδε το πρώτο ημίχρονο όρθιος δίπλα από φυσούνα μέσα στο ταρτάν του σταδίου.