19:06

19:06

Λήξη αναμέτρησης, 1-1 το τελικό σκορ.

19:03

90'+1: Κοζορώνης αντί Καρανίκα για τον ΠΑΣ.

19:03

19:01

89': Κίτρινη στον Τζημόπουλο.

18:59

86': Μπαίνει στην περιοχή ο Νιέτο, κάνει και το γύρισμα και ο Τζημόπουλος με σωτήριο τάκλιν σταματά τη φάση.

18:55

82': Αλλαγή για τον ΠΑΣ, Σαπαλίδης αντί Γιάκου.

18:54

82': Ο Καπετάνος δοκιμάζει το πόδι του και στέλνει την μπάλα άουτ.

18:53

Ο Νιέτο κάνει το γύρισμα από αριστερά, η μπάλα περνά από τον Καπετάνο και από κοντά ο Ερέα σκοράρει.

18:52

80': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

18:52

80': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη! Ο Καπετάνος πατά την μπάλα, εκείνη δεν απομακρύνεται, ο Ορφανίδης από κοντά κάνει το σουτ αμαρκάριστος και ο Βελλίδης πραγματοποιεί εξαιρετική επέμβαση.

18:50

78': Ορφανίδης αντί Καρυπίδη για την Ξάνθη.

18:47

Κυκλοφορεί την μπάλα η Ξάνθη αλλά είναι υπερβολικά φλύαρη. Δεν μπορεί να πατήσει περιοχή.

18:44

72': Λίλα αντί Ηλιάδη για τον ΠΑΣ.

18:42

Πέφτει ο Καπετάνος από τζαρτζάρισμα του Στρούνα, δεν υπάρχει κάτι.

18:39

67': Καπετάνος αντί Ράνου για την Ξάνθη.

18:38

67': Κίτρινη στον Ηλιάδη.

18:38

Στο 56% η κατοχή μπάλας για την Ξάνθη.

18:37

65': Ο Σολτάνι κοντρολάρει, κάνει αμέσως το σουτ εκτός περιοχής και αστοχεί.

18:34

Δίνουν εύκολα την μπάλα οι παίκτες του ΠΑΣ.

18:32

60': Κίτρινη στον Γαρουφαλιά.

18:30

Κυκλοφορεί την μπάλα η Ξάνθη μετά το γκολ που δέχτηκε.

18:26

54': Ερέα αντί Βασιλακάκη για την Ξάνθη.

18:24

Να παίξει μόνος του μπροστά από τα στόπερ είπε στον Γαρουφαλιά ο Πετράκης.

18:21

Ο Τσουκαλάς αναλαμβάνει την εκτέλεση, σημαδεύει το δεξί παραθυράκι και ο Τσέναμο πέφτει από την άλλη.

18:21

49': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

18:19

48': Πέναλτι για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Γουάλας ανατρέπει τον Ηλιάδη, με καθυστέρηση το δίνει ο Σπάθας. Μόνος του φαίνεται να πέφτει ο εξτρέμ των γηπεδούχων.

18:18

18:16

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:01

18:01

45': Κόρνερ για την Ξάνθη. Ο Λουσέρο το εκτελεί, ο Καρυπίδης παίρνει την κεφαλιά και ο Βελλίδης μπλοκάρει.

17:57

42': Ο Ηλιάδης εκτός περιοχής δοκιμάζει φαλτσαριστό σουτ και αστοχεί.

17:55

Μετά τις δύο καλές στιγμές της Ξάνθης οι παίκτες του ΠΑΣ δείχνουν πολύ επηρεασμένοι.

17:51

36': Ο Νιέτο κάνει πολύ καλή κούρσα, μπαίνει από αριστερά στην περιοχή, γυρνά την μπάλα και ο Στρούνα διώχνει.

17:50

34': ΔΟΚΑΡΙ για την Ξάνθη! Ο Λουσέρο εκτελεί το κόρνερ, ο Καρυπίδης παίρνει την κεφαλιά από τον Μανιά, με δυσκολία αποκρούει ο Βελλίδης και η μπάλα στη συνέχεια βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι.

17:49

34': Κόρνερ για την Ξάνθη που κερδίζει και δεύτερο.

17:48

Παιχνίδι κέντρου κατά κύριο λόγο με τους φιλοξενούμενους να δυσκολεύονται να συνδυαστούν.

17:45

Πολλά τα λάθη στις μεταβιβάσεις με τον ΠΑΣ να έχει πάρει πλήρως τον έλεγχο.

17:41

26': Ο Νιέτο κάνει σουτ εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα άουτ.

17:40

Στο 54% η κατοχή μπάλας για την Ξάνθη.

17:39

Δεν έχει ιδιαίτερο ρυθμό το παιχνίδι.

17:35

20': Κόρνερ για την Ξάνθη. Ο Λουσέρο το εκτελεί, ο Καρυπίδης με κεφαλιά βάζει ύψος και ο Βελλίδης μπλοκάρει εύκολα.

17:33

Να ηρεμήσουν ζητά απο τους παίκτες του ο Πετράκης.

17:30

Πολλές οι διαμαρτυρίες από τους ποδοσφαιριστές με το παραμικρό κι ενώ δεν έχουμε συμπληρώσει ούτε τέταρτο. Αρκετά τα φάουλ στο ματς.

17:26

11': Κίτρινη στον Λουσέρο.

17:25

Ο ΠΑΣ έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων έως τώρα.

17:21

6': Κίτρινη στον Στρούνα.

17:20

Προσπαθούν και οι δύο ομάδες να κυκλοφορήσουν την μπάλα.

17:16

1': Ο Καρανίκας βγάζει τη σέντρα, ο Μανιάς παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

17:16

17:13

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

17:09

Από ισοπαλία με τη Βέροια προέρχονται οι Ακρίτες που θέλουν να κλείσουν με θετικό αποτέλεσμα το 2015.

17:05

Μετά το διπλό στα Περιβόλια ο ΠΑΣ θέλει να πάρει δεύτερο τρίποντο στη σειρά.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του ΠΑΣ Γιάννινα με την Ξάνθη ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Βελλίδης, Καρανίκας, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Στρούνα, Τσουκαλάς, Γαρουφαλιάς, Ακόστα, Ηλιάδης, Γιάκος, Μανιάς
Αναπ: Περιστερίδης, Λίλα, Φερφελής, Σαπαλίδης, Κοζορώνης, Μπέριος, Σκόνδρας
ΞΑΝΘΗ
Τσέναμο, Μπέρτος, Λισγάρας, Καρυπίδης, Γουάλας, Βασιλακάκης, Φλίσκας, Νιέτο, Λουσέρο, Σολτάνι, Ράνος
Αναπ: Γκαραβέλης, Μπαξεβανίδης, Ερέρα, Ορφανίδης, Καπετάνος, Φάρκας, Ντιμιτρόφ
Διαιτητής: Σπάθας (Πειραιά) Βοηθοί: Τσολακάκης (Αθηνών), Καραϊσαρίδης (Πιερίας) 4ος: Καραντώνης (Ημαθίας)