Ο Παναιτωλικός ολοκληρώνει με τον καλύτερο τρόπο τις υποχρεώσεις του για το 2015, επιστρέφοντας στις νίκες. Δεν μπόρεσε να διεκδικήσει ότι ήθελε ο Ηρακλής, παίζοντας με 10 παίκτες και μπαίνει τέλος στο θετικό σερί του.

19:08

Λήξη του ματς! 2-0.

19:07

90'+3: Κίτρινη κάρτα στον Βέλλιο.

19:06

90'+1: Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Κωνσταντινόπουλος στη θέση του Ουάρντα.

19:06

90': Κίτρινη κάρτα στον Μύγα.

19:03

19:01

Ο Ηρακλής πιέζει για το γκολ, με τον Παναιτωλικό να έχει ρίξει ρυθμούς.

18:56

81': Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Κουτρομάνος στη θέση του Παπάζογλου και ο Καμαρά στη θέση του Ρουσκουσέδα.

18:54

79': Αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Λουκίνας στη θέση του Περόνε.

18:53

79': Κίτρινη κάρτα στον Ρουσκουσέδα για θέατρο.

18:50

76': Κίτρινη κάρτα στον Παπάζογλου.

18:44

70': Καλή στιγμή για τον Ηρακλή. Ο Βέλλιος κάνει το σουτ, αλλά ο Κυριακίδης διώχνει σε κόρνερ. Δεν αποφέρει κάτι.

18:43

69': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά, ο Παπάζογλου πιάνει την κεφαλιά, άουτ.

18:42

68': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Σουτ του Ουάρντα έπειτα από παράλληλη σέντρα του Μαρκόφσκι από τα αριστερά, εκτοξεύεται και διώχνει σε κόρνερ ο Χουάντερσον.

18:40

66': Κόρνερ για τον Ηρακλή. Εκτελείται από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

18:39

65': Διαμαρτύρεται για χέρι ο Ηρακλής, καθώς το σουτ του Περόνε βρίσκει στον Κέβιν, που είχε κοντά στο σώμα του το χέρι. Παίρνει το κόρνερ.

18:38

64': Πολύ ωραία προσπάθεια του Ουάρντα που περνά όποιον βρήκε μπροστά του, αλλά ο Χουάντερσον αποκρούει το σουτ του.

18:37

63': Ωραίο σουτ του Βιγιαφάνες από το ύψος της περιοχής, άουτ η μπάλα.

18:34

59': Αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Πουρτουλίδης στη θέση του Πασά που καταχειροκροτείται, καθώς είχε αγωνιστεί με τη φανέλα του Παναιτωλικού.

18:30

56': Σουτ του Πάουλο από τα αριστερά, διώχνει σε κόρνερ ο Χουάντερσον. Εκτελείται από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

18:26

51': Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Πασά, μαζεύει χωρίς πρόβλημα ο Κυριακίδης.

18:25

50': Κίτρινη κάρτα στον Κέβιν.

18:24

50': Νέο σουτ του Μαρκόφσκι από τα αριστερά, άουτ η μπάλα.

18:22

Εξαιρετική συνεργασία των παικτών του Παναιτωλικού. Ο Βιγιαφάνες βγάζει την πάσα στον Ουάρντα στα δεξιά από το ύψος της περιοχής, εκείνος βγάζει αμέσως την ασίστ στον Μαρκόφσκι που είναι αμαρκάριστος στην περιοχή και «εκτελεί» τον Χουάντερσον.

18:22

48': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!