21:26

21:26

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 1-0 για τον Πανθρακικό.

21:24

90'+2: Ο Καρέλης πιάνει αμέσως σουτ με το αριστερό και στέλνει την μπάλα άουτ.

21:23

21:21

88': Πέτριτς αντί Κλωναρίδη για τον Παναθηναϊκό.

21:18

86': Ιγκόρ αντί Μάρτινς για τον Πανθρακικό, Αμπέντ αντί Καλτσά για τον Παναθηναϊκό.

21:17

84': Δεύτερη κίτρινη για τον Κουτρουμπή.

21:16

Πιέζει ο Παναθηναϊκός, έχει κλείσει στο μισό γήπεδο τους Θρακιώτες, αλλά επιτίθεται ανορθόδοξα.

21:13

81': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, ο Ποτουρίδης απομακρύνει.

21:10

78': Κόρνερ κερδίζει ο Παναθηναϊκός, αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

21:07

74': Ο Ντιγκινί κάνει ωραία ενέργεια εντός περιοχής, πιάνει και δυνατό σουτ από μέσα αριστερά και ο Στιλ αποκρούει με δυσκολία.

21:05

72': Κάνει το σουτ από μακριά ο Μεχία και αστοχεί.

21:04

Στο 67% η κατοχή για τον Παναθηναϊκό.

21:02

70': ΔΟΚΑΡΙ για τον Πανθρακικό! Ο Παπαγεωργίου από δεξιά βγάζει τη σέντρα και ο Σάντσεθ στην προσπάθειά του να διώξει σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι του Στιλ.

20:57

65': Σουτ από τον Μεχία, πέφτει και μπλοκάρει ο Στιλ.

20:57

64': Ατζαγκούν αντί Νάνο για τον Παναθηναϊκό.

20:55

63': Μπαίνει στην περιοχή ο Καρέλης, αλλά η σέντρα του είναι κακή.

20:53

61': Κίτρινη στον Κουτρουμπή.

20:51

58': Ο Μπαϊκαρά μπαίνει στην περιοχή, προσπερνά τον Σάντσεθ, αλλά το σουτ του κοντράρει. Ανεκμετάλλευτο περνά το κόρνερ.

20:48

56': Στη θέση του Σερφά ο Χρήστου για τον Πανθρακικό.

20:47

54': Βγάζει τη σέντρα ο Ζέκα, ο Καρέλης παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

20:46

54': Κίτρινη στον Σερφά.

20:44

Στο έδαφος ο Εσιέν, προσωρινή διακοπή.

20:41

48': Ο Νάνο εκτελεί φάουλ και ο Αθανασιάδης μπλοκάρει με άνεση.

20:39

46': Ο Κλωναρίδης μπαίνει στην περιοχή, κάνει και το σουτ και αστοχεί.

20:39

46': Χαβίτο αντί Χασομέρη για τον Πανθρακικό.

20:38

20:37

20:20

20:18

45'+1: Ο Σάντσεθ το εκτελεί και η μπάλα φεύγει άουτ.

20:17

45': Φάουλ σε πολύ καλή θέση κερδίζει ο Καρέλης.

20:13

41': ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναθηναϊκό! Ο Βέμερ βγάζει τη σέντρα, ο Καρέλης παίρνει την κεφαλιά, σημαδεύει το αριστερό δοκάρι του Αθανασιάδη και στη συνέχεια με σουτ αστοχεί.

20:10

37': Κίτρινη στον Πράνιτς.

20:08

Προσωρινή διακοπή, στο έδαφος ο Πράνιτς.

20:05

Πολλές πρωτοβουλίες προσπαθεί να πάρει ο Βέμερ, παίζουν από την πλευρά του οι "πράσινοι".

20:02

Παράπονα από την αμυντική λειτουργία του Παναθηναϊκού έχει ο Στραματσιόνι.

19:59

Ο Χασομέρης από αριστερά βρίσκει τον Ντιγκινί, εκείνος με πλάτη προς την εστία στρώνει προς τον Ροτζέριο και ο τελευταίος εκτελεί με ωραίο πλασέ τον Στιλ. Δεν τον ακολούθησαν οι χαφ του Παναθηναϊκού.

19:58

26': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟ!

19:54

22': Ο Λαδάκης κάνει σουτ με δύναμη από μακριά, αλλά ο Στιλ μπλοκάρει.

19:53

Ψάχνει κυρίως από τα πλάγια ο Παναθηναϊκός διαδρόμους και τρόπους για να διασπάσει την αμυντική λειτουργία των γηπεδούχων.

19:50

17': Φάουλ σε καλό σημείο κέρδισε ο Παναθηναϊκός, πάνω στο τείχος η εκτέλεση του Σάντσεθ.

19:48

Σε μονόλογο των φιλοξενούμενων εξελίσσεται το παιχνίδι. Με μεγάλη ευκολία χάνει την κατοχή ο Πανθρακικός.

19:45

12': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, απομακρύνει η άμυνα του Πανθρακικού.

19:41

8': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Νάνο από αριστερά κάνει τη σέντρα, η μπάλα περνά, ο Καλτσάς από τη μικρή περιοχή πλασάρει και ο Αθανασιάδης διώχνει ενστικτωδώς.

19:40

Κυκλοφορεί την μπάλα ο Παναθηναϊκός και ο Πανθρακικός περιμένει στο δικό του μισό.

19:37

4': Κόρνερ για τον Πανθρακικό. Ο Ροτζέριο το εκτελεί και οι Θρακιώτες κερδίζουν και δεύτερο, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

19:33

19:29

Βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:26

Αρκετός ο κόσμος στο γήπεδο της Κομοτηνής.

19:23

Τρίτη νίκη στη σειρά στη Σούπερ Λίγκα αναζητά το "τριφύλλι", προκειμένου να περάσει ξανά τον ΠΑΟΚ και να βάλει απο κάτω και την ΑΕΚ με ματς περισσότερο.

19:19

Προτελευταίος είναι ο Πανθρακικός που προέρχεται από δύο σερί ισοπαλίες για πρωτάθλημα με Ηρακλή και Κύπελλο με Χανιά. Παρεμπιπτόντως, αποκλείστηκε από το Κύπελλο με αυτό το αποτέλεσμα.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Πανθρακικού με τον Παναθηναϊκό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Αθανασιάδης, Ποτουρίδης, Σερφά, Μελίσσης, Παπαγεωργίου, Λαδάκης, Μεχία, Ροτζέριο, Μπαϊκαρά, Χασομέρης, Ντιγκινί.
Αναπ: Πασχαλάκης, Παπαχρήστος, Χρήστου, Ψάλτης, Μουδούρογλου, Χαβίτο, Ιγκόρ
Στιλ, Νάνο, Σάντσεθ, Κουτρουμπής, Βέμερ, Εσιέν, Ζέκα, Πράνιτς, Κλωναρίδης, Καλτσάς, Καρέλης.
Αναπ: Κοτσόλης, Αμπέντ, Λαγός, Μαρινάκης, Ατζαγκούν, Ταυλαρίδης, Πέτριτς
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδ/σου) Βοηθοί: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Ακρίβος (Αθηνών) 4ος: Γιάχος (Χίου)